Vuelta a San Juan 2020: etap 7. Remco Evenepoel najlepszy, Gaviria z kolejnym etapem

Fernando Gaviria wygrywa ostatni etap San Juan

Belg Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick-Step) zwyciężył w 38. edycji wyścigu Vuelta a San Juan Internacional.

Ostatni odcinek na koncie zapisał Kolumbijczyk Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), który na ostatnich metrach pokonał Petera Sagana (Bora-hansgrohe) oraz Alvaro Hodega (Deceuninck-Quick-Step).

W klasyfikacji generalnej Evenepoel wyprzedził o 33 sekundy Włocha Filippo Gannę oraz o 1:01 Hiszpana Oscara Sevillę (Team Medellin).

Wyścig kończył etap wokół San Juan, poprowadzony na dziewięciu 16-kilometrowych rundach. Akcję zaczepną sformowali Colin Joyce i Nathan Brown (Rally Cycling), Andrea Garosio (Vini Zabu-KTM), Riccardo Marchesini (Amore & Vita - Prodir), Leonardo Rodriguez i Higinio Lucero (Municipalidad de Rason Somos Todos) oraz Francisco Montes i Ignacio Curuchet (Reprezentacja Argentyny).

Grupkę pod kontrolą trzymali kolarze Deceuninck-Quick-Step, nie pozwalając by przewaga wzrosła powyżej 2 minut. Uciekinierzy walczyli do końca, najdłużej Joyce, który 30 kilometrów przed metą zdecydował się na samotną akcję.

Peleton przyspieszył na przedostatnim okrążeniu: czasy do klasyfikacji generalnej liczone były przed ostatnim kółkiem, co pozwoliło do gry wejść ekipom pokładającym nadzieję w swoich sprinterach. Evenepoel mógł odetchnąć z ulgą, zapędy Joyce'a powstrzymali kolarze Bora-hansgrohe i Deceuninck-Quick-Step, ale na ostatnim kilometrze najlepiej kombinował Fernando Gaviria.

Sprinter UAE Team Emirates wylądował na kole Hodega i ruszył zanim jego rodak zdołał wyjść z koła rozprowadzającemu go koledze. Na koło Kolumbijczyka złapał się Peter Sagan (Bora-hansgrohe), ale Słowakowi nie udało się zbliżyć do Gavirii, który na mecie świętował trzecie zwycięstwo w sezonie.

Wyniki 7. etapu Vuelta a San Juan 2020 (2.Pro), San Juan - San Juan (141,3 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Fernando GaviriaUAE Team Emirates2:58:03
2.Peter SaganBora-hansgrohe
3.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
4.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec
5.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation
6.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation
7.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir
8.Sebastián MoraMovistar Team
9.Nelson Andrés SotoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
10.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè
11.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits
12.Mikel AlonsoFundación-Orbea
13.Robinson Steven RuizPeru
14.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
15.Umberto MarengoVini Zabù-KTM
16.Jonathan MilanWłochy
17.Lucas Manuel GadayArgentyna
18.Alain QuispePeru
19.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima
20.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step
21.Alessandro Ferreira GuimarÃesBrazylia
22.Roman MaikinRosja
23.Tomas ContteEquipo Continental Municipalidad de Pocito
24.Sergey RostovtsevRosja
25.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir
26.Jokin AranburuFundación-Orbea
27.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates
28.Luca WackermannVini Zabù-KTM
29.Mauro Abel RichezeTransportes Puertas de Cuyo
30.Daniel OssBora-hansgrohe
31.Mamyr StashRosja
32.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
33.Maximiliano Ezequiel NavarreteEquipo Continental Municipalidad de Pocito
34.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits
35.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
36.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
37.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits
38.Ricardo EscuelaAgrupacion Virgen de Fatima
39.Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec
40.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
41.César Nicolás ParedesTeam Medellin
42.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
43.Leonardo RodriguezMunicipalidad de Rawson Somos Todos
44.Anderson Timoteo ParedesVenezuela
45.Oscar Nehuen BazanArgentyna
46.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
47.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
48.Royner NavarroPeru
49.Oscar GattoBora-hansgrohe
50.Maximo RojasVenezuela
51.Vinicius Rangel CostaBrazylia
52.German Nicolás TivaniAgrupacion Virgen de Fatima
53.Rubén RamosEquipo Continental Municipalidad de Pocito
54.Franklin ArchiboldPanama
55.Yeisson Ferney Casallas RinconKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
56.Renzo ObandoArgentyna
57.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
58.Alexander EvtushenkoRosja
59.Nestor Emiliano Ruiz HugoPeru
60.Martin Reyes JoséEquipo Continental Municipalidad de Pocito
61.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec
62.Brandon McnultyUAE Team Emirates
63.Johan JacobsMovistar Team
64.Mattia BaisAndroni Giocattoli-Sidermec
65.Laureano RosasTransportes Puertas de Cuyo
66.Clever MartinezVenezuela
67.Abdul LorenzoPanama
68.Humberto Rujano JoséVenezuela
69.Iker BallarinFundación-Orbea
70.Unai CuadradoFundación-Orbea
71.Juan Pablo DottiSindicato Empleados Públicos of San Juan
72.Oscar SevillaTeam Medellin
73.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
74.Leonardo BassoWłochy
75.Juan Javier MeliviloEquipo Continental Municipalidad de Pocito
76.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè
77.Rúben SimÃoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
78.Nelson OliveiraMovistar Team
79.Eduin BecerraVenezuela
80.Jose Tito HernandezTeam Medellin
81.Walter VargasTeam Medellin
82.Brayan SanchezTeam Medellin
83.Garikoitz BravoFundación-Orbea
84.Matteo FabbroBora-hansgrohe
85.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir
86.Iñigo EloseguiMovistar Team
87.Filippo GannaWłochy
88.Michele ScartezziniWłochy
89.Jose AlarconVenezuela
90.Alexey LimayllaPeru
91.Leandro Carlos MessineoTransportes Puertas de Cuyo
92.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir
93.Kevin CastroMunicipalidad de Rawson Somos Todos
94.Andrea GarosioVini Zabù-KTM
95.Norman VahtraIsrael Start-Up Nation
96.AndreadiRenzoVini Zabù-KTM
97.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe
98.Carlos BetancurMovistar Team
99.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
100.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
101.Leonardo Henrique FinklerBrazylia
102.Carlos SamudioPanama
103.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima
104.Jorge CastelblancoPanama
105.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
106.Oscar Alfredo GomezAgrupacion Virgen de Fatima
107.Matvey MamykinRosja
108.Gavin MannionRally Cycling
109.Matteo BusatoVini Zabù-KTM
110.Andre Eduardo GohrBrazylia
111.Sergio AguirreMunicipalidad de Rawson Somos Todos
112.Vladimir IlchenkoRosja
113.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea
114.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits
115.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir
116.Alejandro QuilciMunicipalidad de Rawson Somos Todos
117.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation
118.Colin JoyceRally Cycling
119.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè
120.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation
121.Alejandro DuranSindicato Empleados Públicos of San Juan
122.Daniel DiazTransportes Puertas de Cuyo
123.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir
124.Maciej BodnarBora-hansgrohe
125.Eduardo SepulvedaMovistar Team
126.Matias David MaggioraSindicato Empleados Públicos of San Juan
127.William David MunozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
128.Efrain TolosaSindicato Empleados Públicos of San Juan
129.Emiliano IbarraTransportes Puertas de Cuyo
130.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation
131.Héctor LuceroSindicato Empleados Públicos of San Juan
132.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè
133.Gerardo Matías TivaniEquipo Continental Municipalidad de Pocito
134.Sebastian CianciArgentyna
135.Augustin FraysseArgentyna
136.Iginio Daniel LuceroMunicipalidad de Rawson Somos Todos
137.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
138.Emiliano ContrerasTransportes Puertas de Cuyo
139.Rob BrittonRally Cycling
140.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima
141.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima
142.Magno NazaretSindicato Empleados Públicos of San Juan
143.Robin CarpenterRally Cycling
144.Kyle MurphyRally Cycling
145.Leonardo CobarrubiaSindicato Empleados Públicos of San Juan
146.Gerardo AtencioEquipo Continental Municipalidad de Pocito
147.Francisco MontesArgentyna
148.Nathan BrownRally Cycling
149.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
150.Francjasco LamonWłochy
151.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè
152.Juan Ignacio CuruchetArgentyna
153.Bolivar EspinozaPanama
154.César Enrique GaratePeru
155.Cristopher Robin JuradoPanama
DNFTom BohliUAE Team Emirates
DNFVeljko StojnicVini Zabù-KTM
DNFWeimar Alfonso RoldanTeam Medellin
DNFDario DiazTransportes Puertas de Cuyo
DNSFilippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè
DNSDavide PlebaniWłochy

Klasyfikacja końcowa:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step23:13:59
2.Filippo GannaWłochy00:33
3.Oscar SevillaTeam Medellin01:01
4.Brandon McnultyUAE Team Emirates01:21
5.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec02:11
6.Nelson OliveiraMovistar Team02:27
7.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits02:28
8.César Nicolás ParedesTeam Medellin02:36
9.Gavin MannionRally Cycling02:53
10.Juan Pablo DottiSindicato Empleados Públicos of San Juan03:05
11.German Nicolás TivaniAgrupacion Virgen de Fatima03:14
12.Juan Javier MeliviloEquipo Continental Municipalidad de Pocito03:27
13.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe03:41
14.Matteo FabbroBora-hansgrohe04:00
15.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec04:24
16.Ricardo EscuelaAgrupacion Virgen de Fatima04:36
17.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas04:42
18.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas04:53
19.Eduardo SepulvedaMovistar Team04:54
20.Iñigo EloseguiMovistar Team04:56
21.Humberto Rujano JoséVenezuela05:02
22.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits05:17
23.Garikoitz BravoFundación-Orbea05:18
24.Colin JoyceRally Cycling
25.Laureano RosasTransportes Puertas de Cuyo05:31
26.Vinicius Rangel CostaBrazylia05:45
27.Roman MaikinRosja05:47
28.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits05:49
29.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir05:50
30.Martin Reyes JoséEquipo Continental Municipalidad de Pocito06:14
31.Matteo BusatoVini Zabù-KTM06:40
32.Eduin BecerraVenezuela07:05
33.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel07:29
34.Yeisson Ferney Casallas RinconKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas07:42
35.Jorge CastelblancoPanama08:10
36.Oscar Nehuen BazanArgentyna08:31
37.Mattia BaisAndroni Giocattoli-Sidermec09:20
38.Brayan SanchezTeam Medellin09:26
39.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation09:30
40.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel10:05
41.Rubén RamosEquipo Continental Municipalidad de Pocito10:29
42.Andrea GarosioVini Zabù-KTM11:11
43.Royner NavarroPeru11:40
44.Leonardo Henrique FinklerBrazylia11:50
45.Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec12:02
46.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè12:14
47.Peter SaganBora-hansgrohe12:31
48.Nathan BrownRally Cycling12:44
49.Anderson Timoteo ParedesVenezuela13:29
50.Jose AlarconVenezuela14:08
51.Walter VargasTeam Medellin14:30
52.Alexander EvtushenkoRosja14:42
53.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step14:49
54.Magno NazaretSindicato Empleados Públicos of San Juan15:15
55.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel15:31
56.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits15:39
57.Leandro Carlos MessineoTransportes Puertas de Cuyo15:40
58.Sebastián MoraMovistar Team15:52
59.Alejandro DuranSindicato Empleados Públicos of San Juan15:53
60.Umberto MarengoVini Zabù-KTM16:13
61.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè16:16
62.Unai CuadradoFundación-Orbea16:26
63.Daniel DiazTransportes Puertas de Cuyo16:33
64.Robin CarpenterRally Cycling16:42
65.Andre Eduardo GohrBrazylia16:43
66.Carlos BetancurMovistar Team17:27
67.Cristopher Robin JuradoPanama17:59
68.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir18:01
69.Kyle MurphyRally Cycling19:31
70.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima19:56
71.Daniel OssBora-hansgrohe21:24
72.Rob BrittonRally Cycling21:57
73.Luca WackermannVini Zabù-KTM22:09
74.Johan JacobsMovistar Team22:28
75.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation22:32
76.Maximiliano Ezequiel NavarreteEquipo Continental Municipalidad de Pocito22:57
77.Clever MartinezVenezuela23:06
78.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec23:15
79.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates23:19
80.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè23:47
81.Mikel AlonsoFundación-Orbea23:53
82.Jose Tito HernandezTeam Medellin24:08
83.Fernando GaviriaUAE Team Emirates24:09
84.Leonardo BassoWłochy24:28
85.Norman VahtraIsrael Start-Up Nation24:55
86.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation24:59
87.Tomas ContteEquipo Continental Municipalidad de Pocito25:08
88.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step25:14
89.Oscar GattoBora-hansgrohe25:21
90.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation26:08
91.Oliviero TroiaUAE Team Emirates26:11
92.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step26:19
93.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step26:27
94.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec26:40
95.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir26:41
96.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel27:02
97.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè27:15
98.Maciej BodnarBora-hansgrohe27:20
99.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates27:28
100.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir27:29
101.Lucas Manuel GadayArgentyna27:34
102.Mamyr StashRosja27:42
103.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation28:53
104.Nelson Andrés SotoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas29:19
105.Renzo ObandoArgentyna29:38
106.Jonathan MilanWłochy29:51
107.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits30:42
108.Leonardo RodriguezMunicipalidad de Rawson Somos Todos32:12
109.AndreadiRenzoVini Zabù-KTM32:45
110.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir33:11
111.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel33:18
112.Michele ScartezziniWłochy33:35
113.Franklin ArchiboldPanama33:51
114.Alessandro Ferreira GuimarÃesBrazylia34:59
115.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir35:37
116.William David MunozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas35:51
117.Emiliano IbarraTransportes Puertas de Cuyo35:52
118.Sergio AguirreMunicipalidad de Rawson Somos Todos36:19
119.Iker BallarinFundación-Orbea36:52
120.Leonardo CobarrubiaSindicato Empleados Públicos of San Juan37:25
121.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea37:38
122.Oscar Alfredo GomezAgrupacion Virgen de Fatima40:37
123.Mauro Abel RichezeTransportes Puertas de Cuyo41:26
124.Carlos SamudioPanama41:55
125.Matvey MamykinRosja41:59
126.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè42:04
127.Francjasco LamonWłochy44:03
128.César Enrique GaratePeru44:10
129.Gerardo Matías TivaniEquipo Continental Municipalidad de Pocito46:15
130.Bolivar EspinozaPanama48:00
131.Kevin CastroMunicipalidad de Rawson Somos Todos48:43
132.Vladimir IlchenkoRosja48:50
133.Maximo RojasVenezuela50:14
134.Jokin AranburuFundación-Orbea50:56
135.Alain QuispePeru51:06
136.Sebastian CianciArgentyna51:49
137.Iginio Daniel LuceroMunicipalidad de Rawson Somos Todos51:54
138.Abdul LorenzoPanama51:55
139.Augustin FraysseArgentyna52:55
140.Emiliano ContrerasTransportes Puertas de Cuyo53:48
141.Robinson Steven RuizPeru53:49
142.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima54:15
143.Efrain TolosaSindicato Empleados Públicos of San Juan55:11
144.Francisco MontesArgentyna55:21
145.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima56:04
146.Nestor Emiliano Ruiz HugoPeru57:33
147.Sergey RostovtsevRosja58:49
148.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima1:00:36
149.Gerardo AtencioEquipo Continental Municipalidad de Pocito1:03:37
150.Juan Ignacio CuruchetArgentyna1:03:58
151.Alexey LimayllaPeru1:04:09
152.Alejandro QuilciMunicipalidad de Rawson Somos Todos1:07:08
153.Rúben SimaoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel1:10:26
154.Matias David MaggioraSindicato Empleados Públicos of San Juan1:22:10
155.Héctor LuceroSindicato Empleados Públicos of San Juan1:29:09

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: