Trasa Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków 2020

Z Sanoka do Łodzi poprowadzi 31. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków (2.2), poinformował organizator imprezy.

Mapka Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków 2020

Wyścig rozpocznie się 23 czerwca na rynku podkarpackiego grodu, a zakończy 27 czerwca na ulicy Piotrkowskiej, nieopodal Pasażu Schillera. Podczas rywalizacji, kolarze przejadą pięć etapów po terenie pięciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.

Pierwszego dnia rozegrane zostaną dwa odcinki, przedpołudniowy po górach i po południu, trasą idealną dla sprinterów. Na drodze z Sanoka do Strzyżowa kolarzy czekają lotny finisz w Brzozowie, dwie wymagające premie górskie w Zmiennicy oraz tradycyjnie pod Zamek Kamieniec. Na drugim etapie z Sędziszowa do Niska będzie lotna premia w Kolbuszowej.

Kolejne dwa etapy przeniosą z Podkarpacia przez Beskid Sądecki, Mały i Żywiecki, aż na Wyżynę Śląską. Z Krosna do Nowego Sącza kolarze ścigać się będą na premiach w Tarnowcu i Dębowcu oraz wspinać pod Ropską Górę i Mochaczkę, a następnego dnia, ze Skawiny do Jaworzna, powalczą na finiszach w Suchej Beskidzkiej i Żywcu oraz premii górskiej pod Kocierzą.

Na zakończenie, podczas piątego etapu, kolarze będą się wspinać pod zamek w Chęcinach. Będą też dwie premie specjalne w samych Chęcinach oraz Małogoszczy.

Każdy etap na 31. Wyścigu Solidarności będzie się zaczynał i kończył okrążeniami w miastach etapowych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: