Dries Devenyns (Deceuninck – Quick Step) triumfował w Geelong na mecie 6. edycji Cadel Evans Great Ocean Road Race.
36-letni Belg w sprinterskim pojedynku pokonał czternaście lat młodszego Pavla Sivakova (Team Ineos).
Łukasz Wiśniowski (CCC Team) uplasował się na 20. miejscu.
Rozgrywany w Wiktorii wyścig prowadził po pagórkach w okolicach Geelong. Najważniejszym punktem na 171-kilometrowej trasie była pokonywana cztery razy droga na Challambra Crescent (1,2 km; 8,6%), z czego po raz ostatni niecałe 10 kilometrów przed kreską.
The winner of the @CadelRoadRace… Dries Devenyns! 🏆#CadelRoadRace pic.twitter.com/OE6GiwH7v8
— 7Sport (@7Sport) February 2, 2020
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 4:05:49 |
2. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
3. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 00:04 |
4. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | |
5. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
6. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
7. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 00:25 |
8. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | |
9. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
10. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
11. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | |
12. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:30 |
13. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 00:50 |
14. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | |
15. | Kristoffer Halvorsen | EF Pro Cycling | |
16. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
17. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
18. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | |
19. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | |
20. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
21. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
22. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
23. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | |
24. | Owain Doull | Team Ineos | |
25. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
26. | Robert Power | Team Sunweb | |
27. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | |
28. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | |
29. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
30. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
31. | Luka Pibernik | Bahrain-McLaren | |
32. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
33. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
34. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
35. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | |
36. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
37. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | |
38. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 00:58 |
39. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | |
40. | Simon Geschke | CCC Team | 01:06 |
41. | Mitchell Docker | EF Pro Cycling | 01:19 |
42. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 01:33 |
43. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 01:37 |
44. | Max Kanter | Team Sunweb | |
45. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
46. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
47. | Ayden Toovey | Korda Mentha Real Estate Australia | |
48. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
49. | Stefan de Bod | NTT Pro Cycling | |
50. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
51. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | |
52. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | |
53. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
54. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 02:36 |
55. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | |
56. | Michael Storer | Team Sunweb | 03:10 |
57. | Luke Rowe | Team Ineos | 03:20 |
58. | Florian Stork | Team Sunweb | |
59. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
60. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 04:13 |
61. | Adam Hansen | Lotto Soudal | |
62. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
63. | Rudy Porter | Korda Mentha Real Estate Australia | 04:36 |
64. | Jonas Rutsch | EF Pro Cycling | 05:43 |
65. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
66. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | 05:53 |
67. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
68. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | |
69. | Josef Cerny | CCC Team | |
70. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
71. | Carter Turnbull | Korda Mentha Real Estate Australia | 06:55 |
72. | Nicholas White | Korda Mentha Real Estate Australia | |
73. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | |
74. | Mihkel Raim | Israel Start-Up Nation | |
75. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | |
76. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | |
77. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
78. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
79. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | |
80. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | |
81. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
82. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | |
83. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
84. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | |
85. | Rasmus Tiller | NTT Pro Cycling | 10:03 |
86. | Samuele Battistella | NTT Pro Cycling | |
87. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 11:55 |
88. | Tom Scully | EF Pro Cycling | 12:03 |
89. | Chris Lawless | Team Ineos | |
90. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
91. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | |
92. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | |
93. | Conor Leahy | Korda Mentha Real Estate Australia | |
94. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | |
95. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | |
DNF | Santiago Buitrago | Bahrain-McLaren | |
DNF | Ian Stannard | Team Ineos | |
DNF | Asbjørn Kragh Andersen | Team Sunweb | |
DNF | Domen Novak | Bahrain-McLaren | |
DNF | Blake Quick | Korda Mentha Real Estate Australia | |
DNF | Alberto Dainese | Team Sunweb | |
DNF | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | |
DNF | Mickaël Delage | Groupama-FDJ | |
DNF | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
DNF | Elliot Schultz | Korda Mentha Real Estate Australia | |
DNF | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
DNF | Cameron Wurf | Team Ineos | |
DNF | Francisco José Ventoso | CCC Team |