Trofeo Pollença-Andratx 2020. Marc Soler ze zwycięstwem, Marczyński w czołówce

Marc Soler

Marc Soler (Movistar Team) wygrał po ucieczce trzeci wyścig Challenge Mallorca - Trofeo Pollença-Andratx.

Hiszpan na podjeździe w Port d'Andratx odskoczył od Gregora Mühlbergera (Bora-hansgrohe). Trzeci finiszował Davide Villella (Movistar Team), a na szóstym miejscu zameldował się na mecie Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

Tak jak dzień wcześniej kolarze ponownie wspinali się na Coll de Fermenies (51 km; 11,8 km; 4%), Coll de Puig Major (73 km; 5 km, 5,3%) i Coll den Bleda (92 km; 4,5 km; 4,8%), tym razem jednak w pierwszej części drogi o długości 170 kilometrów. Równie górzysta druga część zawierała Coll de sa Pedrissa (105 km; 5,9 km; 4,7%) i Sa Coma (149 km; 1,6 km; 8,3%), a podjazd na metę na długości 2,3 kilometra posiadał średnie nachylenie 8,9%.

Po starcie akcję szybko zawiązali Mads Schmidt Würtz (Israel Start-Up Nation) i Claudio Imhof (Suisse Piste). Dwójkę długo goniła ósemka, ale nie potrafiła zlikwidować różnicy.

Sytuacja na trasie zaczęła się zmieniać na Coll den Bleda. Tam kontratak utworzyli Tomasz Marczyński, Gonzalo Serrano (Caja Rural-Seguros RGA), Daniel Savini (Bardiani CSF-Faizane), Marc Soler, Davide Villella (Movistar Team), Loic Vliegen (Circus-Wanty Gobert), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Julen Irizar, Ruben Fernandez (Fundacion-Orbea), Lennard Kämna, Gregor Mühlberger (Bora-hansgrohe), Kévin Ledanois, Diego Rosa, Elie Gesbert (Arkéa-Samsic), Jacob Scott (Canyon DHB p/b Soreen), Matthias Reutimann (Swiss Racing Academy) i Urko Berrade (Equipo Kern Pharma). Grupa doszła uciekinierów, a peleton 50 kilometrów przed metą tracił 3 minuty.

Ta różnica topniała. Nie czekając na wyrok z ucieczki uciekł Kämna, następnie w jego ślady poszli Soler i Mühlberger. Niemca zatrzymał upadek, podczas gdy jego kolega z zespołu dojechał z Hiszpanem na prowadzeniu do podjazdu na metę. Szansę wykorzystał Soler, odnosząc wartościowe zwycięstwo.

Wyniki Trofeo Pollença-Andratx 2020 (1.1), Pollença - Port d'Andratx (170 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Marc SolerMovistar Team4:17:56
2.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe00:11
3.Davide VillellaMovistar Team01:04
4.Lennard KamnaBora-hansgrohe
5.Diego RosaTeam Arkéa Samsic01:10
6.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal01:22
7.Rubén FernandezFundación-Orbea01:39
8.Loïc VliegenCircus-Wanty Gobert01:40
9.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe02:55
10.Alejandro ValverdeMovistar Team02:57
11.Sander ArmeeLotto Soudal02:58
12.Mikel BizkarraFundación-Orbea
13.Manuel Gutierrez JoséGios Kiwi Atlántico
14.Enric MasMovistar Team03:01
15.Harm VanhouckeLotto Soudal03:03
16.Diego RubioBurgos-BH
17.Rafał MajkaBora-hansgrohe03:08
18.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
19.Niklas EgTrek-Segafredo
20.Maximilian StedmanCanyon dhb p/b Soreen
21.Antonio AnguloFundación-Orbea03:15
22.Lorenzo FortunatoVini Zabù-KTM
23.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
24.Damian LuscherSwiss Racing Academy03:20
25.Ibai AzurmendiFundación-Orbea03:22
26.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic03:26
27.Jérôme BaugniesCanyon dhb p/b Soreen03:27
28.Artem NychGazprom-RusVelo
29.Alejandro RoperoKometa Xstra Cycling Team
30.Joan BouFundación-Orbea03:32
31.Luca CoviliBardiani-CSF-Faizanè03:36
32.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA03:43
33.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise03:46
34.Antonio SantoroWork Service Dynatek Vega
35.Simone VelascoGazprom-RusVelo
36.Mauro SchmidSzwajcaria03:54
37.Oier LazkanoCaja Rural-Seguros RGA03:55
38.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team
39.Jon AgirreEquipo Kern Pharma
40.Juan Fernando CalleCaja Rural-Seguros RGA
41.Félix Parra JoséEquipo Kern Pharma
42.Jasper StuyvenTrek-Segafredo04:03
43.Guy NivIsrael Start-Up Nation04:05
44.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma04:21
45.Willie SmitBurgos-BH
46.Francjasco Manuel BongiornoVini Zabù-KTM04:33
47.Daniel PearsonCanyon dhb p/b Soreen04:42
48.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
49.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation
50.Quinn SimmonsTrek-Segafredo
51.Raul ColomboWork Service Dynatek Vega
52.Lukas RueggSwiss Racing Academy
53.Steff CrasLotto Soudal04:56
54.Kobe GoossensLotto Soudal
55.Stefano OldaniLotto Soudal
56.Jacob ScottCanyon dhb p/b Soreen
57.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo
58.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise05:07
59.Mikel IturriaFundación-Orbea
60.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA
61.Nicola ConciTrek-Segafredo05:18
62.Julen IrizarFundación-Orbea05:40
63.Giovanni CarboniBardiani-CSF-Faizanè
64.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA05:46
65.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation05:48
66.Guy SagivIsrael Start-Up Nation
67.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
68.Simone PetilliCircus-Wanty Gobert
69.Petr RikunovGazprom-RusVelo05:53
70.Stefan BisseggerSzwajcaria06:31
71.Dario CataldoMovistar Team07:02
72.Mathias ReutimannSwiss Racing Academy
73.Mads Wurtz SchmidtIsrael Start-Up Nation07:17
74.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe07:27
75.Umberto OrsiniBardiani-CSF-Faizanè07:39
76.Antonio PedreroMovistar Team07:50
77.Julien BernardTrek-Segafredo08:18
78.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic08:36
79.Urko BerradeEquipo Kern Pharma08:43
80.Filippo ZanaBardiani-CSF-Faizanè09:00
81.Jacopo MoscaTrek-Segafredo09:07
82.Claudio ImhofSzwajcaria10:13
83.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA
84.Callum MacleodCanyon dhb p/b Soreen11:46
85.Andrea PasqualonCircus-Wanty Gobert
86.Ivan MorenoEquipo Kern Pharma
87.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo12:02
88.Denis NekrasovGazprom-RusVelo
89.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
90.Felix GrossschartneBora-hansgrohe
91.Robin FroidevauxSzwajcaria
92.Yannis VoisardSwiss Racing Academy12:38
93.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team12:59
94.Abram StockmanTeam SKS Niemcy NRW13:28
95.Michiel StockmanTeam SKS Niemcy NRW13:48
96.Jonas HartigTeam SKS Niemcy NRW13:49
97.Joab SchneiterSwiss Racing Academy13:50
98.Ricardo VilelaBurgos-BH
99.Cristian ScaroniGazprom-RusVelo14:06
100.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise14:09
101.Franklin ChaconGios Kiwi Atlántico
102.Dario PuccioniWork Service Dynatek Vega14:13
103.Alessandro IacchiVini Zabù-KTM
104.David GalarretaGios Kiwi Atlántico14:18
105.Jenthe BiermansIsrael Start-Up Nation14:51
106.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
107.Daniel SaviniBardiani-CSF-Faizanè16:35
OTLEmīls LiepinsTrek-Segafredo
OTLYurgen RamirezGios Kiwi Atlántico
OTLCarmelo UrbanoCaja Rural-Seguros RGA
OTLAntonio PuppioKometa Xstra Cycling Team
OTLWincent WallinderMemil-CCN Pro Cycling
DNFFrancjasco RomanoBardiani-CSF-Faizanè
DNFOllie MorganMemil-CCN Pro Cycling
DNFLukas BaldingerTeam SKS Niemcy NRW
DNFJuan Felipe OsorioBurgos-BH
DNFAlex MolenaarBurgos-BH
DNFFrancjasco ZandriWork Service Dynatek Vega
DNFMattia BevilacquaVini Zabù-KTM
DNFAlejandro RegueiroGios Kiwi Atlántico
DNFFranck BonnamourTeam Arkéa Samsic
DNFChristoffer ErikssonMemil-CCN Pro Cycling
DNFWillhelm WallinderMemil-CCN Pro Cycling
DNFJulian BraunTeam SKS Niemcy NRW
DNFThomas StewartCanyon dhb p/b Soreen
DNFMaurits LammertinkCircus-Wanty Gobert
DNFNicolas CoppolinoWork Service Dynatek Vega
DNFSimone BevilacquaVini Zabù-KTM
DNFYves LutolfSwiss Racing Academy
DNFMatthias BrandleIsrael Start-Up Nation
DNFSergio AraizEquipo Kern Pharma
DNFScott QuinceySzwajcaria
DNFRiccardo VerzaKometa Xstra Cycling Team
DNFLars KulbeTeam SKS Niemcy NRW
DNFAlfdan de DeckerCircus-Wanty Gobert
DNFAndreas AnderssonMemil-CCN Pro Cycling
DNFEtienne van EmpelVini Zabù-KTM
DNFRuben EggenbergSwiss Racing Academy
DNFJempy DruckerBora-hansgrohe
DNFRobert ScottCanyon dhb p/b Soreen
DNFTristan MarguetSzwajcaria
DNFSergio Garcia GonzalezKometa Xstra Cycling Team
DNFFernando LopesGios Kiwi Atlántico
DNFElie GesbertTeam Arkéa Samsic
DNFCarl LjunggrenMemil-CCN Pro Cycling
DNFAlessandro MonacoBardiani-CSF-Faizanè
DNFEnrique SanzEquipo Kern Pharma
DNFIsaac CantonBurgos-BH
DNFOscar CabedoBurgos-BH
DNFLaurin BachmannSzwajcaria
DNFDiego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team
DNFMiguel Angel FernandezGios Kiwi Atlántico
DNFChristophe NoppeTeam Arkéa Samsic
DNFEmil AnderssonMemil-CCN Pro Cycling
DNSŁukasz OwsianTeam Arkéa Samsic
DNSPaolo TotoWork Service Dynatek Vega
DNSFederico BurchioWork Service Dynatek Vega
DNSPer MunstermannTeam SKS Niemcy NRW
DNSOdd Christian EikingCircus-Wanty Gobert

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: