Vasil Kiryienka zakończył karierę

Białorusin Vasil Kiryienka zakończył zawodową karierę, poinformował brytyjski zespół Ineos.

38-letni zawodnik, mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas z 2015 roku, decyzję podjął za radą sztabu medycznego zespołu i wobec pojawiających się od początku 2019 roku "problemów kardiologicznych".

To dla mnie smutny dzień, ale to właściwa decyzja w świetle porady medycznej, jaką otrzymałem. Mam za sobą wspaniałą karierę i cieszyłem się każdą minutą ścigania w tym zespole. To była niewiarygodna podroż i jestem bardzo wdzięczny za pomoc, jaką otrzymałem w jej trakcie

cytuje go strona brytyjskiego zespołu.

Kiryienka opóźnił start sezonu 2019 po tym jak badania przed sezonem wykazały nieregularności w pracy serca. Białorusin miał przejść leczenie i do rywalizacji wrócił, a w czerwcu ubiegłego roku zdobył złoto w jeździe indywidualnej na czas podczas Igrzysk Europejskich.

W Team Sky/Ineos ścigał się od 2013 roku i na przestrzeni ostatnich sześciu sezonów wyrobił sobie markę jednego z silników napędowych ekipy. Na trasach największych wyścigów etapowych niestrudzenie pracował na kolegów z ekipy, a na swoim koncie zapisał m.in. etapy Vuelta a Espana (2013), Giro d'Italia (2015) oraz złoto i srebro mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas (2015 i 2016).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: