Trofeo Ses Salines-Felanitx 2020. Matteo Moschetti pokazał klasę

Matteo Moschetti z Trek-Segafredo wygrał po finiszu z peletonu pierwszy z czterech wyścigów składających się na 29. Challenge Mallorca.

23-letni Włoch na lekko idącej w górę końcówce pokonał Pascala Ackermanna i Jona Aberasturi.

Na niezbyt trudnej trasie ucieczkę zawiązali Rémy Mertz (Lotto-Soudal), Aaron van Poucke (Sport Vlaanderen-Baloise), Riccardo Verza (Kometa Xstra Cycling Team) i Claudio Imhof (Suisse Piste). Czwórka szybko zdobyła 5 minut przewagi nad peletonem.

Tempo było wysokie, mimo to harcownicy długo utrzymywali spory dystans. 20 kilometrów przed metą pozostającym z przodu Mertzowi i Imhofowi ostała się minuta. Wielka grupa wchłonęła ich niespełna 5 kilometrów przed kreską.

Wyniki Trofeo Ses Salines-Felanitx 2020 (1.1), Ses Salines - Felanitx (170,7 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Matteo MoschettiTrek-Segafredo3:41:29
2.Pascal AckermannBora-hansgrohe
3.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
4.Enrique SanzEquipo Kern Pharma
5.Andrea PasqualonCircus-Wanty Gobert
6.Emīls LiepinsTrek-Segafredo
7.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation
8.Nacer BouhanniTeam Arkéa Samsic
9.Manuel PenalverBurgos-BH
10.Viacheslav KuznetsovGazprom-RusVelo
11.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team
12.Juan José LobatoFundación-Orbea
13.Robin FroidevauxSzwajcaria
14.Paolo TotoWork Service Dynatek Vega
15.Giovanni LonardiBardiani-CSF-Faizanè
16.Xavier CanellasCaja Rural-Seguros RGA
17.Alfdan de DeckerCircus-Wanty Gobert
18.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF-Faizanè
19.Federico BurchioWork Service Dynatek Vega
20.Jempy DruckerBora-hansgrohe
21.Mathias LarsenKometa Xstra Cycling Team
22.Alex VogelSwiss Racing Academy
23.Loïc VliegenCircus-Wanty Gobert
24.Alejandro RoperoKometa Xstra Cycling Team
25.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
26.Alex ColmanCanyon dhb p/b Soreen
27.Mattia BevilacquaVini Zabù-KTM
28.Urko BerradeEquipo Kern Pharma
29.Mauro SchmidSzwajcaria
30.Matis LouvelTeam Arkéa Samsic
31.Lukas RueggSwiss Racing Academy
32.Per MunstermannTeam SKS Niemcy NRW
33.Fabian PaumannSwiss Racing Academy
34.Miguel Angel FernandezGios Kiwi Atlántico
35.Abram StockmanTeam SKS Niemcy NRW
36.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic
37.Dzmitry ZhyhunouFundación-Orbea
38.Emil AnderssonMemil-CCN Pro Cycling00:11
39.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team
40.Petr RikunovGazprom-RusVelo
41.Lukas BaldingerTeam SKS Niemcy NRW
42.Rasmus IversenLotto Soudal
43.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team00:15
44.Wincent WallinderMemil-CCN Pro Cycling
45.Simone VelascoGazprom-RusVelo
46.Fernando LopesGios Kiwi Atlántico
47.Jenthe BiermansIsrael Start-Up Nation
48.Juan Fernando CalleCaja Rural-Seguros RGA
49.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic
50.Fabio MazzuccoBardiani-CSF-Faizanè
51.Alejandro ValverdeMovistar Team
52.Francjasco ZandriWork Service Dynatek Vega
53.Alessandro IacchiVini Zabù-KTM
54.Brian van GoethemLotto Soudal
55.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
56.Juan Felipe OsorioBurgos-BH
57.Antonio Jesus SotoFundación-Orbea
58.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
59.Julen IrizarFundación-Orbea
60.Lluís MasMovistar Team
61.Jacob ScottCanyon dhb p/b Soreen
62.Diego RubioBurgos-BH
63.Sander ArmeeLotto Soudal
64.Raul ColomboWork Service Dynatek Vega
65.Jeremy BellicaudCircus-Wanty Gobert
66.Steff CrasLotto Soudal
67.Dario PuccioniWork Service Dynatek Vega
68.Théry SchirSwiss Racing Academy
69.Gotzon MartinFundación-Orbea
70.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA
71.David GalarretaGios Kiwi Atlántico
72.Lorenzo FortunatoVini Zabù-KTM
73.Franklin ChaconGios Kiwi Atlántico
74.Isaac CantonBurgos-BH
75.Nicolas CoppolinoWork Service Dynatek Vega
76.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
77.Alex MolenaarBurgos-BH
78.Robert ScottCanyon dhb p/b Soreen
79.Mads Wurtz SchmidtIsrael Start-Up Nation
80.Francjasco Manuel BongiornoVini Zabù-KTM
81.Roger AdriaEquipo Kern Pharma
82.Davide VillellaMovistar Team
83.Matteo RotondiWork Service Dynatek Vega
84.Christophe NoppeTeam Arkéa Samsic
85.Valère ThiebaudSzwajcaria
86.Bram WeltenTeam Arkéa Samsic
87.Ricardo VilelaBurgos-BH
88.Alex PatonCanyon dhb p/b Soreen
89.Stefano OldaniLotto Soudal
90.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team
91.Jérôme BaugniesCanyon dhb p/b Soreen
92.Stefan BisseggerSzwajcaria
93.Nico SelenatiSzwajcaria
94.Yurgen RamirezGios Kiwi Atlántico
95.Jon KnolleTeam SKS Niemcy NRW00:25
96.Ivan MorenoEquipo Kern Pharma
97.Ryan MullenTrek-Segafredo
98.Alessandro PessotBardiani-CSF-Faizanè
99.Maximilian StedmanCanyon dhb p/b Soreen
100.Sergio AraizEquipo Kern Pharma
101.Damian LuscherSwiss Racing Academy
102.Mathias ReutimannSwiss Racing Academy
103.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation
104.Sergio Roman MartinCaja Rural-Seguros RGA
105.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
106.Simone BevilacquaVini Zabù-KTM
107.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo
108.Dmitry StrakhovGazprom-RusVelo
109.Antonio PedreroMovistar Team
110.Félix Parra JoséEquipo Kern Pharma00:34
111.Francjasco RomanoBardiani-CSF-Faizanè00:36
112.Julian BraunTeam SKS Niemcy NRW00:38
113.Nils PolittIsrael Start-Up Nation
114.Guy SagivIsrael Start-Up Nation
115.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise
116.Gilles de WildeSport Vlaanderen-Baloise
117.Tom DevriendtCircus-Wanty Gobert00:40
118.Marc SolerMovistar Team
119.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise00:44
120.Antonio AnguloFundación-Orbea00:47
121.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe00:49
122.Rüdiger SeligBora-hansgrohe
123.Carl LjunggrenMemil-CCN Pro Cycling01:01
124.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe
125.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation
126.Fabio van Den BosscheSport Vlaanderen-Baloise01:09
127.Alex KirschTrek-Segafredo
128.Jonathan BogliSwiss Racing Academy01:17
129.Quinn SimmonsTrek-Segafredo01:37
130.Lars KulbeTeam SKS Niemcy NRW01:39
131.Jaume SuredaBurgos-BH02:09
132.Tristan MarguetSzwajcaria02:18
133.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
134.Etienne van EmpelVini Zabù-KTM02:21
135.Claudio ImhofSzwajcaria02:32
136.Rémy MertzLotto Soudal03:20
137.Carmelo UrbanoCaja Rural-Seguros RGA05:27
138.Oier LazkanoCaja Rural-Seguros RGA05:31
139.Andreas AnderssonMemil-CCN Pro Cycling06:57
140.Willhelm WallinderMemil-CCN Pro Cycling
141.Manuel Gutierrez JoséGios Kiwi Atlántico
142.Diego LopezFundación-Orbea
143.Patrick GamperBora-hansgrohe07:16
144.Riccardo VerzaKometa Xstra Cycling Team
145.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise
146.Jacob HennessyCanyon dhb p/b Soreen
147.Albert TorresMovistar Team
148.Ollie MorganMemil-CCN Pro Cycling
149.Michiel StockmanTeam SKS Niemcy NRW
150.Pieter VanspeybrouckCircus-Wanty Gobert07:21
151.Héctor CarreteroMovistar Team11:47
152.Francisco GalvanEquipo Kern Pharma
153.Daniel SaviniBardiani-CSF-Faizanè
154.Alejandro RegueiroGios Kiwi Atlántico

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: