Vuelta a San Juan 2020: etap 4. Fernando Gaviria po raz drugi

Kolumbijczyk Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) wygrał czwarty etap Vuelta a San Juan.

25-latek w Villa San Agustin finiszował przed Francuzem Rudym Barbierem (Israel Start-Up Nation) oraz swoim rodakiem Alvaro Hodegiem (Deceuninck-Quick-Step).

Liderem pozostał Belg Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick-Step).

Czwarty odcinek zakładał sprint z grupy w finale, ale sprinterzy między 90. a 107. kilometrem musieli się namęczyć na trzech górskich premiach. Te nie były wielkim wyzwaniem, najtrudniejsza liczyła raptem 4 kilometry przy 4-procentowym nachyleniu, ale na obniżającym się płaskowyżu za nią spodziewano się wiatru i rantów.

Walka o zabranie się w ucieczkę toczyła się przez 40 kilometrów. Po pierwszym lotnym sprincie odjechali wreszcie Zdenek Stybar (Deceuninck-Quick-Step) i Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec). Dwójka na czele nie wytrwała długo, a po przegrupowaniu dopiero po 71 kilometrach odjechali kolejni. W nowej grupce znaleźli się Laureano Rosas (Transportes Puertas de Cuyo), Alain Quispe (Reprezentacja Peru), Daniel Juarez (Agrupacion Virgen De Fatima), Robin Carpenter (Rally Cycling), Iker Ballarin (Fundacion Orbea), Matteo Busato (Vini Zabu-KTM), Augustin Fraysse (Reprezentacja Argentyny), Mattia Bais (Androni Giocattoli-Sidermec) i Vladimir Ilchenko (Reprezentacja Rosji).

Przewaga na poziomie 50 sekund pozwoliła przeskoczyć też Filippo Gannie (Reprezentacja Włoch) oraz pięciu innym zawodnikom. 15-osobowa grupka zaczęła zatem pierwszą wspinaczkę i Carpenterowi udało się zgarnąć punkty na premii trzeciej kategorii, ale już przed drugim podjazdem peleton widział uciekinierów.

Dwie kolejne górskie premie padły kolejno łupem Nicolasa Paredesa (Team Medellin) i Guillaume'a Martina (Cofidis), a tempo podzieliło grupę na zjeździe. Kłopotów nie miał lider wyścigu, Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick-Step), a na 40 kilometrów przed metą grupy połączyły się.

Spokoju nie było: po bonifikaty na lotnym sprincie ruszyli znowu Carpenter oraz Peio Goikoetxea (Fundacion-Orbea). Skazana na pożarcie akcja zrobiła jednak nieco zamieszania i na czele utrzymywała się z przewagą 30 sekund. Kolarze UAE Team Emirates, którzy objęli rządy w peletonie, igrali z ogniem, bo o ile wygodnie było gonić dwójkę, o tyle deszcz na ostatnich 15 kilometrach skomplikował sytuację.

Koledzy Fernando Gavirii nie pomylili się jednak w kalkulacjach. Baska i Amerykanina złapali 2 kilometry przed metą i na ostatniej prostej doskonale ustawili swojego lidera. Ten nie zmarnował okazji i wygrał drugi etap w tegorocznej edycji wyścigu.

Wyniki 4. etapu Vuelta a San Juan 2020 (2.Pro), San José de Jáchal - Villa San Agustin (185,8 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Fernando GaviriaUAE Team Emirates4:08:03
2.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation
3.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
4.Peter SaganBora-hansgrohe
5.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits
6.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step
7.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè
8.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec
9.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima
10.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates
11.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation
12.Lucas Manuel GadayArgentyna
13.Mauro Abel RichezeTransportes Puertas de Cuyo
14.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir
15.Colin JoyceRally Cycling
16.Jonathan MilanWłochy
17.Nelson Andrés SotoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
18.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
19.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir
20.Mamyr StashRosja
21.Umberto MarengoVini Zabù-KTM
22.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
23.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè
24.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
25.Tomas ContteEquipo Continental Municipalidad de Pocito
26.Brandon McnultyUAE Team Emirates
27.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè
28.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation
29.Roman MaikinRosja
30.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits
31.Rubén RamosEquipo Continental Municipalidad de Pocito
32.Mikel AlonsoFundación-Orbea
33.Nelson OliveiraMovistar Team
34.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir
35.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
36.Alexander EvtushenkoRosja
37.Filippo GannaWłochy
38.Leonardo BassoWłochy
39.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
40.Johan JacobsMovistar Team
41.Laureano RosasTransportes Puertas de Cuyo
42.Norman VahtraIsrael Start-Up Nation
43.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
44.Eduardo SepulvedaMovistar Team
45.Carlos BetancurMovistar Team
46.Cristopher Robin JuradoPanama
47.Garikoitz BravoFundación-Orbea
48.Matteo FabbroBora-hansgrohe
49.Daniel DiazTransportes Puertas de Cuyo
50.German Nicolás TivaniAgrupacion Virgen de Fatima
51.Davide PlebaniWłochy
52.Alessandro Ferreira GuimarÃesBrazylia
53.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec
54.Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec
55.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
56.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
57.Unai CuadradoFundación-Orbea
58.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè
59.Iker BallarinFundación-Orbea
60.Mattia BaisAndroni Giocattoli-Sidermec
61.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
62.Iñigo EloseguiMovistar Team
63.Weimar Alfonso RoldanTeam Medellin
64.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe
65.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation
66.Luca WackermannVini Zabù-KTM
67.Oscar Nehuen BazanArgentyna
68.Oscar SevillaTeam Medellin
69.Ricardo EscuelaAgrupacion Virgen de Fatima
70.Magno NazaretSindicato Empleados Públicos of San Juan
71.Alejandro DuranSindicato Empleados Públicos of San Juan
72.Juan Pablo DottiSindicato Empleados Públicos of San Juan
73.Michele ScartezziniWłochy
74.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè
75.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir
76.Leonardo RodriguezMunicipalidad de Rawson Somos Todos
77.Martin Reyes JoséEquipo Continental Municipalidad de Pocito
78.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
79.Maciej BodnarBora-hansgrohe
80.Humberto Rujano JoséVenezuela
81.Jorge CastelblancoPanama
82.William David MunozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
83.Juan Javier MeliviloEquipo Continental Municipalidad de Pocito
84.Jose Tito HernandezTeam Medellin
85.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
86.Vinicius Rangel CostaBrazylia
87.Leonardo CobarrubiaSindicato Empleados Públicos of San Juan
88.Sebastián MoraMovistar Team
89.Clever MartinezVenezuela
90.Renzo ObandoArgentyna
91.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
92.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
93.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir
94.Eduin BecerraVenezuela
95.Gavin MannionRally Cycling
96.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
97.Rob BrittonRally Cycling
98.Anderson Timoteo ParedesVenezuela
99.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits
100.Dario DiazTransportes Puertas de Cuyo
101.César Nicolás ParedesTeam Medellin
102.Veljko StojnicVini Zabù-KTM
103.Brayan SanchezTeam Medellin
104.Matteo BusatoVini Zabù-KTM
105.Andrea GarosioVini Zabù-KTM
106.AndreadiRenzoVini Zabù-KTM
107.Daniel OssBora-hansgrohe
108.Nathan BrownRally Cycling
109.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits
110.Maximiliano Ezequiel NavarreteEquipo Continental Municipalidad de Pocito
111.Robin CarpenterRally Cycling
112.Oscar GattoBora-hansgrohe
113.Walter VargasTeam Medellin
114.Leandro Carlos MessineoTransportes Puertas de Cuyo
115.Royner NavarroPeru
116.Jose AlarconVenezuela
117.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè
118.Andre Eduardo GohrBrazylia
119.Leonardo Henrique FinklerBrazylia
120.Kyle MurphyRally Cycling
121.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir
122.Sergio AguirreMunicipalidad de Rawson Somos Todos
123.Emiliano ContrerasTransportes Puertas de Cuyo
124.Jeisson Fer CasallasKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
125.Francjasco LamonWłochy
126.Gerardo Matías TivaniEquipo Continental Municipalidad de Pocito
127.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation00:56
128.Tom BohliUAE Team Emirates01:43
129.Oliviero TroiaUAE Team Emirates02:00
130.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea
131.Matvey MamykinRosja17:38
132.Sebastian CianciArgentyna
133.Vladimir IlchenkoRosja
134.Sergey RostovtsevRosja
135.Maximo RojasVenezuela
136.Renan Ladewig QuadriBrazylia
137.Bolivar EspinozaPanama
138.Jokin AranburuFundación-Orbea
139.Carlos SamudioPanama
140.Franklin ArchiboldPanama
141.Rúben SimÃoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
142.Gerardo AtencioEquipo Continental Municipalidad de Pocito
143.Efrain TolosaSindicato Empleados Públicos of San Juan
144.Emiliano IbarraTransportes Puertas de Cuyo
145.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima
146.Augustin FraysseArgentyna
147.Robinson Steven RuizPeru
148.Facundo Matias CattapanMunicipalidad de Rawson Somos Todos
149.Alejandro QuilciMunicipalidad de Rawson Somos Todos
150.César Enrique GaratePeru
151.Alain QuispePeru
152.Matias David MaggioraSindicato Empleados Públicos of San Juan
153.Nestor Emiliano Ruiz HugoPeru
154.Oscar Alfredo GomezAgrupacion Virgen de Fatima
155.Iginio Daniel LuceroMunicipalidad de Rawson Somos Todos
156.Francisco MontesArgentyna17:49
157.Héctor LuceroSindicato Empleados Públicos of San Juan
158.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima
159.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima
160.Juan Ignacio CuruchetArgentyna
161.Kevin CastroMunicipalidad de Rawson Somos Todos17:38
162.Alexey LimayllaPeru37:26
163.Abdul LorenzoPanama

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step11:42:38
2.Filippo GannaWłochy00:33
3.Oscar SevillaTeam Medellin01:09
4.Nelson OliveiraMovistar Team01:26
5.Brandon McnultyUAE Team Emirates01:27
6.Maciej BodnarBora-hansgrohe01:28
7.Alexander EvtushenkoRosja01:29
8.Colin JoyceRally Cycling01:41
9.Matteo FabbroBora-hansgrohe01:42
10.Gavin MannionRally Cycling01:44
11.Juan Pablo DottiSindicato Empleados Públicos of San Juan01:54
12.Eduardo SepulvedaMovistar Team01:57
13.Rob BrittonRally Cycling01:58
14.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step02:05
15.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:07
16.Brayan SanchezTeam Medellin02:08
17.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe02:09
18.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:11
19.Michele ScartezziniWłochy
20.Daniel OssBora-hansgrohe02:14
21.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec02:17
22.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation02:18
23.Walter VargasTeam Medellin02:20
24.Magno NazaretSindicato Empleados Públicos of San Juan
25.Daniel DiazTransportes Puertas de Cuyo02:21
26.César Nicolás ParedesTeam Medellin02:22
27.Iñigo EloseguiMovistar Team
28.Leandro Carlos MessineoTransportes Puertas de Cuyo
29.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec02:25
30.Laureano RosasTransportes Puertas de Cuyo02:27
31.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits02:28
32.Kyle MurphyRally Cycling
33.Jose Tito HernandezTeam Medellin02:29
34.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:30
35.Humberto Rujano JoséVenezuela02:31
36.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:37
37.Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec02:38
38.Martin Reyes JoséEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:39
39.Juan Javier MeliviloEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:40
40.German Nicolás TivaniAgrupacion Virgen de Fatima02:42
41.Rubén RamosEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:46
42.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:47
43.Mattia BaisAndroni Giocattoli-Sidermec02:48
44.Vinicius Rangel CostaBrazylia
45.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step02:49
46.Leonardo BassoWłochy
47.Alejandro DuranSindicato Empleados Públicos of San Juan02:52
48.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir02:54
49.Sebastián MoraMovistar Team02:58
50.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits02:59
51.Nathan BrownRally Cycling03:01
52.Robin CarpenterRally Cycling03:02
53.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè03:05
54.Carlos BetancurMovistar Team03:06
55.Eduin BecerraVenezuela03:07
56.Anderson Timoteo ParedesVenezuela03:10
57.Clever MartinezVenezuela
58.Garikoitz BravoFundación-Orbea03:11
59.Ricardo EscuelaAgrupacion Virgen de Fatima
60.Umberto MarengoVini Zabù-KTM03:19
61.Andre Eduardo GohrBrazylia03:21
62.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel03:24
63.Roman MaikinRosja03:29
64.Unai CuadradoFundación-Orbea03:32
65.Andrea GarosioVini Zabù-KTM03:36
66.Norman VahtraIsrael Start-Up Nation
67.Leonardo RodriguezMunicipalidad de Rawson Somos Todos03:37
68.Maximiliano Ezequiel NavarreteEquipo Continental Municipalidad de Pocito03:39
69.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits03:42
70.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè03:45
71.Jeisson Fer CasallasKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
72.Oscar GattoBora-hansgrohe03:53
73.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir03:55
74.Weimar Alfonso RoldanTeam Medellin03:56
75.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation03:57
76.Jorge CastelblancoPanama04:00
77.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates04:01
78.Oscar Nehuen BazanArgentyna04:03
79.Matteo BusatoVini Zabù-KTM04:04
80.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec04:05
81.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits04:07
82.Leonardo Henrique FinklerBrazylia04:14
83.Royner NavarroPeru04:23
84.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir04:24
85.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step04:25
86.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè04:37
87.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
88.Mamyr StashRosja04:40
89.Mikel AlonsoFundación-Orbea04:43
90.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir05:07
91.Cristopher Robin JuradoPanama05:08
92.Fernando GaviriaUAE Team Emirates05:09
93.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel05:23
94.Peter SaganBora-hansgrohe05:28
95.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation05:34
96.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir05:45
97.Oliviero TroiaUAE Team Emirates05:50
98.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima05:51
99.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation05:53
100.Tomas ContteEquipo Continental Municipalidad de Pocito05:54
101.Lucas Manuel GadayArgentyna05:55
102.Jonathan MilanWłochy06:08
103.Luca WackermannVini Zabù-KTM06:09
104.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation06:30
105.Veljko StojnicVini Zabù-KTM07:24
106.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec07:30
107.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè08:05
108.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir08:19
109.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates08:24
110.Leonardo CobarrubiaSindicato Empleados Públicos of San Juan08:53
111.Francjasco LamonWłochy09:17
112.Johan JacobsMovistar Team09:34
113.Emiliano ContrerasTransportes Puertas de Cuyo09:58
114.Renzo ObandoArgentyna10:05
115.Nelson Andrés SotoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas10:09
116.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè10:19
117.AndreadiRenzoVini Zabù-KTM10:28
118.Alessandro Ferreira GuimarÃesBrazylia10:36
119.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits10:43
120.Jose AlarconVenezuela10:45
121.Davide PlebaniWłochy11:18
122.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea11:46
123.Mauro Abel RichezeTransportes Puertas de Cuyo11:52
124.Dario DiazTransportes Puertas de Cuyo13:59
125.Tom BohliUAE Team Emirates14:32
126.Sergio AguirreMunicipalidad de Rawson Somos Todos15:58
127.Iker BallarinFundación-Orbea16:12
128.William David MunozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas16:18
129.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè16:28
130.Emiliano IbarraTransportes Puertas de Cuyo20:24
131.Franklin ArchiboldPanama20:42
132.Vladimir IlchenkoRosja21:46
133.Gerardo Matías TivaniEquipo Continental Municipalidad de Pocito22:40
134.Matvey MamykinRosja25:27
135.Oscar Alfredo GomezAgrupacion Virgen de Fatima27:20
136.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima27:42
137.Jokin AranburuFundación-Orbea28:22
138.Robinson Steven RuizPeru28:26
139.Facundo Matias CattapanMunicipalidad de Rawson Somos Todos28:45
140.Francisco MontesArgentyna28:53
141.Alain QuispePeru28:54
142.Iginio Daniel LuceroMunicipalidad de Rawson Somos Todos28:59
143.Sebastian CianciArgentyna29:02
144.Maximo RojasVenezuela29:06
145.Kevin CastroMunicipalidad de Rawson Somos Todos29:14
146.Juan Ignacio CuruchetArgentyna29:18
147.Renan Ladewig QuadriBrazylia29:25
148.Augustin FraysseArgentyna29:27
149.César Enrique GaratePeru29:48
150.Sergey RostovtsevRosja29:53
151.Alejandro QuilciMunicipalidad de Rawson Somos Todos30:58
152.Bolivar EspinozaPanama32:41
153.Carlos SamudioPanama33:42
154.Efrain TolosaSindicato Empleados Públicos of San Juan34:03
155.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima34:07
156.Nestor Emiliano Ruiz HugoPeru34:29
157.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima35:10
158.Gerardo AtencioEquipo Continental Municipalidad de Pocito
159.Héctor LuceroSindicato Empleados Públicos of San Juan41:38
160.Abdul LorenzoPanama41:42
161.Matias David MaggioraSindicato Empleados Públicos of San Juan41:49
162.Rúben SimaoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel47:24
163.Alexey LimayllaPeru52:08

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: