Vuelta a San Juan 2020: etap 3. Remco Evenepoel na wyższym poziomie

Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick-Step) wygrał w trzecim dniu Vuelta a San Juan etap jazdy indywidualnej na czas o długości 15 kilometrów.

20-letni Belg pokonał w Punta Negra o 32 sekundy Włocha Filippo Gannę i o 1:08 Hiszpana Oscara Sevillę (Team Medellin). Kolarz Deceuninck-Quick-Step został tym samym liderem klasyfikacji generalnej.

Szósty wynik dnia zapisał mistrz Polski Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe).

Trzeci etap argentyńskiej etapówki stanowił odcinek jazdy indywidualnej na czas. Kolarze rywalizowali na 15-kilometrowej trasie, między 11. a 12. kilometrem pokonując podjazd (1,2 km, 8%). Rywalizacja toczyła się przy niezłych warunkach pogodowych, choć ostatni zawodnicy zmagania kończyli w strugach przechodzącego nad Punta Negra deszczu.

Mistrz Polski Maciej Bodnar z trasą uporał się w 20 minut i 43 sekundy, co na półmetku dało mu zdecydowane prowadzenie. Polaka na tej pozycji zluzował jednak szybko Nelson Oliveira, który na mecie zapisał wynik lepszy o 2 sekundy.

Portugalczyk nie mógł być pewny swego, gdyż na półmetku czas Bodnara o 36 sekund poprawił Remco Evenepoel. Rewelacyjny 20-latek nie zwalniał i na mecie nad dwójką doświadczonych czasowców miał niemal półtorej minuty przewagi.

Do Belga nikomu nie udało się już zbliżyć: najbliżej znalazł się Filippo Ganna, ale i jemu zabrakło 32 sekund. Bodnara wyprzedził jeszcze Amerykanin Brandon McNulty, a mistrz Polski próbę zakończył na 6. miejscu.

Wyniki 3. etapu Vuelta a San Juan 2020 (2.Pro), Ullum - Punta Negra (15,2 km; jazda indywidualna na czas):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step19:16
2.Filippo GannaWłochy00:32
3.Oscar SevillaTeam Medellin01:08
4.Nelson OliveiraMovistar Team01:25
5.Brandon McnultyUAE Team Emirates01:26
6.Maciej BodnarBora-hansgrohe01:27
7.Alexander EvtushenkoRosja01:28
8.Colin JoyceRally Cycling01:40
9.Matteo FabbroBora-hansgrohe01:41
10.Gavin MannionRally Cycling01:43
11.Leonardo CobarrubiaSindicato Empleados Públicos of San Juan01:53
12.Juan Pablo DottiSindicato Empleados Públicos of San Juan
13.Eduardo SepulvedaMovistar Team01:56
14.Rob BrittonRally Cycling01:57
15.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:06
16.Brayan SanchezTeam Medellin02:07
17.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
18.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe02:08
19.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:10
20.Michele ScartezziniWłochy
21.Daniel OssBora-hansgrohe02:13
22.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec02:16
23.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation02:17
24.Walter VargasTeam Medellin02:19
25.Magno NazaretSindicato Empleados Públicos of San Juan
26.Veljko StojnicVini Zabù-KTM
27.Daniel DiazTransportes Puertas de Cuyo02:20
28.César Nicolás ParedesTeam Medellin02:21
29.Iñigo EloseguiMovistar Team
30.Leandro Carlos MessineoTransportes Puertas de Cuyo
31.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec02:24
32.Laureano RosasTransportes Puertas de Cuyo02:26
33.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits02:27
34.Kyle MurphyRally Cycling
35.Tom BohliUAE Team Emirates
36.Jose Tito HernandezTeam Medellin02:28
37.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:29
38.Humberto Rujano JoséVenezuela02:30
39.Johan JacobsMovistar Team02:34
40.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:36
41.Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec02:37
42.Martin Reyes JoséEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:38
43.Juan Javier MeliviloEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:39
44.German Nicolás TivaniAgrupacion Virgen de Fatima02:41
45.Rubén RamosEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:45
46.Emiliano IbarraTransportes Puertas de Cuyo
47.Jonathan MilanWłochy
48.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:46
49.Mattia BaisAndroni Giocattoli-Sidermec02:47
50.Vinicius Rangel CostaBrazylia
51.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step02:48
52.Leonardo BassoWłochy
53.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea
54.Alejandro DuranSindicato Empleados Públicos of San Juan02:51
55.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir02:53
56.Jose AlarconVenezuela02:55
57.Sebastián MoraMovistar Team02:57
58.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits02:58
59.Nathan BrownRally Cycling03:00
60.Franklin ArchiboldPanama03:03
61.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè03:04
62.Robin CarpenterRally Cycling
63.Carlos BetancurMovistar Team03:05
64.Renzo ObandoArgentyna
65.Eduin BecerraVenezuela03:06
66.Anderson Timoteo ParedesVenezuela03:09
67.Clever MartinezVenezuela
68.Nelson Andrés SotoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
69.Garikoitz BravoFundación-Orbea03:10
70.Ricardo EscuelaAgrupacion Virgen de Fatima
71.Carlos SamudioPanama03:15
72.Umberto MarengoVini Zabù-KTM03:18
73.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates03:19
74.Andre Eduardo GohrBrazylia03:20
75.Jeisson Fer CasallasKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas03:21
76.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel03:23
77.Dario DiazTransportes Puertas de Cuyo03:26
78.AndreadiRenzoVini Zabù-KTM03:28
79.Roman MaikinRosja
80.William David MunozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas03:29
81.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates03:31
82.Unai CuadradoFundación-Orbea
83.Andrea GarosioVini Zabù-KTM03:35
84.Norman VahtraIsrael Start-Up Nation
85.Leonardo RodriguezMunicipalidad de Rawson Somos Todos03:36
86.Alessandro Ferreira GuimarÃesBrazylia
87.Efrain TolosaSindicato Empleados Públicos of San Juan
88.Maximiliano Ezequiel NavarreteEquipo Continental Municipalidad de Pocito03:38
89.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè03:40
90.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits03:41
91.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits03:43
92.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè03:44
93.Jokin AranburuFundación-Orbea
94.Vladimir IlchenkoRosja03:47
95.Oliviero TroiaUAE Team Emirates03:49
96.Oscar GattoBora-hansgrohe03:52
97.Oscar Alfredo GomezAgrupacion Virgen de Fatima
98.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima03:54
99.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir
100.Weimar Alfonso RoldanTeam Medellin03:55
101.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation03:56
102.Bolivar EspinozaPanama
103.Juan Ignacio CuruchetArgentyna03:58
104.Jorge CastelblancoPanama03:59
105.Oscar Nehuen BazanArgentyna04:02
106.Nestor Emiliano Ruiz HugoPeru04:03
107.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima
108.Matteo BusatoVini Zabù-KTM
109.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec04:04
110.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits04:06
111.Emiliano ContrerasTransportes Puertas de Cuyo04:08
112.Oscar Adalberto QuirozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
113.Iker BallarinFundación-Orbea
114.Francisco MontesArgentyna
115.Facundo Matias CattapanMunicipalidad de Rawson Somos Todos04:09
116.Francjasco LamonWłochy04:12
117.Leonardo Henrique FinklerBrazylia04:13
118.Abdul LorenzoPanama04:15
119.Alain QuispePeru04:16
120.Felipe Aparecido Brito RonzaniBrazylia04:18
121.Davide PlebaniWłochy
122.Iginio Daniel LuceroMunicipalidad de Rawson Somos Todos04:21
123.Royner NavarroPeru04:22
124.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir04:23
125.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step04:24
126.Sebastian CianciArgentyna
127.Gerardo Matías TivaniEquipo Continental Municipalidad de Pocito04:27
128.Rúben SimÃoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
129.Maximo RojasVenezuela04:28
130.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè04:29
131.Matias David MaggioraSindicato Empleados Públicos of San Juan
132.Alejandro QuilciMunicipalidad de Rawson Somos Todos04:31
133.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè04:36
134.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir
135.Kevin CastroMunicipalidad de Rawson Somos Todos
136.Mamyr StashRosja04:39
137.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step04:40
138.Mikel AlonsoFundación-Orbea04:42
139.Gerardo AtencioEquipo Continental Municipalidad de Pocito04:43
140.Renan Ladewig QuadriBrazylia04:47
141.Sergio AguirreMunicipalidad de Rawson Somos Todos04:51
142.Augustin FraysseArgentyna04:52
143.Mauro Abel RichezeTransportes Puertas de Cuyo
144.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir04:56
145.Robinson Steven RuizPeru05:02
146.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir05:06
147.Cristopher Robin JuradoPanama05:08
148.César Enrique GaratePeru05:10
149.Sergey RostovtsevRosja05:15
150.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel05:22
151.Alexey LimayllaPeru05:23
152.Peter SaganBora-hansgrohe05:27
153.Fernando GaviriaUAE Team Emirates05:28
154.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation05:33
155.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation
156.Matvey MamykinRosja05:43
157.Héctor LuceroSindicato Empleados Públicos of San Juan05:47
158.Lucas Manuel GadayArgentyna05:54
159.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima05:56
160.Tomas ContteEquipo Continental Municipalidad de Pocito05:57
161.Luca WackermannVini Zabù-KTM06:08
162.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation
163.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec07:35
164.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima07:58
165.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè08:08
DNSJulian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step7:34:36
2.Filippo GannaWłochy00:32
3.Oscar SevillaTeam Medellin01:08
4.Nelson OliveiraMovistar Team01:25
5.Brandon McnultyUAE Team Emirates01:26
6.Maciej BodnarBora-hansgrohe01:27
7.Alexander EvtushenkoRosja01:28
8.Colin JoyceRally Cycling01:40
9.Matteo FabbroBora-hansgrohe01:41
10.Gavin MannionRally Cycling01:43
11.Juan Pablo DottiSindicato Empleados Públicos of San Juan01:53
12.Eduardo SepulvedaMovistar Team01:56
13.Rob BrittonRally Cycling01:57
14.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:06
15.Brayan SanchezTeam Medellin02:07
16.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
17.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe02:08
18.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:10
19.Michele ScartezziniWłochy
20.Daniel OssBora-hansgrohe02:13
21.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec02:16
22.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation02:17
23.Walter VargasTeam Medellin02:19
24.Magno NazaretSindicato Empleados Públicos of San Juan
25.Daniel DiazTransportes Puertas de Cuyo02:20
26.César Nicolás ParedesTeam Medellin02:21
27.Iñigo EloseguiMovistar Team
28.Leandro Carlos MessineoTransportes Puertas de Cuyo
29.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec02:24
30.Laureano RosasTransportes Puertas de Cuyo02:26
31.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits02:27
32.Kyle MurphyRally Cycling
33.Jose Tito HernandezTeam Medellin02:28
34.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:29
35.Humberto Rujano JoséVenezuela02:30
36.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:36
37.Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec02:37
38.Martin Reyes JoséEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:38
39.Juan Javier MeliviloEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:39
40.German Nicolás TivaniAgrupacion Virgen de Fatima02:41
41.Rubén RamosEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:45
42.Emiliano IbarraTransportes Puertas de Cuyo
43.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:46
44.Mattia BaisAndroni Giocattoli-Sidermec02:47
45.Vinicius Rangel CostaBrazylia
46.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step02:48
47.Leonardo BassoWłochy
48.Alejandro DuranSindicato Empleados Públicos of San Juan02:51
49.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir02:53
50.Sebastián MoraMovistar Team02:57
51.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits02:58
52.Nathan BrownRally Cycling03:00
53.Franklin ArchiboldPanama03:03
54.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè03:04
55.Robin CarpenterRally Cycling
56.Carlos BetancurMovistar Team03:05
57.Eduin BecerraVenezuela03:06
58.Anderson Timoteo ParedesVenezuela03:09
59.Clever MartinezVenezuela
60.Garikoitz BravoFundación-Orbea03:10
61.Ricardo EscuelaAgrupacion Virgen de Fatima
62.Umberto MarengoVini Zabù-KTM03:18
63.Andre Eduardo GohrBrazylia03:20
64.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel03:23
65.Roman MaikinRosja03:28
66.Unai CuadradoFundación-Orbea03:31
67.Andrea GarosioVini Zabù-KTM03:35
68.Norman VahtraIsrael Start-Up Nation
69.Leonardo RodriguezMunicipalidad de Rawson Somos Todos03:36
70.Maximiliano Ezequiel NavarreteEquipo Continental Municipalidad de Pocito03:38
71.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits03:41
72.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè03:44
73.Jeisson Fer CasallasKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
74.Oliviero TroiaUAE Team Emirates03:49
75.Oscar GattoBora-hansgrohe03:52
76.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir03:54
77.Weimar Alfonso RoldanTeam Medellin03:55
78.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation03:56
79.Jorge CastelblancoPanama03:59
80.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates04:02
81.Oscar Nehuen BazanArgentyna
82.Matteo BusatoVini Zabù-KTM04:03
83.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec04:04
84.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits04:06
85.Vladimir IlchenkoRosja04:07
86.Leonardo Henrique FinklerBrazylia04:13
87.Abdul LorenzoPanama04:15
88.Felipe Aparecido Brito RonzaniBrazylia04:18
89.Royner NavarroPeru04:22
90.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir04:23
91.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step04:24
92.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè04:36
93.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step04:40
94.Mikel AlonsoFundación-Orbea04:42
95.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir05:06
96.Cristopher Robin JuradoPanama05:07
97.Fernando GaviriaUAE Team Emirates05:18
98.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel05:22
99.Peter SaganBora-hansgrohe05:27
100.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation05:33
101.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation
102.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir05:44
103.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima05:50
104.Tomas ContteEquipo Continental Municipalidad de Pocito05:53
105.Lucas Manuel GadayArgentyna05:54
106.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation05:58
107.Jonathan MilanWłochy06:07
108.Luca WackermannVini Zabù-KTM06:08
109.Veljko StojnicVini Zabù-KTM07:23
110.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec07:29
111.Matvey MamykinRosja07:48
112.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè08:04
113.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir08:18
114.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates08:23
115.Leonardo CobarrubiaSindicato Empleados Públicos of San Juan08:52
116.Oscar Adalberto QuirozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas09:12
117.Francjasco LamonWłochy09:16
118.Johan JacobsMovistar Team09:33
119.Oscar Alfredo GomezAgrupacion Virgen de Fatima09:41
120.Mamyr StashRosja09:43
121.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea09:47
122.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima09:52
123.Emiliano ContrerasTransportes Puertas de Cuyo09:57
124.Renzo ObandoArgentyna10:04
125.Nelson Andrés SotoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas10:08
126.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè10:18
127.AndreadiRenzoVini Zabù-KTM10:27
128.Alessandro Ferreira GuimarÃesBrazylia10:35
129.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits10:42
130.Jokin AranburuFundación-Orbea10:43
131.Jose AlarconVenezuela10:44
132.Robinson Steven RuizPeru10:47
133.Francisco MontesArgentyna11:03
134.Facundo Matias CattapanMunicipalidad de Rawson Somos Todos11:06
135.Alain QuispePeru11:15
136.Davide PlebaniWłochy11:17
137.Iginio Daniel LuceroMunicipalidad de Rawson Somos Todos11:20
138.Sebastian CianciArgentyna11:23
139.Maximo RojasVenezuela11:27
140.Juan Ignacio CuruchetArgentyna11:28
141.Kevin CastroMunicipalidad de Rawson Somos Todos11:35
142.Renan Ladewig QuadriBrazylia11:46
143.Augustin FraysseArgentyna11:48
144.Mauro Abel RichezeTransportes Puertas de Cuyo11:51
145.César Enrique GaratePeru12:09
146.Sergey RostovtsevRosja12:14
147.Tom BohliUAE Team Emirates12:48
148.Alejandro QuilciMunicipalidad de Rawson Somos Todos13:19
149.Dario DiazTransportes Puertas de Cuyo13:58
150.Alexey LimayllaPeru14:41
151.Bolivar EspinozaPanama15:02
152.Sergio AguirreMunicipalidad de Rawson Somos Todos15:57
153.Carlos SamudioPanama16:03
154.Iker BallarinFundación-Orbea16:11
155.William David MunozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas16:17
156.Efrain TolosaSindicato Empleados Públicos of San Juan16:24
157.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè16:27
158.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima16:29
159.Nestor Emiliano Ruiz HugoPeru16:50
160.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima17:20
161.Gerardo AtencioEquipo Continental Municipalidad de Pocito17:31
162.Gerardo Matías TivaniEquipo Continental Municipalidad de Pocito22:39
163.Héctor LuceroSindicato Empleados Públicos of San Juan23:48
164.Matias David MaggioraSindicato Empleados Públicos of San Juan24:10
165.Rúben SimÃoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel29:45
Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

  • Rewelacyjny jest ten chłopak. Jeśli w wieku 20 lat, w drugim roku startów jako profi na tak krótkim dystansie "dowala" Gannie ponad pół minuty, to jak on będzie dominował za 5 lat?

    • życzę mu tego...ale w pamięci mam tych, którzy po 2 takich latach nie mogli odnaleźć formy. Teoretycznie szykuje się era Remco, VdP, Bernala....

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

UAE Tour 2020. Caleb Ewan bez konkurencji na Hatta Dam

Caleb Ewan (Lotto Soudal) wygrał po raz drugi w karierze etap wyścigu UAE Tour zakończony…

24 lutego 2020, 21:06

UAE Tour 2020: etap 2. Powtórka Caleba Ewana na Hatta Dam

Caleb Ewan wygrał przy tamie Hatta Dam drugi odcinek rywalizacji w ramach wyścigu UAE Tour.

24 lutego 2020, 13:50

Trasa Criterium du Dauphine 2020

Z Clermont-Ferrand do Megeve, położonego  w regionie Owernia-Rodan-Alpy, poprowadzi trasa 72. wyścigu Criterium du Dauphine.

24 lutego 2020, 13:03

Pandemia storpeduje Mediolan-San Remo?

RCS Sport w zeszłym tygodniu potwierdził przebieg Mediolan-San Remo. Osuwiska na Poggio nie są takim…

24 lutego 2020, 09:32

Volta ao Algarve 2020: etap 5. Popis Remco Evenepoela na czasówce

Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick-Step) został zwycięzcą portugalskiego wyścigu Volta ao Algarve.

23 lutego 2020, 17:41

Tour des Alpes-Maritimes et du Var 2020: etap 3. Bernard na Mont Faron, Quintana podbija Francję

Nairo Quintana wygrał francuski wyścig Tour des Alpes-Maritimes et du Var.

23 lutego 2020, 15:54