Vuelta a San Juan 2020: etap 3. Remco Evenepoel na wyższym poziomie

Remco Evenepoel

Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick-Step) wygrał w trzecim dniu Vuelta a San Juan etap jazdy indywidualnej na czas o długości 15 kilometrów.

20-letni Belg pokonał w Punta Negra o 32 sekundy Włocha Filippo Gannę i o 1:08 Hiszpana Oscara Sevillę (Team Medellin). Kolarz Deceuninck-Quick-Step został tym samym liderem klasyfikacji generalnej.

Szósty wynik dnia zapisał mistrz Polski Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe).

Trzeci etap argentyńskiej etapówki stanowił odcinek jazdy indywidualnej na czas. Kolarze rywalizowali na 15-kilometrowej trasie, między 11. a 12. kilometrem pokonując podjazd (1,2 km, 8%). Rywalizacja toczyła się przy niezłych warunkach pogodowych, choć ostatni zawodnicy zmagania kończyli w strugach przechodzącego nad Punta Negra deszczu.

Mistrz Polski Maciej Bodnar z trasą uporał się w 20 minut i 43 sekundy, co na półmetku dało mu zdecydowane prowadzenie. Polaka na tej pozycji zluzował jednak szybko Nelson Oliveira, który na mecie zapisał wynik lepszy o 2 sekundy.

Portugalczyk nie mógł być pewny swego, gdyż na półmetku czas Bodnara o 36 sekund poprawił Remco Evenepoel. Rewelacyjny 20-latek nie zwalniał i na mecie nad dwójką doświadczonych czasowców miał niemal półtorej minuty przewagi.

Do Belga nikomu nie udało się już zbliżyć: najbliżej znalazł się Filippo Ganna, ale i jemu zabrakło 32 sekund. Bodnara wyprzedził jeszcze Amerykanin Brandon McNulty, a mistrz Polski próbę zakończył na 6. miejscu.

Wyniki 3. etapu Vuelta a San Juan 2020 (2.Pro), Ullum - Punta Negra (15,2 km; jazda indywidualna na czas):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step19:16
2.Filippo GannaWłochy00:32
3.Oscar SevillaTeam Medellin01:08
4.Nelson OliveiraMovistar Team01:25
5.Brandon McnultyUAE Team Emirates01:26
6.Maciej BodnarBora-hansgrohe01:27
7.Alexander EvtushenkoRosja01:28
8.Colin JoyceRally Cycling01:40
9.Matteo FabbroBora-hansgrohe01:41
10.Gavin MannionRally Cycling01:43
11.Leonardo CobarrubiaSindicato Empleados Públicos of San Juan01:53
12.Juan Pablo DottiSindicato Empleados Públicos of San Juan
13.Eduardo SepulvedaMovistar Team01:56
14.Rob BrittonRally Cycling01:57
15.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:06
16.Brayan SanchezTeam Medellin02:07
17.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
18.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe02:08
19.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:10
20.Michele ScartezziniWłochy
21.Daniel OssBora-hansgrohe02:13
22.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec02:16
23.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation02:17
24.Walter VargasTeam Medellin02:19
25.Magno NazaretSindicato Empleados Públicos of San Juan
26.Veljko StojnicVini Zabù-KTM
27.Daniel DiazTransportes Puertas de Cuyo02:20
28.César Nicolás ParedesTeam Medellin02:21
29.Iñigo EloseguiMovistar Team
30.Leandro Carlos MessineoTransportes Puertas de Cuyo
31.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec02:24
32.Laureano RosasTransportes Puertas de Cuyo02:26
33.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits02:27
34.Kyle MurphyRally Cycling
35.Tom BohliUAE Team Emirates
36.Jose Tito HernandezTeam Medellin02:28
37.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:29
38.Humberto Rujano JoséVenezuela02:30
39.Johan JacobsMovistar Team02:34
40.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:36
41.Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec02:37
42.Martin Reyes JoséEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:38
43.Juan Javier MeliviloEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:39
44.German Nicolás TivaniAgrupacion Virgen de Fatima02:41
45.Rubén RamosEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:45
46.Emiliano IbarraTransportes Puertas de Cuyo
47.Jonathan MilanWłochy
48.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:46
49.Mattia BaisAndroni Giocattoli-Sidermec02:47
50.Vinicius Rangel CostaBrazylia
51.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step02:48
52.Leonardo BassoWłochy
53.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea
54.Alejandro DuranSindicato Empleados Públicos of San Juan02:51
55.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir02:53
56.Jose AlarconVenezuela02:55
57.Sebastián MoraMovistar Team02:57
58.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits02:58
59.Nathan BrownRally Cycling03:00
60.Franklin ArchiboldPanama03:03
61.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè03:04
62.Robin CarpenterRally Cycling
63.Carlos BetancurMovistar Team03:05
64.Renzo ObandoArgentyna
65.Eduin BecerraVenezuela03:06
66.Anderson Timoteo ParedesVenezuela03:09
67.Clever MartinezVenezuela
68.Nelson Andrés SotoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
69.Garikoitz BravoFundación-Orbea03:10
70.Ricardo EscuelaAgrupacion Virgen de Fatima
71.Carlos SamudioPanama03:15
72.Umberto MarengoVini Zabù-KTM03:18
73.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates03:19
74.Andre Eduardo GohrBrazylia03:20
75.Jeisson Fer CasallasKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas03:21
76.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel03:23
77.Dario DiazTransportes Puertas de Cuyo03:26
78.AndreadiRenzoVini Zabù-KTM03:28
79.Roman MaikinRosja
80.William David MunozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas03:29
81.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates03:31
82.Unai CuadradoFundación-Orbea
83.Andrea GarosioVini Zabù-KTM03:35
84.Norman VahtraIsrael Start-Up Nation
85.Leonardo RodriguezMunicipalidad de Rawson Somos Todos03:36
86.Alessandro Ferreira GuimarÃesBrazylia
87.Efrain TolosaSindicato Empleados Públicos of San Juan
88.Maximiliano Ezequiel NavarreteEquipo Continental Municipalidad de Pocito03:38
89.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè03:40
90.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits03:41
91.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits03:43
92.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè03:44
93.Jokin AranburuFundación-Orbea
94.Vladimir IlchenkoRosja03:47
95.Oliviero TroiaUAE Team Emirates03:49
96.Oscar GattoBora-hansgrohe03:52
97.Oscar Alfredo GomezAgrupacion Virgen de Fatima
98.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima03:54
99.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir
100.Weimar Alfonso RoldanTeam Medellin03:55
101.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation03:56
102.Bolivar EspinozaPanama
103.Juan Ignacio CuruchetArgentyna03:58
104.Jorge CastelblancoPanama03:59
105.Oscar Nehuen BazanArgentyna04:02
106.Nestor Emiliano Ruiz HugoPeru04:03
107.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima
108.Matteo BusatoVini Zabù-KTM
109.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec04:04
110.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits04:06
111.Emiliano ContrerasTransportes Puertas de Cuyo04:08
112.Oscar Adalberto QuirozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
113.Iker BallarinFundación-Orbea
114.Francisco MontesArgentyna
115.Facundo Matias CattapanMunicipalidad de Rawson Somos Todos04:09
116.Francjasco LamonWłochy04:12
117.Leonardo Henrique FinklerBrazylia04:13
118.Abdul LorenzoPanama04:15
119.Alain QuispePeru04:16
120.Felipe Aparecido Brito RonzaniBrazylia04:18
121.Davide PlebaniWłochy
122.Iginio Daniel LuceroMunicipalidad de Rawson Somos Todos04:21
123.Royner NavarroPeru04:22
124.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir04:23
125.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step04:24
126.Sebastian CianciArgentyna
127.Gerardo Matías TivaniEquipo Continental Municipalidad de Pocito04:27
128.Rúben SimÃoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
129.Maximo RojasVenezuela04:28
130.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè04:29
131.Matias David MaggioraSindicato Empleados Públicos of San Juan
132.Alejandro QuilciMunicipalidad de Rawson Somos Todos04:31
133.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè04:36
134.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir
135.Kevin CastroMunicipalidad de Rawson Somos Todos
136.Mamyr StashRosja04:39
137.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step04:40
138.Mikel AlonsoFundación-Orbea04:42
139.Gerardo AtencioEquipo Continental Municipalidad de Pocito04:43
140.Renan Ladewig QuadriBrazylia04:47
141.Sergio AguirreMunicipalidad de Rawson Somos Todos04:51
142.Augustin FraysseArgentyna04:52
143.Mauro Abel RichezeTransportes Puertas de Cuyo
144.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir04:56
145.Robinson Steven RuizPeru05:02
146.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir05:06
147.Cristopher Robin JuradoPanama05:08
148.César Enrique GaratePeru05:10
149.Sergey RostovtsevRosja05:15
150.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel05:22
151.Alexey LimayllaPeru05:23
152.Peter SaganBora-hansgrohe05:27
153.Fernando GaviriaUAE Team Emirates05:28
154.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation05:33
155.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation
156.Matvey MamykinRosja05:43
157.Héctor LuceroSindicato Empleados Públicos of San Juan05:47
158.Lucas Manuel GadayArgentyna05:54
159.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima05:56
160.Tomas ContteEquipo Continental Municipalidad de Pocito05:57
161.Luca WackermannVini Zabù-KTM06:08
162.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation
163.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec07:35
164.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima07:58
165.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè08:08
DNSJulian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step7:34:36
2.Filippo GannaWłochy00:32
3.Oscar SevillaTeam Medellin01:08
4.Nelson OliveiraMovistar Team01:25
5.Brandon McnultyUAE Team Emirates01:26
6.Maciej BodnarBora-hansgrohe01:27
7.Alexander EvtushenkoRosja01:28
8.Colin JoyceRally Cycling01:40
9.Matteo FabbroBora-hansgrohe01:41
10.Gavin MannionRally Cycling01:43
11.Juan Pablo DottiSindicato Empleados Públicos of San Juan01:53
12.Eduardo SepulvedaMovistar Team01:56
13.Rob BrittonRally Cycling01:57
14.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:06
15.Brayan SanchezTeam Medellin02:07
16.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
17.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe02:08
18.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:10
19.Michele ScartezziniWłochy
20.Daniel OssBora-hansgrohe02:13
21.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec02:16
22.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation02:17
23.Walter VargasTeam Medellin02:19
24.Magno NazaretSindicato Empleados Públicos of San Juan
25.Daniel DiazTransportes Puertas de Cuyo02:20
26.César Nicolás ParedesTeam Medellin02:21
27.Iñigo EloseguiMovistar Team
28.Leandro Carlos MessineoTransportes Puertas de Cuyo
29.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec02:24
30.Laureano RosasTransportes Puertas de Cuyo02:26
31.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits02:27
32.Kyle MurphyRally Cycling
33.Jose Tito HernandezTeam Medellin02:28
34.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:29
35.Humberto Rujano JoséVenezuela02:30
36.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:36
37.Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec02:37
38.Martin Reyes JoséEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:38
39.Juan Javier MeliviloEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:39
40.German Nicolás TivaniAgrupacion Virgen de Fatima02:41
41.Rubén RamosEquipo Continental Municipalidad de Pocito02:45
42.Emiliano IbarraTransportes Puertas de Cuyo
43.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:46
44.Mattia BaisAndroni Giocattoli-Sidermec02:47
45.Vinicius Rangel CostaBrazylia
46.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step02:48
47.Leonardo BassoWłochy
48.Alejandro DuranSindicato Empleados Públicos of San Juan02:51
49.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir02:53
50.Sebastián MoraMovistar Team02:57
51.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits02:58
52.Nathan BrownRally Cycling03:00
53.Franklin ArchiboldPanama03:03
54.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè03:04
55.Robin CarpenterRally Cycling
56.Carlos BetancurMovistar Team03:05
57.Eduin BecerraVenezuela03:06
58.Anderson Timoteo ParedesVenezuela03:09
59.Clever MartinezVenezuela
60.Garikoitz BravoFundación-Orbea03:10
61.Ricardo EscuelaAgrupacion Virgen de Fatima
62.Umberto MarengoVini Zabù-KTM03:18
63.Andre Eduardo GohrBrazylia03:20
64.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel03:23
65.Roman MaikinRosja03:28
66.Unai CuadradoFundación-Orbea03:31
67.Andrea GarosioVini Zabù-KTM03:35
68.Norman VahtraIsrael Start-Up Nation
69.Leonardo RodriguezMunicipalidad de Rawson Somos Todos03:36
70.Maximiliano Ezequiel NavarreteEquipo Continental Municipalidad de Pocito03:38
71.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits03:41
72.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè03:44
73.Jeisson Fer CasallasKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
74.Oliviero TroiaUAE Team Emirates03:49
75.Oscar GattoBora-hansgrohe03:52
76.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir03:54
77.Weimar Alfonso RoldanTeam Medellin03:55
78.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation03:56
79.Jorge CastelblancoPanama03:59
80.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates04:02
81.Oscar Nehuen BazanArgentyna
82.Matteo BusatoVini Zabù-KTM04:03
83.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec04:04
84.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits04:06
85.Vladimir IlchenkoRosja04:07
86.Leonardo Henrique FinklerBrazylia04:13
87.Abdul LorenzoPanama04:15
88.Felipe Aparecido Brito RonzaniBrazylia04:18
89.Royner NavarroPeru04:22
90.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir04:23
91.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step04:24
92.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè04:36
93.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step04:40
94.Mikel AlonsoFundación-Orbea04:42
95.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir05:06
96.Cristopher Robin JuradoPanama05:07
97.Fernando GaviriaUAE Team Emirates05:18
98.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel05:22
99.Peter SaganBora-hansgrohe05:27
100.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation05:33
101.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation
102.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir05:44
103.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima05:50
104.Tomas ContteEquipo Continental Municipalidad de Pocito05:53
105.Lucas Manuel GadayArgentyna05:54
106.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation05:58
107.Jonathan MilanWłochy06:07
108.Luca WackermannVini Zabù-KTM06:08
109.Veljko StojnicVini Zabù-KTM07:23
110.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec07:29
111.Matvey MamykinRosja07:48
112.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè08:04
113.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir08:18
114.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates08:23
115.Leonardo CobarrubiaSindicato Empleados Públicos of San Juan08:52
116.Oscar Adalberto QuirozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas09:12
117.Francjasco LamonWłochy09:16
118.Johan JacobsMovistar Team09:33
119.Oscar Alfredo GomezAgrupacion Virgen de Fatima09:41
120.Mamyr StashRosja09:43
121.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea09:47
122.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima09:52
123.Emiliano ContrerasTransportes Puertas de Cuyo09:57
124.Renzo ObandoArgentyna10:04
125.Nelson Andrés SotoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas10:08
126.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè10:18
127.AndreadiRenzoVini Zabù-KTM10:27
128.Alessandro Ferreira GuimarÃesBrazylia10:35
129.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits10:42
130.Jokin AranburuFundación-Orbea10:43
131.Jose AlarconVenezuela10:44
132.Robinson Steven RuizPeru10:47
133.Francisco MontesArgentyna11:03
134.Facundo Matias CattapanMunicipalidad de Rawson Somos Todos11:06
135.Alain QuispePeru11:15
136.Davide PlebaniWłochy11:17
137.Iginio Daniel LuceroMunicipalidad de Rawson Somos Todos11:20
138.Sebastian CianciArgentyna11:23
139.Maximo RojasVenezuela11:27
140.Juan Ignacio CuruchetArgentyna11:28
141.Kevin CastroMunicipalidad de Rawson Somos Todos11:35
142.Renan Ladewig QuadriBrazylia11:46
143.Augustin FraysseArgentyna11:48
144.Mauro Abel RichezeTransportes Puertas de Cuyo11:51
145.César Enrique GaratePeru12:09
146.Sergey RostovtsevRosja12:14
147.Tom BohliUAE Team Emirates12:48
148.Alejandro QuilciMunicipalidad de Rawson Somos Todos13:19
149.Dario DiazTransportes Puertas de Cuyo13:58
150.Alexey LimayllaPeru14:41
151.Bolivar EspinozaPanama15:02
152.Sergio AguirreMunicipalidad de Rawson Somos Todos15:57
153.Carlos SamudioPanama16:03
154.Iker BallarinFundación-Orbea16:11
155.William David MunozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas16:17
156.Efrain TolosaSindicato Empleados Públicos of San Juan16:24
157.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè16:27
158.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima16:29
159.Nestor Emiliano Ruiz HugoPeru16:50
160.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima17:20
161.Gerardo AtencioEquipo Continental Municipalidad de Pocito17:31
162.Gerardo Matías TivaniEquipo Continental Municipalidad de Pocito22:39
163.Héctor LuceroSindicato Empleados Públicos of San Juan23:48
164.Matias David MaggioraSindicato Empleados Públicos of San Juan24:10
165.Rúben SimÃoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel29:45

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. Robert

    29 stycznia 2020, 15:56 o 15:56

    Rewelacyjny jest ten chłopak. Jeśli w wieku 20 lat, w drugim roku startów jako profi na tak krótkim dystansie "dowala" Gannie ponad pół minuty, to jak on będzie dominował za 5 lat?

    • reko

      31 stycznia 2020, 11:10 o 11:10

      życzę mu tego...ale w pamięci mam tych, którzy po 2 takich latach nie mogli odnaleźć formy. Teoretycznie szykuje się era Remco, VdP, Bernala....

  2. Maciek 79

    29 stycznia 2020, 20:27 o 20:27

    Zaczyna się! On jest niesamowity! Co to będzie za wiosna w jego wykonaniu

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: