Vuelta a San Juan 2020: etap 2. Fernando Gaviria włączył licznik

Kolumbijczyk Fernando Gaviria pierwszy przeciął w Pocito linię mety drugiego etapu Vuelta a San Juan.

Kolarz UAE Team Emirates pokonał na ostatnich metrach Argentyńczyka Nicolása Naranjo (Agrupacion Virgen De Fatima) oraz Włocha Marco Benfatto (Bardiani-CSF-Faizane).

Gaviria wyszedł także na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Drugi odcinek ścigania w Argentynie zdecydowanie odpowiadał sprinterom i ich kolegom, którzy w finale chcieli przećwiczyć ustawianie pociągów.

Nierażeni taką perspektywą w ucieczce dnia znaleźli się ponownie reprezentanci lokalnych ekip: Christofer Jurado (Reprezentacja Panamy), Daniel Juarez i Leandro Velardez (Agrupacion Virgin de Fatima), Iker Ballarin (Fundacion-Orbea), Robin Carpenter (Rally Cycling), Royner Navarro i Hugo Ruiz (Reprezentacja Peru) oraz Francisco Monte (Reprezentacja Argentyny).

Grupka z zapasem 2 minut nad peletonem na 169-kilometrowym odcinku nie miała specjalnych szans. Droga wokół Pocito była niemal niepofałdowana, a jedyna górska premia, jaką wyznaczyć zdołali organizatorzy, liczyła 800 metrów.

Uciekinierów na krótkiej smyczy trzymały ekipy Bora-hansgrohe i Deceuninck-Quick-Step. Jurando wziął przykład z walecznego Carpentera i wraz z Amerykaninem walczył jeszcze w obrębie ostatnich 20 kilometrów, ale akcja zakończyła się 10 kilometrów przed metą.

Sprinterom szyki pokrzyżowała nieco kraksa na 13 kilometrów przed metą, ale zamieszanie, inaczej niż dnia pierwszego, udało się opanować. Gaviria nie miał wprawdzie pociągu, gdyż jego rozprowadzający Maximiliano Richeze zatrzymała kraksa, ale poradził sobie wybornie.

Kolumbijczyk jeszcze 200 metrów przed kreską znajdował się dość daleko, ale gdy stawka zbiła się po prawej stronie szerokiej szosy na kole Alvaro Hodega, ruszył z dalszej pozycji. Przyspieszenie na 120 metrów przed metą dało zamierzony efekt: Gaviria po lewej stronie miał miejsce by obrać swój tor jazdy i równocześnie pod nogą więcej niż ruszający wcześniej rywale. Na kresce cieszył się z pierwszego zwycięstwa w sezonie i pierwszego dla swojej ekipy.

Wyniki 2. etapu Vuelta a San Juan 2020 (2.Pro), Pocito - Pocito (168,7 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Fernando GaviriaUAE Team Emirates3:30:06
2.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima
3.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè
4.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits
5.Peter SaganBora-hansgrohe
6.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation
7.Mauro Abel RichezeTransportes Puertas de Cuyo
8.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
9.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step
10.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
11.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation
12.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec
13.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits
14.Lucas Manuel GadayArgentyna
15.Mikel AlonsoFundación-Orbea
16.Umberto MarengoVini Zabù-KTM
17.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation
18.Sebastián MoraMovistar Team
19.Weimar Alfonso RoldanTeam Medellin
20.Luca WackermannVini Zabù-KTM
21.Oscar GattoBora-hansgrohe
22.Colin JoyceRally Cycling
23.Nelson Andrés SotoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
24.Leonardo BassoWłochy
25.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits
26.Brandon McnultyUAE Team Emirates
27.Alain QuispePeru
28.Vinicius Rangel CostaBrazylia
29.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè
30.German Nicolás TivaniAgrupacion Virgen de Fatima
31.Kevin CastroMunicipalidad de Rawson Somos Todos
32.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
33.Laureano RosasTransportes Puertas de Cuyo
34.Roman MaikinRosja
35.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir
36.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
37.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
38.Filippo GannaWłochy
39.Maximiliano Ezequiel NavarreteEquipo Continental Municipalidad de Pocito
40.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
41.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
42.Leonardo RodriguezMunicipalidad de Rawson Somos Todos
43.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec
44.Daniel OssBora-hansgrohe
45.Augustin FraysseArgentyna
46.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation
47.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
48.Daniel DiazTransportes Puertas de Cuyo
49.Norman VahtraIsrael Start-Up Nation
50.Oscar SevillaTeam Medellin
51.Leonardo Henrique FinklerBrazylia
52.Leandro Carlos MessineoTransportes Puertas de Cuyo
53.Eduardo SepulvedaMovistar Team
54.Iñigo EloseguiMovistar Team
55.Jorge CastelblancoPanama
56.Unai CuadradoFundación-Orbea
57.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation
58.Brayan SanchezTeam Medellin
59.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits
60.Juan Pablo DottiSindicato Empleados Públicos of San Juan
61.Alessandro Ferreira GuimarÃesBrazylia
62.César Enrique GaratePeru
63.Emiliano IbarraTransportes Puertas de Cuyo
64.Michele ScartezziniWłochy
65.Magno NazaretSindicato Empleados Públicos of San Juan
66.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe
67.Matteo FabbroBora-hansgrohe
68.Humberto Rujano JoséVenezuela
69.Renzo ObandoArgentyna
70.Alexander EvtushenkoRosja
71.Sergey RostovtsevRosja
72.Eduin BecerraVenezuela
73.Jokin AranburuFundación-Orbea
74.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
75.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
76.Clever MartinezVenezuela
77.Oscar Nehuen BazanArgentyna
78.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir
79.Nelson OliveiraMovistar Team
80.Mattia BaisAndroni Giocattoli-Sidermec
81.Royner NavarroPeru
82.Ricardo EscuelaAgrupacion Virgen de Fatima
83.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea
84.Rubén RamosEquipo Continental Municipalidad de Pocito
85.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè
86.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
87.Robinson Steven RuizPeru
88.Felipe Aparecido Brito RonzaniBrazylia
89.Franklin ArchiboldPanama
90.Matteo BusatoVini Zabù-KTM
91.Jose Tito HernandezTeam Medellin
92.Renan Ladewig QuadriBrazylia
93.Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec
94.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
95.Davide PlebaniWłochy
96.César Nicolás ParedesTeam Medellin
97.Abdul LorenzoPanama
98.Gavin MannionRally Cycling
99.Anderson Timoteo ParedesVenezuela
100.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
101.Garikoitz BravoFundación-Orbea
102.Carlos BetancurMovistar Team
103.Martin Reyes JoséEquipo Continental Municipalidad de Pocito
104.Alejandro DuranSindicato Empleados Públicos of San Juan
105.Francisco MontesArgentyna
106.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir
107.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
108.Tomas ContteEquipo Continental Municipalidad de Pocito
109.Andrea GarosioVini Zabù-KTM
110.Maximo RojasVenezuela
111.Johan JacobsMovistar Team
112.Iginio Daniel LuceroMunicipalidad de Rawson Somos Todos
113.Sebastian CianciArgentyna
114.Walter VargasTeam Medellin
115.Leonardo CobarrubiaSindicato Empleados Públicos of San Juan
116.Nathan BrownRally Cycling
117.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè
118.Andre Eduardo GohrBrazylia
119.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir
120.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima
121.Rob BrittonRally Cycling
122.Juan Javier MeliviloEquipo Continental Municipalidad de Pocito
123.AndreadiRenzoVini Zabù-KTM
124.Facundo Matias CattapanMunicipalidad de Rawson Somos Todos
125.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
126.Robin CarpenterRally Cycling
127.Maciej BodnarBora-hansgrohe
128.Cristopher Robin JuradoPanama
129.Kyle MurphyRally Cycling
130.Vladimir IlchenkoRosja00:20
131.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step
132.Jeisson Fer CasallasKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas00:23
133.Juan Ignacio CuruchetArgentyna00:31
134.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates
135.Jose AlarconVenezuela00:50
136.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir01:08
137.Matvey MamykinRosja02:05
138.Jonathan MilanWłochy03:22
139.Tom BohliUAE Team Emirates
140.Héctor LuceroSindicato Empleados Públicos of San Juan
141.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir
142.Alexey LimayllaPeru03:33
143.Dario DiazTransportes Puertas de Cuyo
144.Gerardo Matías TivaniEquipo Continental Municipalidad de Pocito
145.Bolivar EspinozaPanama04:07
146.Sergio AguirreMunicipalidad de Rawson Somos Todos
147.Oscar Adalberto QuirozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas05:04
148.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
149.Veljko StojnicVini Zabù-KTM
150.Mamyr StashRosja
151.Francjasco LamonWłochy
152.Rúben SimÃoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
153.Iker BallarinFundación-Orbea
154.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima05:48
155.Oscar Alfredo GomezAgrupacion Virgen de Fatima05:49
156.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima
157.Emiliano ContrerasTransportes Puertas de Cuyo
158.William David MunozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
159.Gerardo AtencioEquipo Continental Municipalidad de Pocito
160.Carlos SamudioPanama
161.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè
162.Nestor Emiliano Ruiz HugoPeru
163.Efrain TolosaSindicato Empleados Públicos of San Juan
164.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè
165.Alejandro QuilciMunicipalidad de Rawson Somos Todos08:48
166.Matias David MaggioraSindicato Empleados Públicos of San Juan12:42
DNSChristophe LaporteCofidis, Solutions Crédits

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Fernando GaviriaUAE Team Emirates7:15:10
2.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation
3.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec00:04
4.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima
5.Tomas ContteEquipo Continental Municipalidad de Pocito00:06
6.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè
7.Cristopher Robin JuradoPanama00:09
8.Peter SaganBora-hansgrohe00:10
9.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
10.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation
11.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits
12.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
13.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation
14.Luca WackermannVini Zabù-KTM
15.Sebastián MoraMovistar Team
16.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step
17.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits
18.Roman MaikinRosja
19.Brandon McnultyUAE Team Emirates
20.Laureano RosasTransportes Puertas de Cuyo
21.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè
22.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
23.Norman VahtraIsrael Start-Up Nation
24.Filippo GannaWłochy
25.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits
26.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
27.Oscar GattoBora-hansgrohe
28.Jorge CastelblancoPanama
29.Juan Pablo DottiSindicato Empleados Públicos of San Juan
30.Umberto MarengoVini Zabù-KTM
31.Unai CuadradoFundación-Orbea
32.Iñigo EloseguiMovistar Team
33.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec
34.Oscar Nehuen BazanArgentyna
35.Alexander EvtushenkoRosja
36.Leandro Carlos MessineoTransportes Puertas de Cuyo
37.Daniel OssBora-hansgrohe
38.Humberto Rujano JoséVenezuela
39.Leonardo Henrique FinklerBrazylia
40.German Nicolás TivaniAgrupacion Virgen de Fatima
41.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè
42.Emiliano IbarraTransportes Puertas de Cuyo
43.Leonardo RodriguezMunicipalidad de Rawson Somos Todos
44.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
45.Rubén RamosEquipo Continental Municipalidad de Pocito
46.Matteo FabbroBora-hansgrohe
47.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
48.Clever MartinezVenezuela
49.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
50.Maximiliano Ezequiel NavarreteEquipo Continental Municipalidad de Pocito
51.Vinicius Rangel CostaBrazylia
52.Felipe Aparecido Brito RonzaniBrazylia
53.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation
54.Brayan SanchezTeam Medellin
55.Lucas Manuel GadayArgentyna
56.Oscar SevillaTeam Medellin
57.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe
58.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè
59.Daniel DiazTransportes Puertas de Cuyo
60.Nelson OliveiraMovistar Team
61.Leonardo BassoWłochy
62.Franklin ArchiboldPanama
63.Mikel AlonsoFundación-Orbea
64.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
65.Weimar Alfonso RoldanTeam Medellin
66.Royner NavarroPeru
67.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
68.Magno NazaretSindicato Empleados Públicos of San Juan
69.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
70.Martin Reyes JoséEquipo Continental Municipalidad de Pocito
71.Colin JoyceRally Cycling
72.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation
73.Eduin BecerraVenezuela
74.Abdul LorenzoPanama
75.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
76.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
77.Mattia BaisAndroni Giocattoli-Sidermec
78.Michele ScartezziniWłochy
79.Alejandro DuranSindicato Empleados Públicos of San Juan
80.Carlos BetancurMovistar Team
81.Andrea GarosioVini Zabù-KTM
82.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir
83.Nathan BrownRally Cycling
84.Jose Tito HernandezTeam Medellin
85.Eduardo SepulvedaMovistar Team
86.Anderson Timoteo ParedesVenezuela
87.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
88.Ricardo EscuelaAgrupacion Virgen de Fatima
89.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir
90.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir
91.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir
92.Maciej BodnarBora-hansgrohe
93.Garikoitz BravoFundación-Orbea
94.César Nicolás ParedesTeam Medellin
95.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
96.Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec
97.Gavin MannionRally Cycling
98.Juan Javier MeliviloEquipo Continental Municipalidad de Pocito
99.Walter VargasTeam Medellin
100.Andre Eduardo GohrBrazylia
101.Matteo BusatoVini Zabù-KTM
102.Rob BrittonRally Cycling
103.Robin CarpenterRally Cycling
104.Kyle MurphyRally Cycling
105.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
106.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step00:30
107.Vladimir IlchenkoRosja
108.Jeisson Fer CasallasKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas00:33
109.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates00:41
110.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir01:18
111.Matvey MamykinRosja02:15
112.Jonathan MilanWłochy03:32
113.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir
114.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates05:14
115.Veljko StojnicVini Zabù-KTM
116.Mamyr StashRosja
117.Francjasco LamonWłochy
118.Oscar Adalberto QuirozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
119.Robinson Steven RuizPeru05:55
120.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè05:59
121.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima
122.Oscar Alfredo GomezAgrupacion Virgen de Fatima
123.Emiliano ContrerasTransportes Puertas de Cuyo
124.Francisco MontesArgentyna07:05
125.Augustin FraysseArgentyna07:06
126.Facundo Matias CattapanMunicipalidad de Rawson Somos Todos07:07
127.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits07:09
128.Mauro Abel RichezeTransportes Puertas de Cuyo
129.Nelson Andrés SotoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
130.Alain QuispePeru
131.Kevin CastroMunicipalidad de Rawson Somos Todos
132.Renzo ObandoArgentyna
133.Sergey RostovtsevRosja
134.César Enrique GaratePeru
135.Jokin AranburuFundación-Orbea
136.Alessandro Ferreira GuimarÃesBrazylia
137.Davide PlebaniWłochy
138.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea
139.Maximo RojasVenezuela
140.Renan Ladewig QuadriBrazylia
141.Johan JacobsMovistar Team
142.Iginio Daniel LuceroMunicipalidad de Rawson Somos Todos
143.Sebastian CianciArgentyna
144.Leonardo CobarrubiaSindicato Empleados Públicos of San Juan
145.AndreadiRenzoVini Zabù-KTM
146.Juan Ignacio CuruchetArgentyna07:40
147.Jose AlarconVenezuela07:59
148.Alejandro QuilciMunicipalidad de Rawson Somos Todos08:58
149.Alexey LimayllaPeru09:28
150.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima09:32
151.Tom BohliUAE Team Emirates10:31
152.Dario DiazTransportes Puertas de Cuyo10:42
153.Sergio AguirreMunicipalidad de Rawson Somos Todos11:16
154.Bolivar EspinozaPanama
155.Iker BallarinFundación-Orbea12:13
156.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima12:45
157.Nestor Emiliano Ruiz HugoPeru12:57
158.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè
159.Carlos SamudioPanama12:58
160.William David MunozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
161.Efrain TolosaSindicato Empleados Públicos of San Juan
162.Gerardo AtencioEquipo Continental Municipalidad de Pocito
163.Héctor LuceroSindicato Empleados Públicos of San Juan18:11
164.Gerardo Matías TivaniEquipo Continental Municipalidad de Pocito18:22
165.Matias David MaggioraSindicato Empleados Públicos of San Juan19:51
166.Rúben SimÃoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel25:28

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: