Francuz Rudy Barbier (Israel Start-Up Nation) wygrał w San Juan pierwszy etap argentyńskiej etapówki Vuelta a San Juan.
Drugi finiszował Włoch Manuel Belletti (Androni Giocattoli-Sidermec), a trzeci Argentyńczyk Tomas Contte (Municipalidad de Pocito).
Otwierający zmagania w północno-zachodniej Argentynie etap liczy 164 kilometry i odpowiadał sprinterom, choć na pierwszych 100 kilometrach organizatorzy wyznaczyli trzy niewielkie górskie premie.
W ucieczce dnia pod dyktando zbierającego punkty w klasyfikacji górskiej Cesara Paredesa (Team Medellin) znaleźli się Daniel Juarez (Agrupation Virgen de Fatima), Facundo Cattapan (Municipalidad de Rawson Somos Todos), Agustín Fraysse (Reprezentacja Argentyny), Vinicius Rangel (Reprezentacja Brazylii), Andrea Di Renzo (Vini Zabu-KTM), Iker Ballarin (Fundacion-Orbea), Mattia Bais (Androni Giocattoli-Sidermec) oraz Filippo Zaccanti (Bardiani-CSF-Faizane).
Dziewiątka nie wypracowała więcej niż dwóch minut nad peletonem, który kontrolować starały się ekipy WorldTeam. Paredes sumiennie zbierał punkty na górskich premiach, a trudy etapu zmogły najpierw Cattapana i Fraysse.
Pozostała siódemka z minutą zapasu zmierzała z powrotem do San Juan, ale szans na zwojowanie czegokolwiek nie miała. 30 kilometrów przed metą sprinterzy mieli sytuację pod kontrolą, ale rozegrany na ulicach miasta finisz skończył się niespodzianką i triumfem Rudy’ego Barbiera.
Francuz odnalazł się w chaosie spowodowanym przez kraksę na 3,5 kilometra przed metą i na ostatnich metrach za plecami zostawił m.in. Fernando Gavirię czy Petera Sagana. Jego sukces to pierwsze zwycięstwo ekipy Israel Start-Up Nation w sezonie 2020.
Etapa /Stage 1
🇦🇷 ¡Final de carrera, ganó @rudybarbier75!
⚡️ El ciclista del @YallaIsraelSUN se impuso en el sprint en la primera etapa de la Vuelta a San Juan 2020.🇬🇧 End of the race, @rudybarbier75! @YallaIsraelSUN won!! pic.twitter.com/lsh587Fpd2
— Vuelta a San Juan OK (@vueltasanjuanok) January 26, 2020
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 3:45:14 |
2. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
3. | Tomas Contte | Equipo Continental Municipalidad de Pocito | |
4. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
5. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
6. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
7. | Roman Maikin | Rosja | |
8. | Luca Wackermann | Vini Zabù-KTM | |
9. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
10. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Crédits | |
11. | Iuri Filosi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
12. | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | |
13. | Sebastián Mora | Movistar Team | |
14. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | |
15. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | |
16. | Travis Mccabe | Israel Start-Up Nation | |
17. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
18. | Laureano Rosas | Transportes Puertas de Cuyo | |
19. | Oscar Nehuen Bazan | Argentyna | |
20. | Cesar Martingil | Atum general / Tavira / Maria Nova Hotel | |
21. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
22. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
23. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | |
24. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
25. | Juan Pablo Dotti | Sindicato Empleados Públicos of San Juan | |
26. | Jorge Castelblanco | Panama | |
27. | Rubén Ramos | Equipo Continental Municipalidad de Pocito | |
28. | Alexander Evtushenko | Rosja | |
29. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF-Faizanè | |
30. | Filippo Ganna | Włochy | |
31. | Unai Cuadrado | Fundación-Orbea | |
32. | Mattia Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
33. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | |
34. | Felipe Aparecido Brito Ronzani | Brazylia | |
35. | Viesturs Luksevics | Amore & Vita-Prodir | |
36. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | |
37. | Iñigo Elosegui | Movistar Team | |
38. | Martin Reyes José | Equipo Continental Municipalidad de Pocito | |
39. | Humberto Rujano José | Venezuela | |
40. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
41. | Nicolas Dalla Valle | Bardiani-CSF-Faizanè | |
42. | Clever Martinez | Venezuela | |
43. | Franklin Archibold | Panama | |
44. | Nathan Brown | Rally Cycling | |
45. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
46. | Andrea Garosio | Vini Zabù-KTM | |
47. | Emiliano Ibarra | Transportes Puertas de Cuyo | |
48. | Abdul Lorenzo | Panama | |
49. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | |
50. | Alejandro Duran | Sindicato Empleados Públicos of San Juan | |
51. | Leandro Carlos Messineo | Transportes Puertas de Cuyo | |
52. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
53. | Carlos Betancur | Movistar Team | |
54. | Alvaro Trueba | Atum general / Tavira / Maria Nova Hotel | |
55. | Royner Navarro | Peru | |
56. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
57. | Leonardo Henrique Finkler | Brazylia | |
58. | Matvey Mamykin | Rosja | |
59. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
60. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | |
61. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | |
62. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
63. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
64. | Vladimir Ilchenko | Rosja | |
65. | Antonio Zullo | Amore & Vita-Prodir | |
66. | Patrick Schelling | Israel Start-Up Nation | |
67. | Brayan Sanchez | Team Medellin | |
68. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | |
69. | Leonardo Rodriguez | Municipalidad de Rawson Somos Todos | |
70. | Umberto Marengo | Vini Zabù-KTM | |
71. | Eduin Becerra | Venezuela | |
72. | Riccardo Marchesini | Amore & Vita-Prodir | |
73. | Anderson Timoteo Paredes | Venezuela | |
74. | Diego Andres Camargo | Kolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas | |
75. | Magno Nazaret | Sindicato Empleados Públicos of San Juan | |
76. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
77. | Oscar Sevilla | Team Medellin | |
78. | Jose Tito Hernandez | Team Medellin | |
79. | German Nicolás Tivani | Agrupacion Virgen de Fatima | |
80. | Leandro Velardez | Agrupacion Virgen de Fatima | |
81. | Maximiliano Ezequiel Navarrete | Equipo Continental Municipalidad de Pocito | |
82. | Omar Alberto Mendoza | Kolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas | |
83. | Daniel Diaz | Transportes Puertas de Cuyo | |
84. | Juan Javier Melivilo | Equipo Continental Municipalidad de Pocito | |
85. | Veljko Stojnic | Vini Zabù-KTM | |
86. | Michele Scartezzini | Włochy | |
87. | Jonathan Milan | Włochy | |
88. | Mamyr Stash | Rosja | |
89. | Garikoitz Bravo | Fundación-Orbea | |
90. | Francjasco Lamon | Włochy | |
91. | Oscar Alfredo Gomez | Agrupacion Virgen de Fatima | |
92. | Nicolás Javier Naranjo | Agrupacion Virgen de Fatima | |
93. | Vinicius Rangel Costa | Brazylia | |
94. | Andre Eduardo Gohr | Brazylia | |
95. | Ricardo Escuela | Agrupacion Virgen de Fatima | |
96. | Itamar Einhorn | Israel Start-Up Nation | |
97. | César Nicolás Paredes | Team Medellin | |
98. | Walter Vargas | Team Medellin | |
99. | Jeisson Fer Casallas | Kolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas | |
100. | Rob Britton | Rally Cycling | |
101. | Robin Carpenter | Rally Cycling | |
102. | Kyle Murphy | Rally Cycling | |
103. | Gavin Mannion | Rally Cycling | |
104. | Marco Tizza | Amore & Vita-Prodir | |
105. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
106. | Alejandro Quilci | Municipalidad de Rawson Somos Todos | |
107. | Alejandro Manuel Marque | Atum general / Tavira / Maria Nova Hotel | |
108. | Leonardo Basso | Włochy | |
109. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
110. | Oscar Adalberto Quiroz | Kolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas | |
111. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
112. | Lucas Manuel Gaday | Argentyna | |
113. | Emiliano Contreras | Transportes Puertas de Cuyo | |
114. | Cristopher Robin Jurado | Panama | |
115. | Alexander Grigoryev | Atum general / Tavira / Maria Nova Hotel | |
116. | Weimar Alfonso Roldan | Team Medellin | |
117. | Marco Benfatto | Bardiani-CSF-Faizanè | |
118. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
119. | Mikel Alonso | Fundación-Orbea | |
120. | Colin Joyce | Rally Cycling | |
121. | Maris Bogdanovics | Amore & Vita-Prodir | |
122. | Davide Appollonio | Amore & Vita-Prodir | |
123. | Frederico Figueiredo | Atum general / Tavira / Maria Nova Hotel | |
124. | Matteo Busato | Vini Zabù-KTM | |
125. | Alexey Limaylla | Peru | 05:45 |
126. | Robinson Steven Ruiz | Peru | |
127. | Sergey Rostovtsev | Rosja | 06:59 |
128. | Davide Plebani | Włochy | |
129. | Renzo Obando | Argentyna | |
130. | Maximo Rojas | Venezuela | |
131. | Daniel Juarez | Agrupacion Virgen de Fatima | |
132. | Carlos Samudio | Panama | |
133. | Iker Ballarin | Fundación-Orbea | |
134. | Jose Alarcon | Venezuela | |
135. | Facundo Matias Cattapan | Municipalidad de Rawson Somos Todos | |
136. | Augustin Fraysse | Argentyna | |
137. | Juan Ignacio Curuchet | Argentyna | |
138. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
139. | Nelson Andrés Soto | Kolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas | |
140. | William David Munoz | Kolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas | |
141. | Jokin Aranburu | Fundación-Orbea | |
142. | César Enrique Garate | Peru | |
143. | Nestor Emiliano Ruiz Hugo | Peru | |
144. | Peio Goikoetxea | Fundación-Orbea | |
145. | Efrain Tolosa | Sindicato Empleados Públicos of San Juan | |
146. | Alain Quispe | Peru | |
147. | Matias David Maggiora | Sindicato Empleados Públicos of San Juan | |
148. | Sergio Aguirre | Municipalidad de Rawson Somos Todos | |
149. | Johan Jacobs | Movistar Team | |
150. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
151. | Mauro Abel Richeze | Transportes Puertas de Cuyo | |
152. | Dario Diaz | Transportes Puertas de Cuyo | |
153. | Iginio Daniel Lucero | Municipalidad de Rawson Somos Todos | |
154. | Kevin Castro | Municipalidad de Rawson Somos Todos | |
155. | Sebastian Cianci | Argentyna | |
156. | Francisco Montes | Argentyna | |
157. | Alessandro Ferreira GuimarÃes | Brazylia | |
158. | Gerardo Atencio | Equipo Continental Municipalidad de Pocito | |
159. | Renan Ladewig Quadri | Brazylia | |
160. | Leonardo Cobarrubia | Sindicato Empleados Públicos of San Juan | |
161. | AndreadiRenzo | Vini Zabù-KTM | |
162. | Filippo Zaccanti | Bardiani-CSF-Faizanè | |
163. | Bolivar Espinoza | Panama | |
164. | Gabriel Juarez | Agrupacion Virgen de Fatima | 09:22 |
165. | Héctor Lucero | Sindicato Empleados Públicos of San Juan | 14:39 |
166. | Gerardo Matías Tivani | Equipo Continental Municipalidad de Pocito | |
167. | Rúben SimÃo | Atum general / Tavira / Maria Nova Hotel | 20:14 |
Copyright © rowery.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.