Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team zwarty i gotowy

Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team zaprezentował skład i cele na sezon 2020.

Ekipa, która w tym roku zmieniła nazwę z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, celuje w Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Szansę na zakwalifikowanie się na zawody czterolecia mają Marek Konwa oraz Aleksandra Podgórska.

Konwa do drużyny powrócił po roku przerwy.

Marek to zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać, jego sukcesy mówią same za siebie. 27 koszulek mistrza Polski, zarówno w olimpijskiej formule cross country, jak i w kolarstwie przełajowym, występ na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Wicemistrzostwo Świata MTB w 2011 roku – to sukcesy, jakich może pozazdrościć Markowi większość polskich kolarzy górskich. W 2011 roku był trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB do lat 23

– powiedział Maciej Zabłocki, menedżer zespołu.

Barwy Volkswagen Samochody Dostawcze w sezonie 2020 nadal będą reprezentować Stanisław Nowak i Piotr Kryński, odpowiednio mistrz i wicemistrz Polski do lat 23 w kolarstwie przełajowym. Nową twarzą będzie 16-letni Krzysztof Klimek, mistrz Polski juniorów młodszych w cross country.

Zawodnikiem, który w tym sezonie zdaje się sprawić wiele niespodzianek jest Filip Helta, aktualny mistrz kraju do lat 23, który rozpoczyna współpracę z drużyną.

Filip przechodzi z wieku młodzieżowca do elity. Liczymy, że wniesie do zespołu wiele młodzieńczej energii i entuzjazmu, lecz jednocześnie pamiętajmy, że jest to zawodnik bardzo silny i zdolny już teraz do zwycięstw w zawodach najwyższej rangi. Filip wpisuje się w naszą strategię stawiania na młodych zawodników

– dodał Zabłocki.

Z kobiecej części zespołu o wyjeździe na Igrzyska Olimpijskie poważnie myśleć może Aleksandra Podgórska, aktualna wicemistrzyni Polski cross country, która pierwszy sezon w barwach Volkswagen Samochody Dostawcze zalicza do bardzo dobrych. Tytuł wicemistrzyni Polski, 12. miejsce na Mistrzostwach Europy, wielokrotnie zajmowane pozycje na podium w wysokiej rangi zawodach UCI.

Bardzo nas cieszy to, jak rozwija się talent Oli, która należy do ścisłej czołówki Polski i ma realne szanse na wyjazd do Tokio

– zaznaczył Zabłocki.

Barwy Volkswagena reprezentować będą też Anna Urban, jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek w polskiej i europejskiej czołówce maratonów MTB oraz Zuzanna Krzystała.

Zuza bardzo szybko z poziomu amatorskiego wzniosła się na poziom pozwalający rywalizować w najważniejszych krajowych zawodach, a jak pokazują ostatnie Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, może zdobywać tytuły mistrzowskie. Czy będzie czarnym koniem sezonu 2020? Jej siła, zaangażowanie i kultura pracy mogą sprawić, że Zuza będzie walczyć w czołówce każdych zawodów w Polsce. Możemy pochwalić się skompletowaniem składu, który stanowi ciekawą mieszankę doświadczenia i młodości i już gwarantuje wysoki poziom sportowy

– skomentował menedżer zespołu.

Skład Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team 2020:

Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team 2020

Aleksandra Podgórska
Data urodzenia: 09.04.1994
Sukcesy: akademicka Mistrzyni Polski (2015 i 2016), akademicka Wicemistrzyni Świata MTB XCO (2016). Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski MTB XCO i XCM, wicemistrzyni Polski MTB XCO 2019. Nadzieja olimpijska na Tokio 2020.

Ola to jedna z najzdolniejszych polskich zawodniczek młodego pokolenia, która ostatnie Mistrzostwa Polski zakończyła doskonałą 2. pozycją, ulegając jedynie Mai Włoszczowskiej. W bieżącym sezonie będzie walczyć o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W osiąganiu świetnych wyników pomaga jej zainteresowanie dietetyką.

Zuzanna Krzystała
Data urodzenia: 11.05.1990
Sukcesy: Zwyciężczyni wielu maratonów i wyścigów przełajowych, m. in. klasyfikacji generalnych dystans PRO Bike Atelier MTB Maraton (2017, 2018, 2019), czy klasyfikacji MEGA Bike Maraton (2018, 2019). Wicemistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym (2019), 7. miejsce w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim XCO 2019.

Jedno z największych objawień ostatnich miesięcy w polskim kolarstwie górskim. Zuzanna bardzo szybko z poziomu amatorskiego wzniosła się na poziom pozwalający rywalizować w najważniejszych krajowych zawodach. Czy będzie czarnym koniem sezonu 2020?

Anna Urban
Data urodzenia: 17.06.1980
Sukcesy: Czołowa polska zawodniczka maratonów MTB. Klasyfikowana w Międzynarodowym Rankingu UCI-Marathon Series. Wielokrotnie stawała na podium zawodów krajowych i międzynarodowych, reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Maratonie MTB w Niemczech (Singen). Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Polski (2017).

Jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek w polskiej i europejskiej czołówce maratonów MTB, która stanowi wzór dla młodszych koleżanek. Pasjonatka podróży, która uwielbia ściganie w malowniczych zakątkach Europy.

Marek Konwa
Data urodzenia: 11.03.1990
Sukcesy: wielokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Świata MTB i przełajowych w kategorii U23. Trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB (2011). 4. miejsce w Mistrzostwach Europy MTB (indywidualnie i zespołowo, 2012). Olimpijczyk z Londynu, gdzie zajął bardzo dobre 16. miejsce (po defekcie roweru). Największy sukces: Wicemistrzostwo Świata MTB w Szwajcarskim Champery (2011).

Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w ostatnich latach w polskim kolarstwie górskim. Po roku przerwy wraca do zespołu Volkswagena, z którym będzie walczył zarówno o krajowe laury, jak i kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

Filip Helta
Data urodzenia: 04.09.1997
Sukcesy: aktualny mistrz Polski XCO do lat 23, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w maratonie czy klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Polski U23 (2016).

Jeden z ciekawszych i bardziej ambitnych zawodników młodego pokolenia, co potwierdził ambitną postawą w sezonie 2020. Coraz odważniej wkracza do reprezentacji narodowej, jednocześnie zapowiadając mocne ściganie w Pucharze Świata. Czy rok 2020 będzie należał do niego?

Stanisław Nowak
Data urodzenia: 17.05.1999
Sukcesy: wielokrotny medalista mistrzostw Polski juniorów: Mistrz Polski MTB XCO (2015- junior młodszy, 2016 – junior), Mistrz Polski MTB XCO Maraton (2017 - junior), Mistrz Polski w kolarstwie przełajowym (2017 junior). Akademicki Mistrz Polski XCO (2019), 8. miejsce w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim XCO 2019.

Mimo młodego wieku może pochwalić się już licznymi sukcesami, w tym kilkoma tytułami mistrzowskimi w kategorii junior młodszy i junior.

Piotr Kryński
Data urodzenia: 05.05.2001
Sukcesy: 10. miejsce w Mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym (2017), Mistrz Polski w kolarstwie przełajowym (2018 – junior), udział w Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym (2018).

Nadzieja polskiego kolarstwa górskiego. W wieku zaledwie 18 lat wielokrotnie startował i zajmował wysokie pozycje w zawodach Pucharu Polski czy maratonach MTB.

Krzysztof Klimek
Data urodzenia: 17.03.2003
Sukcesy: Mistrz Polski XCO (2019 – junior młodszy), wielokrotny zwycięzca Pucharów Polski MTB, zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Polski (2017, 2019)

Jeden z bardziej utalentowanych zawodników MTB młodego pokolenia. Będzie to jego pierwszy sezon w „Volkswagenie”, czwarty pod skrzydłami trenera Bogdana Czarnoty.

Bogdan Czarnota (trener i zawodnik)
Data urodzenia: 2.09.1976
Sukcesy: Mistrz Polski XCO Masters (2019),
2014: Bike Maraton (3. miejsce klasyfikacja generalna open – 2014), Bike Maraton (1. miejsce klasyfikacja generalna – 2013, 2012, 2011), MTB Maraton (1. miejsce klasyfikacja generalna open – 2013, 2012, 2011).
2012: MTB Maraton 1 miejsce klasyfikacja generalna open.

Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie od 2010 roku zajmuje się trenowaniem zawodników kolarstwa górskiego, jednocześnie startując w wybranych zawodach.

źródło: informacja prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: