Daniel - odzież kolarska

Tour Down Under 2020: etap 2. Caleb Ewan z pewnym zwycięstwem

Caleb Ewan

Caleb Ewan wygrał w Stirling drugi etap australijskiego wyścigu Tour Down Under i został nowym liderem wyścigu.

Australijczyk w finale pokonał na niewielkim podjeździe Daryla Impeya (Mitchelton-Scott) i Nathana Haasa (Cofidis).

Na 27. pozycji uplasował się Łukasz Wiśniowski (CCC Team).

Stirling powróciło na mapę wyścigu po dwuletniej nieobecności, a na ulicach tej położonej pod Adelajdą miejscowości organizatorzy przygotowali tradycyjną trasę z czterema wspinaczkami, które do wysiłku miały zmusić sprinterów i klasykowców. Finałowy podjazd liczył 3,2 kilometra przy średnim nachyleniu 3%, ale droga wznosiła się lekko na odcinku niemal 9 kilometrów.

Ucieczkę dnia stworzyli Joey Rosskopf (CCC Team) i Sam Jenner (UniSA), którzy jako pierwsi zaatakowali tuż po starcie ostrym, a także Omer Goldstein (Israel Start-Up Nation) i Laurens De Vresse (Astana). Ich przewaga maksymalnie osiągnęła poziom 3 minut.

Rosskopf szukał punktów na premiach górskich, co, w połączeniu z łupem z pierwszego etapu, dało mu trykot lidera klasyfikacji górskiej. Różnica pomiędzy czołówką, a peletonem była bardzo niestabilna i malała powoli – gdy tylko główna grupa przyspieszyła, po chwili zwiększono tempo z przodu. 50 kilometrów przed kreską czwórka kolarzy wciąż miała minutę zapasu nad liderami.

Dopiero na następnych kilometrach peleton mocno przyspieszył i złapał śmiałków na początku ostatniej rundy w Stirling. Na czele wymieniały się drużyny EF Education First, Bora-hansgrohe, Team Ineos i Lotto-Soudal, szykujące się na sprinterski finisz.

Około 1,5 kilometra przed metą doszło do kraksy, w której uczestniczył Simon Yates (Mitchelton-Scott). Tymczasem z przodu tempo dyktowali kolarze Mitchelton-Scott, rozprowadzający Daryla Impeya. Zawodnik z RPA w końcowym sprincie nie zdołał przyspieszyć wystarczająco, aby wygrać. Z drugiej strony szosy mocno kręcił za to Caleb Ewan. Kolarz Lotto Soudal zdołał przedrzeć się na czoło i, utrzymując tempo do końca, zwyciężył z pewną przewagą, a dzięki bonifikacie wskoczył na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 2. etapu Santos Tour Down Under 2020 (2.WT), Woodside – Stirling (135,8 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Caleb EwanLotto Soudal3:27:31
2.Daryl ImpeyMitchelton-Scott
3.Nathan HaasCofidis, Solutions Crédits
4.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates
5.Fabio FellineAstana Pro Team
6.Andrea VendrameAG2R La Mondiale
7.Timo RoosenJumbo-Visma
8.Luis León SanchezAstana Pro Team
9.Diego UlissiUAE Team Emirates
10.George BennettJumbo-Visma
11.Simon GeschkeCCC Team
12.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
13.Sam BennettDeceuninck-Quick Step
14.Hermann PernsteinerBahrain-McLaren
15.Robert PowerTeam Sunweb
16.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step
17.Jens KeukeleireEF Pro Cycling
18.Danilo WyssNTT Pro Cycling
19.Neilson PowlessEF Pro Cycling
20.Yukiya ArashiroBahrain-McLaren
21.Santiago BuitragoBahrain-McLaren
22.Omar FraileAstana Pro Team
23.Simone ConsonniCofidis, Solutions Crédits
24.Jorge ArcasMovistar Team
25.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
26.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
27.Łukasz WiśniowskiCCC Team
28.Cameron MeyerMitchelton-Scott
29.Florian StorkTeam Sunweb
30.Marc SarreauGroupama-FDJ
31.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
32.Lluís MasMovistar Team
33.Kenny ElissondeTrek-Segafredo
34.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
35.Josef CernyCCC Team
36.Szymon SajnokCCC Team
37.Antwan TolhoekJumbo-Visma
38.Ben GastauerAG2R La Mondiale
39.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
40.Miles ScotsonGroupama-FDJ
41.Dylan SunderlandNTT Pro Cycling
42.Stefan de BodNTT Pro Cycling
43.Rick ZabelIsrael Start-Up Nation
44.Adam HansenLotto Soudal
45.Mattia CattaneoDeceuninck-Quick Step
46.Gabriel CullaighMovistar Team
47.James PiccoliIsrael Start-Up Nation
48.Juan Pedro LopezTrek-Segafredo
49.Richie PorteTrek-Segafredo
50.Rohan DennisTeam Ineos
51.Jürgen RoelandtsMovistar Team
52.Michael HepburnMitchelton-Scott
53.Guillaume BoivinIsrael Start-Up Nation
54.Kristoffer HalvorsenEF Pro Cycling
55.Fabian LienhardGroupama-FDJ
56.Roger KlugeLotto Soudal
57.Tosh van der SandeLotto Soudal
58.Sven Erik BystromUAE Team Emirates
59.Jarrad DriznersUniSA-Australia
60.Tyler LindorffUniSA-Australia
61.Matthew HolmesLotto Soudal
62.Juri HollmannMovistar Team
63.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
64.Axel DomontAG2R La Mondiale02:23
65.Pavel SivakovTeam Ineos00:00
66.Romain BardetAG2R La Mondiale02:23
67.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
68.Joey RosskopfCCC Team00:00
69.Francisco José VentosoCCC Team
70.Lennard HofstedeJumbo-Visma
71.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Crédits
72.Daniil FominykhAstana Pro Team03:12
73.Marco MarcatoUAE Team Emirates00:00
74.André GreipelIsrael Start-Up Nation
75.Eduard PradesMovistar Team
76.Sergio SamitierMovistar Team
77.Rasmus TillerNTT Pro Cycling
78.Manuele BoaroAstana Pro Team
79.Dylan van BaarleTeam Ineos
80.Jay MccarthyBora-hansgrohe
81.Cesare BenedettiBora-hansgrohe
82.Jai HindleyTeam Sunweb
83.Michael StorerTeam Sunweb
84.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team04:16
85.Luka PibernikBahrain-McLaren00:00
86.Koen de KortTrek-Segafredo04:29
87.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
88.Michel RiesTrek-Segafredo
89.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
90.Jonas RutschEF Pro Cycling04:32
91.Max KanterTeam Sunweb00:00
92.Chris LawlessTeam Ineos
93.Jonathan DibbenLotto Soudal04:42
94.Owain DoullTeam Ineos
95.Samuel JennerUniSA-Australia
96.Sam WelsfordUniSA-Australia
97.Kelland O'brienUniSA-Australia
98.Lachlan MortonEF Pro Cycling04:50
99.Shane ArchboldDeceuninck-Quick Step
100.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe05:01
101.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ05:06
102.Alberto DaineseTeam Sunweb
103.Chris HarperJumbo-Visma00:00
104.Ian StannardTeam Ineos05:06
105.João AlmeidaDeceuninck-Quick Step05:21
106.Samuele BattistellaNTT Pro Cycling00:00
107.Ryan GibbonsNTT Pro Cycling
108.Giacomo NizzoloNTT Pro Cycling05:25
109.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits05:29
110.Elia VivianiCofidis, Solutions Crédits00:00
111.Mikkel BjergUAE Team Emirates05:35
112.Luke DurbridgeMitchelton-Scott00:00
113.Simon YatesMitchelton-Scott
114.Jack BauerMitchelton-Scott06:08
115.Luke RoweTeam Ineos06:17
116.Thomas de GendtLotto Soudal
117.Juraj SaganBora-hansgrohe
118.Erik BaskaBora-hansgrohe
119.Tom ScullyEF Pro Cycling
120.Taco van der HoornJumbo-Visma
121.Cameron ScottUniSA-Australia
122.Nicholas WhiteUniSA-Australia
123.Martin LaasBora-hansgrohe06:46
124.Ide SchellingBora-hansgrohe
125.Alex DowsettIsrael Start-Up Nation07:29
126.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma00:00
127.Marco MathisCofidis, Solutions Crédits07:29
128.Kiel ReijnenTrek-Segafredo
129.Mitchell DockerEF Pro Cycling
130.Rafael VallsBahrain-McLaren00:00
131.Marco HallerBahrain-McLaren
132.Domen NovakBahrain-McLaren07:34
133.Laurens de VreeseAstana Pro Team10:55
134.Omer GoldsteinIsrael Start-Up Nation
135.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step
136.Mads PedersenTrek-Segafredo
137.Fabio SabatiniCofidis, Solutions Crédits13:47
138.Mickaël DelageGroupama-FDJ
139.Ben HermansIsrael Start-Up Nation00:00

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Caleb EwanLotto Soudal6:56:15
2.Sam BennettDeceuninck-Quick Step
3.Daryl ImpeyMitchelton-Scott00:01
4.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates00:04
5.Nathan HaasCofidis, Solutions Crédits00:05
6.Jarrad DriznersUniSA-Australia00:07
7.Dylan SunderlandNTT Pro Cycling00:08
8.Chris LawlessTeam Ineos
9.Jay MccarthyBora-hansgrohe
10.George BennettJumbo-Visma00:09
11.Michael StorerTeam Sunweb
12.Andrea VendrameAG2R La Mondiale00:10
13.Diego UlissiUAE Team Emirates
14.Luis León SanchezAstana Pro Team
15.Fabio FellineAstana Pro Team
16.Marc SarreauGroupama-FDJ
17.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
18.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
19.Simon GeschkeCCC Team
20.Gabriel CullaighMovistar Team
21.Lluís MasMovistar Team
22.Szymon SajnokCCC Team
23.Kristoffer HalvorsenEF Pro Cycling
24.Neilson PowlessEF Pro Cycling
25.Robert PowerTeam Sunweb
26.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step
27.Sven Erik BystromUAE Team Emirates
28.André GreipelIsrael Start-Up Nation
29.Yukiya ArashiroBahrain-McLaren
30.Hermann PernsteinerBahrain-McLaren
31.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
32.Cameron MeyerMitchelton-Scott
33.Ben GastauerAG2R La Mondiale
34.James PiccoliIsrael Start-Up Nation
35.Mattia CattaneoDeceuninck-Quick Step
36.Timo RoosenJumbo-Visma
37.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
38.Danilo WyssNTT Pro Cycling
39.Omar FraileAstana Pro Team
40.Łukasz WiśniowskiCCC Team
41.Richie PorteTrek-Segafredo
42.Jens KeukeleireEF Pro Cycling
43.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
44.Kenny ElissondeTrek-Segafredo
45.Jorge ArcasMovistar Team
46.Stefan de BodNTT Pro Cycling
47.Jürgen RoelandtsMovistar Team
48.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
49.Eduard PradesMovistar Team
50.Pavel SivakovTeam Ineos
51.Joey RosskopfCCC Team
52.Marco MarcatoUAE Team Emirates
53.Jai HindleyTeam Sunweb
54.Santiago BuitragoBahrain-McLaren
55.Simone ConsonniCofidis, Solutions Crédits
56.Juri HollmannMovistar Team
57.Miles ScotsonGroupama-FDJ
58.Antwan TolhoekJumbo-Visma
59.Elia VivianiCofidis, Solutions Crédits
60.Luka PibernikBahrain-McLaren
61.Chris HarperJumbo-Visma
62.Manuele BoaroAstana Pro Team
63.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
64.Lennard HofstedeJumbo-Visma
65.Ryan GibbonsNTT Pro Cycling
66.Rohan DennisTeam Ineos
67.Michael HepburnMitchelton-Scott
68.Tyler LindorffUniSA-Australia
69.Josef CernyCCC Team
70.Fabian LienhardGroupama-FDJ
71.Florian StorkTeam Sunweb
72.Rick ZabelIsrael Start-Up Nation
73.Matthew HolmesLotto Soudal
74.Dylan van BaarleTeam Ineos
75.Adam HansenLotto Soudal
76.Juan Pedro LopezTrek-Segafredo
77.Simon YatesMitchelton-Scott
78.Rafael VallsBahrain-McLaren
79.Samuele BattistellaNTT Pro Cycling
80.Cesare BenedettiBora-hansgrohe
81.Max KanterTeam Sunweb
82.Ben HermansIsrael Start-Up Nation
83.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma
84.Marco HallerBahrain-McLaren
85.Sergio SamitierMovistar Team00:32
86.Roger KlugeLotto Soudal00:36
87.Tosh van der SandeLotto Soudal00:43
88.Rasmus TillerNTT Pro Cycling
89.Francisco José VentosoCCC Team01:20
90.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Crédits01:40
91.Romain BardetAG2R La Mondiale02:33
92.Axel DomontAG2R La Mondiale
93.Daniil FominykhAstana Pro Team03:22
94.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale03:32
95.Guillaume BoivinIsrael Start-Up Nation03:35
96.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
97.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team04:26
98.Guillaume van KeirsbulckCCC Team04:39
99.Michel RiesTrek-Segafredo
100.Jonas RutschEF Pro Cycling04:42
101.Samuel JennerUniSA-Australia04:50
102.Sam WelsfordUniSA-Australia04:52
103.Owain DoullTeam Ineos
104.Kelland O'brienUniSA-Australia
105.Lachlan MortonEF Pro Cycling05:00
106.Shane ArchboldDeceuninck-Quick Step
107.Alberto DaineseTeam Sunweb05:16
108.Koen de KortTrek-Segafredo05:24
109.João AlmeidaDeceuninck-Quick Step05:31
110.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ05:38
111.Mikkel BjergUAE Team Emirates05:45
112.Giacomo NizzoloNTT Pro Cycling06:08
113.Jonathan DibbenLotto Soudal06:14
114.Jack BauerMitchelton-Scott06:18
115.Erik BaskaBora-hansgrohe06:23
116.Taco van der HoornJumbo-Visma06:27
117.Juraj SaganBora-hansgrohe
118.Nicholas WhiteUniSA-Australia
119.Cameron ScottUniSA-Australia
120.Ian StannardTeam Ineos06:38
121.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe06:44
122.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb06:50
123.Martin LaasBora-hansgrohe06:56
124.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits07:09
125.Marco MathisCofidis, Solutions Crédits07:39
126.Thomas de GendtLotto Soudal
127.Tom ScullyEF Pro Cycling07:41
128.Domen NovakBahrain-McLaren07:44
129.Kiel ReijnenTrek-Segafredo07:59
130.Alex DowsettIsrael Start-Up Nation08:15
131.Ide SchellingBora-hansgrohe08:29
132.Luke RoweTeam Ineos08:50
133.Mitchell DockerEF Pro Cycling08:57
134.Laurens de VreeseAstana Pro Team11:01
135.Omer GoldsteinIsrael Start-Up Nation11:02
136.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step12:02
137.Mads PedersenTrek-Segafredo12:25
138.Fabio SabatiniCofidis, Solutions Crédits13:57
139.Mickaël DelageGroupama-FDJ16:12

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: