Tour Down Under 2020. Ben Hermans i Alexandr Riabushenko poza wyścigiem

Fatalnie rozpoczął się sezon dla Bena Hermansa. Jeden z liderów Israel Stand-Up Nation złamał kość ramienną, obojczyk i dwa żebra.

Belgijski zawodnik brał udział w kraksie na dojeździe do finiszu drugiego etapu Tour Down Under. Jak poinformował zespół, przerwa w startach Hermansa potrwa co najmniej 2 miesiące.

W tej samej kraksie uszkodził kolano Simon Yates. Na razie nie wiadomo, czy zawodnik Mitchelon-Scott będzie mógł kontynuować wyścig. Mistrz Europy Elia Viviani (Cofidis) również był w gronie pechowców i ma mocno oszlifowane ciało.

Innym pechowcem jest Alexandr Riabushenko. Białorusin z UAE Team Emirates zakończył Tour Down Under już w połowie pierwszego odcinka, z powodu złamania lewego nadgarstka.