Tour of Oman odwołany z powodu żałoby

Tour of Oman, zaplanowany na 11-16 lutego, nie odbędzie się w tym roku. Powodem jest trwająca w kraju 40-dniowa żałoba po śmierci sułtana Qaboosa. ASO potwierdziła wcześniejsze doniesienia mediów.

Informację o tym, że wyścig może zostać odwołany  jako pierwsza podała belgijska gazeta "Het Nieuwsblad". Ministerstwo Turystyki Omanu w obliczu wydłużonej z trzech do czterdziestu dni żałoby narodowej poleciło odwołać imprezy sportowe i kulturalne.

Informacje we środę, 22 stycznia, organizator wyścigu potwierdził na łamach portalu "Cyclingnews".

Sułtan Qaboos bin Said Al Said Omanem rządził od 1970 roku, gdy władzę przejął od swojego ojca w bezkrwawym zamachu stanu. 49 lat jego rządów pozwoliły na stabilny rozwój kraju, ale nie zwrot w kierunku demokratycznym. Mający władzę absolutną Qaboos uczynił Oman neutralnym graczem w rejonie, mediatorem między lokalnymi graczami a światowymi mocarstwami.

Sułtan zmarł bezpotomnie, a na następcę rodzina wybrała jego kuzyna Haithama bin Tariqa Al Saida.

Tour of Oman, w kalendarzu od 2010 roku, stanowił przykład udanego przyciągnięcia inwestycji na Półwysep Arabski i udanej współpracy z globalnym graczem, jakim jest Amaury Sport Organisation (ASO).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: