Daniel - odzież kolarska

Women's Tour Down Under 2020: etap 4. Frapporti z etapem, Winder króluje w Australii

Ruth Winder (Trek–Segafredo) zwyciężyła w 5. edycji wyścigu Women's Tour Down Under. Na ostatnim etapie rywalizacji triumfowała z kolei Simona Frapporti (BePink).

Jako druga rywalizację na kryterium ulicznym w Adelajdzie zakończyła Lauren Stephens (Tibco-SVB), a trzecia – Rushlee Buchanan (Vantage New Zealand National Team).

W klasyfikacji generalnej Winder wyprzedziła o 5 sekund Lianę Lippert (Team Sunweb). Podium zamknęła Amanda Spratt (Mitchelton-Scott), przegrywając o kolejną sekundę.

Anna Plichta (Trek-Segafredo) ukończyła ostatni etap na 73. miejscu, zaś w ogólnym rankingu uplasowała się na 59. pozycji.

Na zakończenie ścigania na antypodach organizatorzy wysłali zawodniczki na 1700-metrową rundę w centrum Adelajdy. Każde okrążenie zawierało siedem zakrętów, a zawodniczki musiały pokonać 25 pętli.

Choć trasa była płaska jak stół, było możliwe, aby Lippert i Spratt odrobiły straty do liderującej Winder dzięki bonifikatom na lotnych premiach (umiejscowionych na 6., 12. i 18. pętli) i na mecie. Dlatego też od samego startu tempo dyktowały ekipy Trek-Segafredo i Team Sunweb, powstrzymując jakiekolwiek ucieczki.

Na pierwszym lotnym finiszu, po sześciu okrążeniach, jako pierwsza zameldowała się Lippert, zmniejszając prowadzenie Amerykanki z 7 do 4 sekund. Po kolejnych sześciu rundach Spratt z kolei zgarnęła dwie sekundy, a Winder jedną.

Siedemnasta runda zmieniła całkowicie sytuację – od stawki odjechała dwunastoosobowa ucieczka, w składzie Rushlee Buchanan (Vantage New Zealand National Team), Brodie Chapman (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), Simona Frapporti (BePink), Leigh-Ann Ganzar (Rally Cycling), Tatiana Guderzo (Ale BTC Ljubljana), Jaime Gunning (Specialized Women's Racing), Jessica Prat (Canyon-Sram), Katia Ragusa (Astana Women's Team), Andrea Ramirez Fregoso (Agolico BMC), Lauren Stephens (Tibco-SVB), Georgia Whitehouse (Team UniSA-Australia), Georgia Williams (Mitchelton-Scott). Ich przewaga była niewielka, maksymalnie wynosząc około 30 sekund.

Uciekinierki zgarnęły wszystkie dostępne bonifikaty na ostatniej lotnej premii, a następnie odjechała Buchanan, uzyskując dziesięć sekund. Nowozelandka skapitulowała na ostatnim kilometrze, kiedy stało się jasne, że peleton nie doścignie pierwszej grupy. Najlepszym finiszem popisała się 31-letnia Frapporti, która szybko znalazła się na czele i utrzymała się tam aż do kreski, odnosząc drugie zwycięstwo w karierze.

Z kolei Winder, Lippert i Spratt przyjechały w głównej grupie, co przypieczętowało sukces zawodniczki Trek-Segafredo. Amerykanka jest pierwszą kolarką spoza kraju kangurów, która wygrała w Women's Tour Down Under.

Wyniki 4. etapu Santos Women's Tour Down Under 2020 (2.Pro), Adelajda – Adelajda (42,5 km):

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Simona FrapportiBePink00:58:32
2.Lauren StephensTibco-Silicon Valley Bank
3.Rushlee BuchananVantage New Zealand National Team
4.Leigh-Ann GanzarRally Cycling
5.Jaime GunningSpecialized Women's Racing
6.Katia RagusaAstana Women's Team
7.Brodie ChapmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
8.Jessica PrattCanyon-Sram
9.Georgia WilliamsMitchelton-Scott
10.Tatiana GuderzoAle BTC Ljubljana
11.Andrea Ramirez FregosoAgolico BMC
12.Georgia WhitehouseTeam UniSA-Australia
13.Chloe HoskingRally Cycling00:10
14.Ruby Roseman GannonTeam UniSA-Australia
15.Arlenis Sierra CanadillaAstana Women's Team
16.Peta MullensRoxsolt Attaquer
17.Liane LippertTeam Sunweb
18.Ruth WinderTrek-Segafredo
19.Leah KirchmannTeam Sunweb
20.Anna TrevisiAle BTC Ljubljana
21.Alexis RyanCanyon-Sram
22.Nina KesslerTibco-Silicon Valley Bank
23.Silvia ZanardiBePink
24.Racquel SheathVantage New Zealand National Team
25.Jessie HodgesVantage New Zealand National Team
26.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
27.Ally WollastonVantage New Zealand National Team
28.Matilda RaynoldsSpecialized Women's Racing
29.Anna Louise HendersonTeam Sunweb
30.Denisse Ahumada RiquelmeAgolico BMC
31.Ella HarrisCanyon-Sram
32.Rachel NeylanTeam UniSA-Australia
33.Jenna Natasha MerrickDoltcini-Van Eyck Sport
34.Gracie ElvinMitchelton-Scott
35.Taryn HeatherSpecialized Women's Racing
36.Sophie EdwardsTeam UniSA-Australia
37.Lauren KitchenFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
38.Lotta HentallaTrek-Segafredo
39.Trixi WorrackTrek-Segafredo
40.Amanda SprattMitchelton-Scott
41.Juliette LabousTeam Sunweb
42.Marcela Elizabeth Prieto CastanedaAgolico BMC
43.Jessica AllenMitchelton-Scott
44.Lizbeth Yarely Salazar VazquezAstana Women's Team
45.Krista Doebel-HickokRally Cycling
46.Julia SoekTeam Sunweb
47.Josie TalbotTeam UniSA-Australia
48.Ella BloorSpecialized Women's Racing
49.Tiffany CromwellCanyon-Sram
50.Elizabeth StannardSpecialized Women's Racing00:16
51.Anastasiia ChursinaAle BTC Ljubljana
52.Tanja ErathCanyon-Sram
53.Nicole ShieldsVantage New Zealand National Team
54.Urska PintarAle BTC Ljubljana
55.Mieke DocxDoltcini-Van Eyck Sport
56.Sarah GiganteTibco-Silicon Valley Bank
57.Pfeiffer Zara GeorgiTeam Sunweb
58.Grace BrownMitchelton-Scott
59.Sharlotte LucasTibco-Silicon Valley Bank
60.Maelle GrosseteteFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
61.Emily HerfossRoxsolt Attaquer
62.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
63.Maaike BoogaardAle BTC Ljubljana
64.Heidi FranzRally Cycling
65.Jade WielFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
66.Jenelle CrooksTibco-Silicon Valley Bank
67.Erica ClevengerTibco-Silicon Valley Bank00:19
68.Hannah LudwigCanyon-Sram
69.Madeline WrightRoxsolt Attaquer
70.Lucy KennedyMitchelton-Scott
71.Nicole HanselmannDoltcini-Van Eyck Sport00:21
72.Nicole FrainTeam UniSA-Australia
73.Anna PlichtaTrek-Segafredo
74.Francesca PattaroAstana Women's Team
75.Silvia ValsecchiBePink
76.Maryna IvaniukAstana Women's Team
77.Ariadna Gutierrez ArzaluzAgolico BMC
78.Marike de Groot Van WitzenburgDoltcini-Van Eyck Sport
79.Marketa HajkovaBePink
80.Sara PoidevinRally Cycling
81.Jennifer Morales MilanesAgolico BMC
82.Bree WilsonRoxsolt Attaquer
83.Tayler WilesTrek-Segafredo
DNF.Justine BarrowRoxsolt Attaquer

Końcowa klasyfikacja generalna:

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Ruth WinderTrek-Segafredo10:11:07
2.Liane LippertTeam Sunweb00:05
3.Amanda SprattMitchelton-Scott00:06
4.Lauren StephensTibco-Silicon Valley Bank00:17
5.Chloe HoskingRally Cycling00:30
6.Leah KirchmannTeam Sunweb00:32
7.Andrea Ramirez FregosoAgolico BMC00:33
8.Katia RagusaAstana Women's Team00:34
9.Jessica PrattCanyon-Sram
10.Peta MullensRoxsolt Attaquer00:35
11.Juliette LabousTeam Sunweb00:37
12.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope00:38
13.Ella HarrisCanyon-Sram
14.Rachel NeylanTeam UniSA-Australia
15.Jaime GunningSpecialized Women's Racing00:40
16.Arlenis Sierra CanadillaAstana Women's Team00:44
17.Ruby Roseman GannonTeam UniSA-Australia
18.Jenna Natasha MerrickDoltcini-Van Eyck Sport
19.Marcela Elizabeth Prieto CastanedaAgolico BMC
20.Taryn HeatherSpecialized Women's Racing
21.Krista Doebel-HickokRally Cycling
22.Anastasiia ChursinaAle BTC Ljubljana00:45
23.Rushlee BuchananVantage New Zealand National Team00:48
24.Urska PintarAle BTC Ljubljana00:50
25.Sarah GiganteTibco-Silicon Valley Bank
26.Elizabeth StannardSpecialized Women's Racing
27.Lauren KitchenFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope00:57
28.Emily HerfossRoxsolt Attaquer01:03
29.Tayler WilesTrek-Segafredo01:06
30.Lucy KennedyMitchelton-Scott01:30
31.Jenelle CrooksTibco-Silicon Valley Bank02:48
32.Grace BrownMitchelton-Scott04:17
33.Brodie ChapmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope04:20
34.Tatiana GuderzoAle BTC Ljubljana04:33
35.Marketa HajkovaBePink05:41
36.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope05:45
37.Leigh-Ann GanzarRally Cycling05:53
38.Anna Louise HendersonTeam Sunweb06:00
39.Bree WilsonRoxsolt Attaquer07:18
40.Tiffany CromwellCanyon-Sram08:38
41.Matilda RaynoldsSpecialized Women's Racing10:50
42.Sharlotte LucasTibco-Silicon Valley Bank11:00
43.Hannah LudwigCanyon-Sram11:03
44.Gracie ElvinMitchelton-Scott11:28
45.Madeline WrightRoxsolt Attaquer11:40
46.Ariadna Gutierrez ArzaluzAgolico BMC12:36
47.Silvia ZanardiBePink15:18
48.Ella BloorSpecialized Women's Racing
49.Tanja ErathCanyon-Sram15:22
50.Lotta HentallaTrek-Segafredo15:23
51.Maelle GrosseteteFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
52.Heidi FranzRally Cycling15:24
53.Trixi WorrackTrek-Segafredo15:34
54.Nicole FrainTeam UniSA-Australia17:36
55.Jessie HodgesVantage New Zealand National Team18:49
56.Nicole ShieldsVantage New Zealand National Team18:57
57.Anna TrevisiAle BTC Ljubljana19:02
58.Simona FrapportiBePink19:13
59.Anna PlichtaTrek-Segafredo19:14
60.Georgia WilliamsMitchelton-Scott19:23
61.Alexis RyanCanyon-Sram19:31
62.Nina KesslerTibco-Silicon Valley Bank
63.Racquel SheathVantage New Zealand National Team19:33
64.Denisse Ahumada RiquelmeAgolico BMC
65.Jessica AllenMitchelton-Scott
66.Julia SoekTeam Sunweb
67.Mieke DocxDoltcini-Van Eyck Sport19:39
68.Maaike BoogaardAle BTC Ljubljana
69.Jade WielFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
70.Pfeiffer Zara GeorgiTeam Sunweb
71.Georgia WhitehouseTeam UniSA-Australia23:11
72.Ally WollastonVantage New Zealand National Team23:55
73.Sophie EdwardsTeam UniSA-Australia24:06
74.Josie TalbotTeam UniSA-Australia24:37
75.Lizbeth Yarely Salazar VazquezAstana Women's Team
76.Silvia ValsecchiBePink24:48
77.Maryna IvaniukAstana Women's Team26:24
78.Marike de Groot Van WitzenburgDoltcini-Van Eyck Sport27:16
79.Francesca PattaroAstana Women's Team28:31
80.Erica ClevengerTibco-Silicon Valley Bank28:41
81.Sara PoidevinRally Cycling28:43
82.Jennifer Morales MilanesAgolico BMC29:33
83.Nicole HanselmannDoltcini-Van Eyck Sport31:04

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: