Women's Tour Down Under 2020. Amanda Spratt: "nie mogłyśmy nic więcej ugrać"

Po trzech latach została przerwana dominacja Amandy Spratt na trasie Women's Tour Down Under. Mistrzyni Australii, która wygrywała wyścig w latach 2017-19, tym razem uznać musiała wyższość Ruth Winder i Liane Lippert.

Spratt rywalizację zakończyła na trzecim miejscu, choć początek czterodniowych zmagań zapowiadał kolejny rok dominacji.

Drugiego dnia rywalizacji do gry w wyścigu Tour Down Under wkroczyły faworytki klasyfikacji generalnej. Zawodniczki musiały zmierzyć się z walką na wiatrach i trudnościami terenu na drodze do Birdwood. Trójkowy finisz Spratt wygrała, a dzięki bonifikacie zyskała cenne sekundy nad rywalkami.

Przed finiszem nie byłam zbyt pewna siebie, ponieważ na co dzień nie staję w szranki z dwiema przeciwniczkami. Wiedziałam jednak, że po ciężkim dniu mam naprawdę dobry sprint i wykorzystałam sytuację

– mówiła 32-latka.

Trzeci odcinek nie poszedł jednak po myśli mistrzyni Australii. Zawodniczki Mitchelton-Scott pracowały mocno na podjazdach w Stirling, ale w finale ich liderka została nieco osamotniona. W sprincie z większej grupki nie była w stanie wywalczyć sobie dobrej pozycji i zakończyła zmagania na 10. pozycji.

Na mecie najlepsza okazała się Amerykanka Ruth Winder. Zawodniczka Trek-Segafredo popisała się eksplozywnym finiszem i zdobyła żółtą koszulkę liderki. 26-latka tego dnia okazała się zbyt mocna dla Australijki i zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej całego wyścigu.

Walka toczyła się wprawdzie jeszcze na lotnych sprintach podczas kryterium w Adelajdzie, ale układ podium pozostał niezmieniony.

Ruth [Winder] jechała niesamowicie. Czasami trzeba zdać sobie sprawę, że ktoś był lepszy. Co roku przyjeżdżam tutaj wygrać w generalce, ale takie są wyścigi; nie zawsze można być najlepszym

– powiedziała Spratt.

Moje panowanie na tej trasie musiało się kiedyś skończyć. Nie mogę winić ekipy, dziewczyny jechały dobrze cały wyścig. Nie mogłyśmy nic więcej ugrać, pokonał nas silniejszy zespół

– dodała.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: