Przełajowy Puchar Świata 2019/20 #8. Eli Iserbyt zmógł Toona Aertsa

Eli Iserbyt

Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal) wygrał we Francji ósmy wyścig o przełajowy Puchar Świata.

22-letni Belg pokonał po zaciętym pojedynku Toona Aertsa (Telenet Baloise Lions). Na trzecim miejscu uplasował się mistrz Belgii Laurens Sweeck (Pauwels Sauzen-Bingoal).

Kolarze, w leżący na wschodnim krańcu Francji Nommay, mieli przed sobą 10 okrążeń na szybkiej, ale miejscami śliskiej, po nocnym przymrozku, trasie.

W stawce zabrakło Mathieu van der Poela, który nie miał tego przystanku w planie. Po ostrym starcie na prowadzenie wysunął się Thijs Aerts (Telenet Baloise Lions), jednak już na drugim okrążeniu inicjatywę przejęli bezpośrednio walczący między sobą o triumf w Pucharze Świata Toon Aerts i Eli Iserbyt.

Na półmetku dwójka notowała 27 sekund przewagi nad siedmioosobową grupą, w której najwięcej chęci do ścigania przejawiał Tom Pidcock (Trinity Racing). Młody Anglik oderwał się w końcu, ale w towarzystwie Laurensa Sweecka.

Z przodu skończyła się współpraca, Aerts zostawił Iserbyta za swoimi plecami, zyskując na siódmej rundzie 16 sekund zapasu. Sweeck również daleko odjechał Pidcockowi.

To jednak nie był koniec emocji, gdyż Iserbyt odżył i zaczął odrabiać stracony dystans. Przedostanie okrążenie rozpoczął spóźniony o 5 sekund, by po chwili już wyjść na prowadzenie.

Aerts odstał na kilkanaście metrów, ale potrafił kryzys przezwyciężyć. Nie tylko doszedł rywala, na ostatniej pętli skontrował nawet, zyskując znów trochę terenu.

W tym rzadko widzianym pojedynku końcowe słowo należało jednak do Iserbyta, który wykrzesał ostatnie siły, odrobił ponownie stratę i odparł na finiszowej prostej desperacki zryw Aertsa. Za metą padł krańcowo wyczerpany.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, przed ostatnim wyścigiem Aerts zachowuje bezpieczną, 41-punktową przewagę, nad Iserbytem.

U kobiet Annemarie Worst (777) tym razem na finiszu była lepsza od Ceylin Del Carmen Alvarado (Alpecin-Fenix). Trzecie miejsce wywalczyła Amerykanka Katherina „KFC” Compton.

Wyniki przełajowego Telenet Pucharu Świata 2019/20 #8, Nommay:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Eli IserbytPauwels Sauzen-Bingoal1:07:13
2.Toon AertsTelenet Baloise Lions00:08
3.Laurens SweeckPauwels Sauzen-Bingoal01:16
4.Lars Van Der HaarTelenet Baloise Lions01:28
5.Tom PidcockTrinity Racing01:46
6.Corné Van KesselTormans CX Team01:55
7.Quinten HermansTormans CX Team01:58
8.Gianni VermeerschCreafin-Fristads02:02
9.Jens AdamsHollebeekhoeve Cycling Team02:04
10.Tom MeeusenGroup Hens-Maes Containers02:07
11.Michael VanthourenhoutPauwels Sauzen-Bingoal02:51
12.Thijs AertsTelenet Baloise Lions
13.Marcel MeisenAlpecin-Fenix03:05
14.David Van Der PoelAlpecin-Fenix03:13
15.Vincent BaestaensGroup Hens-Maes Containers03:25
16.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb03:30
17.Timon Ruegg03:33
18.Felipe Orts LloretCyclo-Cross Team Teika-Gsport-BH03:44
19.Nicolas CleppeTelenet Baloise Lions03:51
20.Dieter VanthourenhoutPauwels Sauzen-Bingoal03:58
21.Jim AernoutsTelenet Baloise Lions04:06
22.Stan Godrie04:12
23.Steve ChainelTeam Chazal-Canyon-3G Immo04:59
24.Yan GrasTeam Chazal-Canyon-3G Immo05:03
25.Diether SweeckPauwels Sauzen-Bingoal05:08
26.Simon Zahner05:09
27.Lander LoockxGroup Hens-Maes Containers05:18
28.Valentin Guillaud05:24
29.Maik Van Der Heijden05:28
30.Kevin Suarez FernandezNesta-Skoda Alecar CX Team05:29
31.Lukas Fluckiger
32.Braam MerlierCreafin-Fristads06:01
33.Sascha Weber06:33
34.Lucas Dubau
35.Stephen HydeCannondale Cyclocrossworld
36.Joshua Dubau
37.Aurelien Philibert
38.Kerry Werner
39.Nicolas SamparisiKTM Alchemist Racing Team
40.Curtis WhiteCannondale Cyclocrossworld
41.Nicola Rohrbach
42.Gosse Van Der Meer
43.Severin Sagesser
44.Gilles Mottiez
45.Damien Mougel
46.Ondrej Glajza
47.Philipp Heigl
48.Patrick Collins
DNFSieben WoutersCreafin-Fristads
DNFSimon Vozar
Kobiety
1.Annemarie Worst77741:42
2.Ceylin Del Carmen AlvaradoAlpecin-Fenix00:01
3.Katherine Compton00:03
4.Christine Majerus00:42
5.Manon BakkerExperza Pro CX00:43
6.Clara Honsinger00:50
7.Caroline Mani00:55
8.Ellen Van LoyTelenet Baloise Lions00:57
9.Eva LechnerCreafin-Fristads00:58
10.Marion Norbert RiberolleExperza Pro CX01:00
11.Maghalie Rochette01:23
12.Katerina Nash01:30
13.Marlene PetitTeam Podiocom CC01:41
14.Rebecca Fahringer01:44
15.Perrine ClauzelA.S. Bike Crossteam01:45
16.Francesca BaroniSelle Italia-Guerciotti-Elite01:56
17.Katie ClouseCannondale Cyclocrossworld02:00
18.Inge Van Der HeijdenCCC-Liv02:02
19.Anna KayExperza Pro CX02:05
20.Elisabeth Brandau02:11
21.Loes SelsIKO-Crelan02:25
22.Gaia Realini02:28
23.Joyce Vanderbeken02:30
24.Geerte Hoeke02:35
25.Aida Nuno Palacio02:37
26.Amandine FouquenetTeam Chazal-Canyon-3G Immo02:44
27.Léa Curinier02:49
28.Alice Maria Arzuffi77702:55
29.Line Burquier02:57
30.Karen VerhestraetenIKO-Crelan02:58
31.Lucia Gonzalez BlancoNesta-Skoda Alecar CX Team03:04
32.Lauriane Duraffourg03:15
33.Hannah Arensman03:25
34.Silvia Persico03:28
35.Anais Morichon03:29
36.Noemi Ruegg03:31
37.Ruby West03:50
38.Samantha Runnels03:51
39.Aniek Van Alphen03:54
40.Lara Krahemann04:01
41.Zina Barhoumi04:35
42.Suzanne Verhoeven04:47
43.Ilse Pluimers05:05
44.Clea Seidel05:11
45.Marthe TruyenTelenet Baloise Lions05:15
46.Kiona Crabbe05:17
47.Alicia FranckExperza Pro CX05:29
48.Nadja HeiglKTM Alchemist Racing Team05:39
49.Emily Werner05:41
50.Maud KaptheijnsPauwels Sauzen-Bingoal05:53
51.Marine StrappazzonTeam Podiocom CC05:57
52.Carlotta Borello06:17
53.Tereza Svihalkova06:25
54.Svenja Wuthrich06:55
55.Senne Knaven07:04
56.Mélissa Rouiller07:27
57.Paula Suarez Chasco08:02
58.Paula Diaz Lopez08:39
59.Maria Parajon Fuentes10:21
60.Lucie Cottier
61.Ainara Albert Bosch
62.Rebecca Gross
63.Fabienne Kipfmuller
64.Sara Bonillo TalensCyclo-Cross Team Teika-Gsport-BH
65.Marta Zanga
66.Prisca Jaquet
67.Michelle Schatti
68.Claire Steciuk
69.Irene Trabazo Bragado
70.Nina Keller

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: