Remco Evenepoel szybciutko na Giro d'Italia

Remco Evenepoel

Giro d'Italia w sezonie 2020 będzie pierwszym wyścigiem trzytygodniowym w karierze Remeco Evenepoela.

Kolarz Deceuninck-Quick-Step, który w tym roku skupia się na starcie w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, przygotowania w pierwszej części sezon skoncentruje wokół występu w Corsa Rosa (9-31 maja).

Evenepoel za 15 dni skończy 20 lat, a za sobą ma już jeden sezon w zawodowym peletonie. Belg przeskoczył z kategorii juniorskiej do ekipy WorldTour i w debiucie wygrał Clasica San Sebastian, zdobył złoto mistrzostw Europy i srebro mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas oraz wygrał Baloise Belgium Tour.

Nie mogę się doczekać występu w wyścigu trzytygodniowym. Giro d'Italia to niezwykle prestiżowa impreza, której otoczka pobudza wyobraźnię. Cieszę się, że zespół pokłada we mnie zaufanie i dał mi tę szansę

– powiedział w komunikacie prasowym młodzian z Schepdaal.

Trasa Giro oferuje trzy próby jazdy indywidualnej na czas, co dla Evenepoela będzie dobrym testem. 20-latek pojedzie bez presji i nie będzie mu poczytane za złe, jeśli wycofa się przed zakończeniem zmagań: włoski Grand Tour to dla młodych zawodników często pierwsza trzytygodniowa przeprawa w karierze.

Plan jest taki by obserwować rozwój sytuacji każdego dnia, zobaczyć jak poradzę sobie z tak wymagającym ściganiem i przeszkodami, które wyrosną przede mną. Będę dawał z siebie wszystko każdego dnia i kontynuował zbieranie doświadczenia

– zapowiedział.

W dużym wywiadzie na łamach "La Gazetta dello Sport" naturalnie zapytano Remca o Corsa Rosa.

Muszę odkrywać swoje limity. Do tej pory zaliczyłem najwyżej dziewięciodniowy wyścig. Postaram się dać z siebie wszystko, ale bez presji na dojechanie do końca. Przede mną praca na to, aby zacząć się liczyć w Wielkich Tourach. Długie podjazdy są jak jazda indywidualna, a moje liczby pokazują, że mogę się w tym odnaleźć, jednak trzeba to sprawdzić. Jeśli mi odjadą, zacznę jeszcze więcej pracować

– zaznaczył.

Evenepoel sezon rozpocznie na trasie Vuelta a San Juan (26 stycznia - 2 lutego). Pełny program startów ekipa poda podczas dzisiejszej prezentacji w Calpe.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: