Wiadomości

Skład TC Chrobry Scott Głogów na sezon 2020

Polski zespół TC Chrobry Scott Głogów zaprezentował skład na sezon 2020.

W nadchodzącym roku formację z Dolnego Śląska będzie reprezentować 12 zawodników. W głogowskim zespole zdecydowali się pozostać: Damian Bieniek, Patryk Gieracki, Piotr Mierzyński i Marcin Zarębski, a do wspominanej czwórki dołączyli: Jakub Byczkowski, Dominik Kopiwoda, Łukasz Michalski, Daniel Poniatowski, Dawid Sędzik, Kacper Simiński, a także reprezentant Ukrainy Vitalii Pylypchuk oraz Adam Kuś, który w minionym sezonie reprezentował Hurom BDC Development.

Wśród nowych zawodników na wyróżnienie zasługują Michalski i Byczkowski, którzy w sezonach 2018 i 2019 w rywalizacji juniorów zdobyli złote medale mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Byczkowski był również najlepszym Polakiem podczas Mistrzostw Europy w Alkmaar (2019).

Warto wspomnieć, że z głogowskiego zespołu do ekipy Voster ATS przeszedł Jakub Murias, a Karol Kuklewicz i Paweł Szóstka przenoszą się do drużyny Wibatech Merx Wrocław.

Kacper Wośkowiak

Recent Posts

Tour de Romandie 2024: etap 2. Thibau Nys triumfuje w Les Marécottes

Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) zdobył po podjeździe do Les Marécottes drugi etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w wyścigu.

25 kwietnia 2024, 17:20

Wyścig olimpijski i Tour de France Femmes celami Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…

25 kwietnia 2024, 08:41

Liege-Bastogne-Liege Femmes 2024. Jak Grace Brown ograła faworytki?

Grace Brown sięgnęła po największy triumf kariery, ogrywając największe faworytki podczas niedzielnego Liege-Bastogne-Liege Femmes.

25 kwietnia 2024, 08:09

Tour de Romandie 2024: etap 1. Dorian Godon wygrywa, dublet Decathlonu

Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.

24 kwietnia 2024, 17:29

Majka i Aniołkowski na liście do Giro d’Italia | Zaproszenie na Downhill City Tour

Dzień Tobiasa Lunda Andresena w Tour of Türkiye. Jai Hindlej pozostanie w Bora-hansgrohe. Wyniki i wiadomości ze środy, 24 kwietnia.

24 kwietnia 2024, 16:09

Tour de Romandie 2024: prolog. Maikel Zijlaard niespodziewanym zwycięzcą

Holender Maikel Zijlaard wygrał w Payerne prolog 77. edycji szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie.

23 kwietnia 2024, 20:26