Sofie De Vuyst bez ekipy

Belgijska zawodniczka Sofie De Vuyst póki co nie znajdzie się w składzie australijskiej ekipy Mitchelton-Scott.

32-latka w listopadzie zawieszona została tymczasowo po tym, jak kontrola antydopingowa przeprowadzona we wrześniu wykazała obecność sterydów anabolicznych w pobranej od niej próbce.

Zawodniczka o wyniku kontroli poinformowała sama, za pomocą mediów społecznościowych. W oświadczeniu zaprzeczyła by zabronione środku stosowała i zadeklarowała, że poczeka na analizę próbki B.

Grupa Parkhotel Valkenburg, której barwy De Vuyst reprezentowała w sezonie 2019, zdystansowała się od zawodniczki. Zespół Mitchelton-Scott, z którym Flamandka podpisała kontrakt na sezon 2020, nie komentował publicznie tych informacji.

Grupa dopiero 1 stycznia potwierdziła pełny skład kobiecej ekipy i w przypisie do artykułu na oficjalnej stronie wyjaśniła, że kontrakt De Vuyst został zawieszony, a zawodniczki nie włączono do rejestracji w systemie Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: