"Dzikie karty" na Volta a Catalunya 2020

Organizatorzy Volta a Catalunya podali listę zespołów, do których w marcu powędrują zaproszenia na tygodniowe ściganie na północy Hiszpanii.

Setna edycja katalońskiego wyścigu odbędzie się w dniach 23-29 marca, a obok 19 zespołów z licencjami WorldTour, w peletonie pojawią się hiszpańskie grupy Caja Rural - Seguros RGA Burgos-BH i Fundacion Euskadi, belgijskie Alpecin-Fenix oraz Circus-Wanty Gobert, a także francuska ekipa Arkea-Samsic.

To oznacza, że bilety do Katalonii rezerwować może m.in. Nairo Quintana (Arkea-Samsic). Zaproszenie dla awansującej do drugiej dywizji Alpecin-Fenix to spore wyróżnienie, aczkolwiek na starcie nie pojawi się raczej Mathieu van der Poel, który w tym okresie podbijać ma wyścigi klasyczne.

Wyścig w Katalonii w tym roku rozstrzygnie się na górskich finiszach Port-Aine oraz Vallter 2000, a także na trasie 21-kilometrowej czasówki.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: