Daniel - odzież kolarska

Pierre Latour ku Tour de France wydeptaną ścieżką

Pierre Latour w sezonie 2020 sprawdzi swoje możliwości w starciu z najlepszymi. Francuza czeka intensywny kalendarz startów, które przygotują go do udziału w Tour de France.

Zawodnik grupy AG2R La Mondiale rozpocznie sezon od startu w Etoile de Besseges (5-9 lutego), a następnie weźmie udział w dwóch wyścigach jednodniowych: Ardeche Classic (29 lutego) i Drome Classic (1 marca).

W marcu 26-latka czekają pierwsze poważne testy. Na trasach Paryż-Nicea (8-15 marca) i Volta a Catalunya (23-29 marca) będzie miał okazję okazję sprawdzić się w walce z najlepszymi grandtourowcami w peletonie.

Pod koniec kwietnia Latour spróbuje z kolei podbić Ardeny. Francuz postawi na starty w Strzale Walońskiej i Liege-Bastogne-Liege, a potem uda się najprawdopodobniej na obóz wysokogórski.

Ostatnim etapem przygotowań do startu w Tour de France będzie udział w Criterium du Dauphine (31 maja - 6 czerwca). W lipcu ma być liderem grupy, choć bez presji wyniku.

Latour liczy, że udane występy w pierwszej części sezonu zaowocują powołaniem na Igrzyska Olimpijskie. Jednak jeśli Francuz nie znajdzie uznania w oczach selekcjonera reprezentacji, to wtedy wystartuje w Clasica San Sebastian (25 lipca).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: