Superprestige 2019/20 #6. Mathieu van der Poel hegemonem w Diegem

Mathieu van der Poel

Holender Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) wygrał w Diegem szóste zawody przełajowe, zaliczane do cyklu Superprestige.

Drugie miejsce przypadło Eliemu Iserbytowi, a na trzecim zameldował się Michael Vanthourenhout (obaj Pauwels Sauzen-Bingoal).

Wieczornym zawodom początkowo ton nadawał Iserbyt, ale na niezbyt skomplikowanej rundzie nie potrafił poważnie rozbić stawki. Van der Poel przyszedł Belgowi w sukurs, dzięki czemu po trzecim kółku zdobyli 5 sekund przewagi nad grupą prowadzoną przez Thomasa Pidcocka (Trinity Racing).

Pościg potrafi zniwelować tę różnicę, ale mistrz świata jakby tylko na to czekał. Za półmetkiem, na początku piątego okrążenia, oderwał się, szybko zdobywając ponad 20 sekund.

Daleko za jego plecami w walce o podium pozostali Iserbyt, Vanthourenhout i Corne van Kessel (Telenet Baloise Lions). Ten ostatni zaczął jednak odstawać, a upadek tylko go pogrążył.

Van der Poel na luzie dowiózł prowadzenie do mety. W Diegem po raz pierwszy wystartował w 2009 roku, od tamtego czasu, przechodząc przez kolejne szczeble wiekowe, odniósł zwycięstwa we wszystkich swoich startach.

Annemaria Worst (777) wygrała wyścig kobiet, pokonując na finiszu Ceylin del Carmen Alvarado (Corendon-Circus). Podium uzupełniła mistrzyni Europy Yara Kastelijn (777).

Wyniki Telenet Superprestige 2019/20 #6, Diegem:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Mathieu Van Der PoelCorendon-Circus59:41
2.Eli IserbytPauwels Sauzen-Bingoal00:09
3.Michael VanthourenhoutPauwels Sauzen-Bingoal00:28
4.Tim MerlierCreafin-Fristads00:38
5.Lars Van Der HaarTelenet Baloise Lions00:41
6.Laurens SweeckPauwels Sauzen-Bingoal00:50
7.Corné Van KesselTelenet Baloise Lions01:09
8.Quinten HermansTelenet Baloise Lions01:33
9.David Van Der PoelCorendon-Circus01:49
10.Tom PidcockTrinity Racing02:23
11.Gianni VermeerschCreafin-Fristads02:33
12.Marcel MeisenCorendon-Circus02:38
13.Ben TurnerCreafin-Fristads02:43
14.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb02:47
15.Jakob DorigoniSelle Italia-Guerciotti-Elite02:49
16.Zdenek StybarDeceuninck-Quick Step03:15
17.Vincent BaestaensGroup Hens-Maes Containers03:40
18.Toon VandeboschPauwels Sauzen-Bingoal03:46
19.Cameron MasonTrinity Racing03:53
20.Curtis WhiteCannondale Cyclocrossworld04:13
21.Tomás KopeckyPauwels Sauzen-Bingoal04:19
22.Loris RouillerCorendon-Circus04:20
23.Arno Van Den Broeck04:27
24.Michael Van Den HamEaston-Giant p/b Transitions Lifecare04:33
25.Ben TulettCorendon-Circus04:40
26.Bart Artz04:44
27.Gage Hecht05:40
28.Cristian CominelliCycling Cafe Racing Team05:47
29.Sascha Weber06:11
30.Eric Brunner
31.Callum Macleod
32.Stephen HydeCannondale Cyclocrossworld
33.Alex Morton
34.Mario Junquera San Millan
35.Kenny Roelandt
36.Henrik Lunder Aalrust
37.Maxime Gagnaire
38.Cyprien Gilles
39.Lewis Askey
40.Edwin De Wit
41.Max Judelson
42.David Conroy
43.Steven James
44.Malcolm Barton
45.Nick Peers
46.Lane Maher
47.Tom Couzens
48.Senna Van Cutsem
49.Raphaël Kockelmann
50.Brody Sanderson
51.Albert Poblet Dot
52.Gilles Mottiez
53.Yelle Learts
54.Axel Laurance
55.Sam Noel
56.Joe Williams
57.Andrew Giniat
58.Tony Le Bail
59.Raul BaldesteinCycling Cafe Racing Team
60.Clement Guilbert
61.Patrick Mersch
62.Cameron Jette
63.James Madgwick
64.Finn Mansfield
65.Joseph Taylor
66.Lukas Mortsell Rorfors
67.Elias Nilsson
68.Carlos Miguel Moreira Cardoso
69.Harry Mcgarvie
70.Vincent Oger
71.Clarke James
72.Loris Tursi
73.Dennis Brouwer
74.Lenn Verdijck
75.Ryan Middlemiss
76.Kevin Dalla Pieta'
DNFYannick PeetersPauwels Sauzen-Bingoal
DNFGauthier Heymes
DNFToby Barnes
DNFRyan CortjensCorendon-Circus
DNFMiguel Llaneza Arguelles
DNFTyla Loftus
Kobiety
1.Annemarie Worst77743:18
2.Del Carmen Alvarado CeylinCorendon-Circus
3.Yara Kastelijn77700:08
4.Inge Van Der HeijdenCCC-Liv00:39
5.Puck Pieterse01:05
6.Alice Maria Arzuffi77701:07
7.Blanka Kata Vas01:12
8.Sanne CantIKO-Crelan01:15
9.Eva LechnerCreafin-Fristads01:23
10.Maghalie Rochette01:37
11.Ellen Van LoyTelenet Baloise Lions01:49
12.Maud KaptheijnsPauwels Sauzen-Bingoal01:53
13.Evie RichardsTrek Factory Racing CX01:56
14.Katherine Compton02:02
15.Aniek Van Alphen02:14
16.Shirin Van Anrooij02:22
17.Anna KayExperza Pro CX02:28
18.Pauline Ferrand-prevot03:05
19.Clara Honsinger
20.Manon BakkerExperza Pro CX03:13
21.Madigan Munro03:26
22.Francesca BaroniSelle Italia-Guerciotti-Elite03:40
23.Ffion James03:41
24.Nadja Flag Austria HeiglKTM Alchemist Racing Team03:46
25.Nikola Bajgerova03:52
26.Lindy Van Anrooij03:58
27.Marthe TruyenTelenet Baloise Lions04:03
28.Samantha Runnels04:04
29.Raylyn Nuss04:13
30.Noemi Ruegg04:15
31.Zina Barhoumi04:16
32.Lizzy Gunsalus04:30
33.Letizia Borghesi04:42
34.Hannah Arensman05:01
35.Camille Devi05:15
36.Mari-Liis Mottus05:19
37.Marie Schreiber05:27
38.Katie Scott05:46
39.Ruby West05:55
40.Ishbel Strathdee06:06
41.Pauline Delhaye06:07
42.Sophie Thackray06:08
43.Laura Porhel06:13
44.Lise Van Wunsel
45.Sara Cueto Vega06:17
46.Maddie Wadsworth06:20
47.Cyriane Muller06:22
48.Amy Perryman
49.Famke Van Waterschoot06:28
50.Camille Benoit-guyod06:33
51.Tessa Zwaenepoel06:42
52.Clea Seidel06:49
53.Michaela Thompson06:58
54.Giada Borghesi07:03
55.Corey Coogan Cisek07:12
56.Louise Moullec07:24
57.Didi De Vries
58.Lauren Zoerner07:37
59.Janine Schneider07:40
60.Emily Werner
61.Mélissa Rouiller
62.Abby-Mae ParkinsonTrinity Racing
63.Lucia Bramati
64.Emily Ashwood
65.Kelly Lawson
66.Claire Steciuk
67.Eleanor Dyas
68.Siobhan Kelly
69.Aurélie Vermeir
70.Ruby Miller
71.Laura Greenhalgh
72.Marie Lynn
73.Lotta Mansfield
74.Chloe Hinchliffe
75.Skylar Bovine
76.Roisin Lally
77.Maité Barthels
78.Rebecca Gross
79.Michelle Geoghegan
80.Nathalie Verschelden
81.Harley Pell
82.Ryley Mosher
83.Lily Young
84.Cambrie Epperson
85.Jo Blanchaert
DNFLaura Poulissen
DNFMarion Norbert RiberolleExperza Pro CX
DNFLaura VerdonschotPauwels Sauzen-Bingoal
DNFAdeline Moreau
DNFAbbie Manley

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: