Jan Bakelants szuka pracodawcy

Jan Bakelants

W dalszym ciągu bez kontraktu na przyszły rok jest Jan Bakelants. Do niedawna 33-letni Belg jeździł w koszulce Team Sunweb.

Wcześniej zwycięzca Tour de l’Avenir (2008) związany był m.in. z Omega Pharma-Lotto, RadioShack i AG2R. Do jego największych sukcesów należą etap Tour de France (2013), Giro dell’Emilia oraz Giro del Piemonte (2015).

Szkoda, że nie podpisałem jeszcze nowej umowy, nie chcę w ten sposób żegnać się z peletonem. Wierzę, że mogę się jeszcze przydać

– powiedział w rozmowie ze "Sporza" Bakelants, dwudniowy lider „Wielkiej Pętli” sprzed sześciu lat.

W 2017 roku zanotował wypadek podczas Il Lombardia, po którym z problemami i powoli dochodził do siebie. Lekarze stwierdzili wówczas złamanie czterech kręgów i siedmiu żeber. Przez pół roku Bakelants odpoczywał.

Oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę, że ostatnio nie prezentowałem się z najlepszej strony. Z drugiej strony, gdyby takim zawodnikom jak mi nie dawano kontraktów, to nikt już by nie jeździł

– dodał.

W podobnej sytuacji co Bakelants są m.in. Domenico Pozzovivo (ostatnio Bahrain-Merida), Ian Boswell, Enrico Battaglin (obaj Katusha-Alpecin), Bernhard Eisel (Dimension-Data) czy Benat Intxausti (Euskadi Basque Country).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. reko

    27 grudnia 2019, 09:15 o 09:15

    Z tego można by zrobić trzon przyzwoitej drużyny proconti.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: