Simon Yates ku Giro d'Italia i Tokio

Simon Yates

Simon Yates w sezonie 2020 skoncentruje się na Giro d'Italia oraz Igrzyska Olimpijskich w Tokio.

Brytyjczyk, triumfator Vuelta a Espana (2018), z włoskim Grand Tourem ma niewyrównane rachunki. W 2018 roku przez 13 dni przewodził zmaganiom o maglia rosa i wygrał trzy etapy, z czołówki wypadając dopiero na 18. odcinku. W tym roku do Włoch powrócił, ale bez formy pozwalającej nawiązać walkę o podium i zmagania zakończył na 8. miejscu.

Grupa Mitchelton-Scott ufa w możliwości Brytyjczyka i w sezonie olimpijskim ponownie wyśle go na Półwysep Apeniński.

Przed rokiem nie czułem, że wskoczyłem na poziom, którego sam oczekiwałem. Chcę znów być najlepszej możliwej dyspozycji i spróbować ponownie. To pierwszy powód, po drugie, Igrzyska od Tour de France dzieli kilka dni, w mojej ocenie lepszą drogą przygotowań do Igrzysk jest Giro

– zapowiedział w komunikacie ekipy 27-latek.

Program startowy Yatesa we wczesnej fazie sezonu obejmie Tour Down Under (19-26 stycznia), Cadel Evans Great Ocean Road Race (2 lutego) i Herald Sun Tour (5-9 lutego). Kolarz z Anglii zaczyna ściganie dość wcześnie, po sezonie, który zakończył w sierpniu. Brytyjczyk po 8. miejscu w Giro przejechał jeszcze Tour de France i wygrał dwa jego etapy.

Po Giro i Tourze byłem bardzo zmęczony, a w porozumieniu z ekipą postanowiliśmy przerwać sezon wcześniej niż zwykle by umożliwić jak najlepsze przygotowanie do sezonu 2020. Póki co treningi zimowe idą świetnie, zakończyłem właśnie blok treningowy na Gran Canaria

– tłumaczył.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: