Corendon-Circus zmieni nazwę

Mathieu van der Poel

Grupa Mathieu van der Poela w nowy rok wejdzie z nową nazwą. Według „Wielerflits” tytularnymi sponsorami zostaną Alpecin i Fenix.

Zarówno Corendon, jak i Circus byli związani z ekipą braci Roodhooft do 2020 roku, lecz okoliczności sprawiły, że strony przystały na wcześniejsze zmiany umów.

Circus zostanie głównym sponsorem zespołu Wanty Gobert, natomiast nie jest jasna przyszłość Corendon. Firma niedawna została przejęta przez szwedzką grupę inwestycyjną Trinton, która w swoim pakiecie posiada również Sunweb. Na razie nie wiadomo czy całkowicie wycofa środki z belgijskiej formacji, jednak wiele wskazuje na to, że przynajmniej przez jakiś czas pozostanie z nią wciąż związana.

Pewne jest natomiast, że sprzęt dostarczy niemiecki Canyon, którego ambasadorem jest Mathieu van der Poel. Stąd niedaleka droga do niemieckiego producenta szamponów Alpecin. Firma sponsorująca w ostatnich latach Katushę rozglądała się za nową przystanią.

Kolejne elementy układanki kierują do naszych południowych sąsiadów. Odzież już dostarcza czeski producent Kalas, a nowym zawodnikiem w składzie będzie Peter Vakoc. Jest również potwierdzone, że swoje pieniądze zaangażuje czeski producent paneli słonecznych Fenix. Nazwy domen Alpecin-Fenix.be i .com zostały już zarezerwowane.

Efektem końcowym będzie znaczny wzrost budżetu – mówi się o dziesięciu milionach euro - co w krótkim czasie powinno umożliwić braciom Roodhooft rozwinięcie zespołu wokół Mathieu Van der Poela.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: