Bartosz Rudyk w szeregach Wibatech Merx Wrocław

W nadchodzącym roku Bartosz Rudyk będzie reprezentował barwy Team Wibatech Merx Wrocław.

21-latek na codzień łączy starty szosie z kolarstwem torowym, a w minionym sezonie był zawodnikiem Stali Grudziądz. Jego najlepszymi osiągnięciami na szosie są: klasyfikacja generalna i dwa wygrane etapy hiszpańskiego wyścigu Memorial Miguel Sanroma-Almagro, i 3. miejsce na etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Na torze Rudyk był częścią drużyny, która w drużynowym wyścigu na dochodzenie ustanowiła rekord Polski, a w ostatnim czasie regularnie uczestniczył w zawodach Pucharu Świata.

Transfer do zespołu Wibatech to dla zawodnika z szansa na rozwój umiejętności. Polak będzie miał okazję ścigać się nie tylko na polskim podwórku, ale także w wyścigach poza granicami naszego kraju.

Bartosz jest młodszym bratem Mateusza, medalisty mistrzostw świata i Europy w sprincie indywidualnym.

Na obecną chwilę skład Team Wibatech Merx Wrocław na sezon 2020 liczy czterech zawodników. W zespole zdecydowali się pozostać Maciej Paterski, Anatoly Budyak i Marceli Bogusławski, do których dołączył Bartosz Rudyk. Drużyna z Dolnego Śląska zapowiada kolejne transfery.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: