Piotr Brożyna zamyka skład Voster ATS Team

Ostatnim zawodnikiem, który dołączy w nowym roku do zespołu Voster ATS jest Piotr Brożyna. Pochodząca ze Stalowej Woli ekipa będzie liczyła dziesięciu kolarzy.

Piotr Brożyna jest specjalistą od wyścigów w trudniejszym terenie. Potrafi dobrze pojechać na czas, powalczyć w klasyfikacji generalnej. Od 2015 roku ścigał się w CCC Sprandi, potem w CCC Development. W 2017 roku wygrał klasyfikacje młodzieżowe Tour de Slovaquie i Wyścigu „Hubala”. W pierwszej z imprez był trzeci w „generalce”. W tym samym roku wywalczył tytuł młodzieżowego mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Dziękuję ekipie CCC Sprandi i CCC Development za pięć lat w pomarańczowych barwach. Miniony sezon był dla mnie dobry, pomagałem kolegom z zespołu i razem wygrywaliśmy wyścigi. Będę dobrze wspominał ten czas. Do zespołu Voster ATS razem ze mną przechodzi Patryk Stosz, z czego bardzo się cieszę, bo mamy doświadczenie w ściganiu się w jednej drużynie i dobrze się dogadujemy

– komentuje zawodnik.

W 2018 roku na trasie Wyścigu Hubala Piotr Brożyna uległ poważnej kraksie, która wykluczyła go na kilka miesięcy z treningów i ścigania.

Mam sporo szczęścia, że udało mi się wrócić do ścigania na wysokim poziomie. Nie odczuwam już dolegliwości feralnego upadku i z optymizmem patrzę w przyszłość. Czekam z niecierpliwością na nowy sezon. Liczę, że w nowej drużynie będę miał więcej szans, by ugrać coś dla siebie i na pewno zrobię wszystko, żeby te szanse odpowiednio wykorzystać. Nastawiam się na cięższe etapówki, z metą pod górę, z czasówką. Na takich wyścigach czuję się dobrze.

Pod koniec listopada pod Kielcami odbyło się pierwsze zgrupowanie organizacyjne w nowym składzie. W lutym i marcu kolarzy czekają dwa obozy przygotowawcze w Hiszpanii, by pod koniec marca rozpocząć sezon startowy.

Skład Voster ATS Team na 2020:

Piotr Brożyna, Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Mateusz Grabis, Sylwester Janiszewski, Jakub Murias, Krzysztof Parma, Adam Stachowiak, Patryk Stosz, Mateusz Taciak

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: