Lotto Soudal inwestuje w przyszłość

Lotto Soudal

Młodzieżowcy Florian Vermeersch i Viktor Verschaeve podpisali kontrakty z belgijską drużyną Lotto Soudal.

Florian Vermeersch pierwszą część sezonu 2020 spędzi w młodzieżowej formacji Lotto Soudal, a w seniorskim zespole zadebiutuje podczas wyścigu Baloise Belgium Tour. W minionym sezonie Vermeersch triumfował w mistrzostwach Belgii do lat 23., a także zdominował rywalizacje we francuskiej etapówce dla amatorów, Tour de Moselle, gdzie obok klasyfikacji generalnej, zapisał na swoje konto 3 odcinki.

Viktor Verschaeve przyszłym roku nadal będzie reprezentował barwy Lotto Soudal U23, a do pierwszego zespołu dołączy w 2021 roku. Młody Belg wykazuje potencjał w trudnym terenie, co udowodnił 2. miejscem w Liege-Bastogne-Liege U23 i miejscami w czołowej dziesiątce w Giro d'Italia i Ronde d'Isard.

Obaj zawodnicy podpisali kontrakty do końca 2022 roku.

Belgijska drużyna kontynuuje filozofię wprowadzania młodych kolarzy w zawodowy peleton. W trakcie minionego sezonu do głównego zespołu włączeni zostali Gerben Thijssen i Brent van Moer, a od nowego roku dołączy do nich Kobe Goossens.

Jednak nie wszyscy młodzieżowcy zdecydowali się kontynuować swoje kariery w szeregach grupy Lotto Soudal. Utalentowany Ilan van Wilder podpisał trzyletnią umowę z Sunwebem, a Johan Jacobs poszuka swoich szans w Movistarze, gdzie odnajdzie dla siebie przestrzeń w północnych klasykach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: