Daniel - odzież kolarska

Patxi Vila w ekipie Movistar

Były trener i dyrektor sportowy ekipy Bora-hansgrohe, Patxi Vila, trafił do zespołu Movistar, gdzie będzie pełnił funkcję dyrektora ds. szkolenia.

Trzy tygodnie temu niemiecka ekipa poinformowała o zakończeniu współpracy z 44-latkiem, który w jej barwach pracował od 2017 roku jako trener i dyrektor sportowy.

Vila do niemieckiej grupy trafił z drużyny Tinkoff, gdzie ścigali się byli m.in. Peter Sagan i Rafał Majka. Vila był jednym z odpowiedzialnych za mocny rozwój kariery Słowaka, który w barwach Bora-hansgrohe odniósł 24 zwycięstwa.

Niemal od razu zaczęły się dyskusje odnośnie przyszłości zwycięzcy etapowego Paryż-Nicea z 2006 roku. Baskijscy dziennikarze sugerowali, że trafi on do ekipy Eusebio Unzué.

Dziś oficjalnie potwierdzono, że Vila będzie członkiem sztabu Movistar. W latach 2001-2002, gdy ta figurowała pod nazwą iBanesto, Bask był jej kolarzem.

To moja domowa ekipa i miejsce, w którym wielu z moich idoli, w tym Pedro Delgado czy Miguel Indurain wyrobili sobie imię. Przez trzy lata byłem częścią Bora-hansgrohe, a teraz, biorąc pod uwagę ewolucję, przez jaką obecnie przechodzi Movistar, uznałem, że najwyższy czas wrócić do siebie

– powiedział w komunikacie prasowym.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. JOZEF SZAFRAŃSKI

    19 grudnia 2019, 21:52 o 21:52

    Patxi cocsi pogrązy Movistar może to i dobrze

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: