Michał Gałka w składzie CCC Development Team

18-letni Michał Gałka dołączy do CCC Development Team, rozwojowej filii grupy CCC Team, związując się z nią dwuletnią umową. 

Torunianin do tej pory reprezentował barwy CCC Copernicus Toruń i uczy się w miejscowej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Miejsce w drużynie CCC Development Team to dla mnie duża szansa na rozwój i zdobycie doświadczenia, szczególnie że będzie to mój debiut w kategorii U23. Przejście z juniora do młodzieżowca to duży przeskok, ale widząc profesjonalne podejście zespołu, z optymizmem patrzę na nowy sezon. Nie mogę się już doczekać kolejnych startów, myślę że szybko zbudujemy silny zespół i wspólnie będziemy odczuwać satysfakcję z wygranych

– powiedział w komunikacie prasowym polskiego zespołu.

Gałka jest specjalistą od czasówek, choć również uważa, że sprzyjają mu jednodniówki, prowadzące po niełatwym terenie. Jest dwukrotnym srebrnym medalistą mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas juniorów - w 2018 roku przegrał  z Damianem Papierskim, a w tym sezonie o sekundę pokonał go Dominik Górak. Z kolei na tegorocznych mistrzostwach Europy uplasował się na 13. pozycji.

Oprócz tego 18-latek ma na koncie zwycięstwo w barwach narodowych w wyścigu juniorskim Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt, gdzie jego łupem padła czasówka wokół Drachhausen.

Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt 2019. Triumf Michała Gałki

Srebrny medal na mistrzostwach Polski oraz 13. miejsce na mistrzostwach Europy świadczą o tym, że Michał ma predyspozycje do bycia czasowcem. Jest zawodnikiem, który odnajduje się w pagórkowatym i wymagającym terenie, ale stać go również na dobry finisz. Myślę, że będzie bardzo wartościowym kolarzem w drużynie, który sprawdzi się podczas wyścigów etapowych i jako rozprowadzający w sprinterskich końcówkach

– powiedział Robert Krajewski, prezes i dyrektor sportowy młodzieżowej ekipy "Pomarańczowych".

Oprócz 18-latka w kolejnym sezonie barwy CCC Development Team reprezentować będą m.in. Michał Jaskot, Szymon Krawczyk i Dominik Górak, a także Czech Petr Kelemen. Dla każdego z nich będzie to pierwszy sezon w polskim zespole.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: