Kategorie: Ze świata

Alejandro Valverde niepewny Paryża

Sezon 2020 dla Alejandro Valverde zostanie podporządkowany Igrzyskom Olimpijskim w Tokio. Zbliżający się do czterdziestki Hiszpan zaplanował pod ten występ swój startowy program.

Droga do zdobycia ostatniego wyśnionego kolarskiego diamentu nie będzie się jednak specjalnie różniła od dotychczasowych. Kolarz Movistar Team w ramach przygotowań zaliczy Tour de France, ale prawdopodobnie wyścig opuści przed końcem w Paryżu.

Występ w Tourze jest ryzykowny, ponieważ jest dziewięć godzin różnicy między Francją, a Tokio. W zależności od okoliczności postanowimy co robić, czy jechać do końca, czy też nie. Zrozumiałe jest, że bardzo trudno będzie liczyć się na Igrzyskach w przypadku ukończenia Touru

– powiedział Valverde w „El Periodico Mediterraneo”.

Kolarz z Murcji dodał, że Giro d’Italia nie wchodzi w grę, gdyż trudno mu byłoby przygotować dwa szczyty formy w tak krótkim czasie. We Francji popracuje dla Enrico Masa i wskoczy na swój top, który ma mu przynieść złoto w Tokio

Były mistrz świata sezon 2020 rozpocznie na przełomie stycznia i lutego w Challenge Mallorca, następnie pojedzie w Volta a la Comunitat Valenciana i Vuelta a Murcia. W planach ma również UAE Tour lub Vuelta a Andalucia, Volta a Catalunya i ardeński tryptyk: Amstel Gold Race, Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liege. Tour de France prawdopodobnie poprzedzi występ w Route d'Occitanie, natomiast po Igrzyskach czeka vo Vuelta a Espana i mistrzostwa świata w Aigle-Martigny.

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

Tour Down Under 2020: etap 5. Giacomo Nizzolo wykorzystuje szansę

Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) triumfował w Victor Harbor na mecie przedostatniego odcinka australijskiego wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 07:26

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #6. Gloria polskich sprinterek i sprinterów w Milton

Polskie zespoły sprinterskie wywalczyły drugie lokaty w rywalizacji sprintu drużynowego i wygrały klasyfikacje generalne Pucharu Świata w tej konkurencji. (więcej…)

25 stycznia 2020, 04:31

Tour Down Under 2020. Szymon Sajnok poza wyścigiem

Szymon Sajnok (CCC Team) nie przystąpił do piątego odcinka Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 01:51

Voster ATS Team w top 3 ekip kontynentalnych

Międzynarodowa Unia Kolarska podała nazwy ekip, które dzięki wysokim lokatom w poszczególnych rankingach będą miały zagwarantowane zaproszenia na wyścigi z…

24 stycznia 2020, 21:27

Tour Down Under 2020. Yates i Impey kontra Porte

Stan zdrowia Simona Yatesa i możliwości Daryla Impeya przed etapem do Paracombe stanowiły największe zmartwienie ekipy Mitchelton-Scott. Australijska ekipa w…

24 stycznia 2020, 19:00

Trasa Saudi Tour 2020

W okolicach stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadu - przebiegnie pierwsza edycja wyścigu Saudi Tour (2.1), organizowanego siłami ASO. (więcej…)

24 stycznia 2020, 13:05