Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski.

Trójka w sezonie 2020 znajdzie się w składzie ekipy prowadzonej przez Dariusza Banaszka. Właściciel grupy o włączeniu w szeregi swojego projektu dwóch synów oraz bratanka poinformował w serwisie społecznościowym Facebook.

Alan Banaszek na polskie szosy wraca po roku spędzonym w Caja Rural-Seguros RGA. 22-latek wcześniej ścigał się w pro-kontynentalnym CCC Sprandi Polkowice i potrafił powalczyć na dobrze obsadzonych europejskich finiszach. Mistrz Europy juniorów (2015) na koncie ma wygrane etapowe Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków czy CCC Tour - Grody Piastowskie, a także triumf w Memoriale Henryka Łasaka, ale w ostatnich dwóch sezonach do formy z 2017 roku nie nawiązywał.

Norbert Banaszek ostatni sezon spędził w grupie Hurom BDC Development. W jej koszule zapisał podium Pucharu MON (1.2) i 8. miejsce w Dookoła Mazowsza (2.2). Jego starszy brat, Adrian, reprezentował z kolei Voster ATS Team, przed rokiem na 4. miejscu kończąc Dookoła Mazowsza i na 3. GP Doliny Baryczy.

Grupa Mazowsze Serce Polski według deklaracji Banaszka liczy już 9 kolarzy. Oprócz pozyskanej trójki kontrakty z grupą mają Paweł Bernas, Marek Rutkiewicz, Michał Podlaski, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak i Adrian Kurek.

Grupa Dariusza Banaszka pod nazwą Mazowsze Serce Polski

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

Recent Posts

Jakub Kaczmarek zwycięzcą Cycling Tour of Szeklerland

Jakub Kaczmarek z grupy Mazowsze serce Polski wygrał rumuński wyścig etapowy Cycling Tour of Szeklerland (2.2).

9 sierpnia 2020, 21:32

Tour de Pologne 2020. Remco i Davide dla Fabio

Kolarze Deceuninck-Quick-Step wygrali trzy z pięciu etapów i klasyfikację generalną Tour de Pologne, mimo że po wypadku swojego kolegi na…

9 sierpnia 2020, 20:04

Czech Tour 2020: etap 4. Podwójny sukces Damiena Howsona

Damien Howson (Mitchelton-Scott) wygrał ostatni, królewski etap, Wyścigu Dookoła Czech oraz triumfował w klasyfikacji generalnej.

9 sierpnia 2020, 19:25

Tour de Pologne 2020: etap 5. Sukces Davida Balleriniego w Krakowie

Remco Evenepoel wygrał 77. edycję Tour de Pologne. Na ostatnim etapie w sprinterskim pojedynku w Krakowie najlepszy okazał się Włoch…

9 sierpnia 2020, 19:04

Tour de l'Ain 2020: etap 3. Roglic pokonał Bernala

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) triumfował na Grand Colombier i sięgnął po wygraną w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de l’Ain.

9 sierpnia 2020, 15:29

Tour de Pologne 2020. Richard Carapaz nie pojedzie do Krakowa

Richard Carapaz wycofał się w Tour de Pologne. Brytyjski zespół Ineos poinformował, że zwycięzca Giro d'Italia nie przystąpił do ostatniego…

9 sierpnia 2020, 15:07