Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski.

Trójka w sezonie 2020 znajdzie się w składzie ekipy prowadzonej przez Dariusza Banaszka. Właściciel grupy o włączeniu w szeregi swojego projektu dwóch synów oraz bratanka poinformował w serwisie społecznościowym Facebook.

Alan Banaszek na polskie szosy wraca po roku spędzonym w Caja Rural-Seguros RGA. 22-latek wcześniej ścigał się w pro-kontynentalnym CCC Sprandi Polkowice i potrafił powalczyć na dobrze obsadzonych europejskich finiszach. Mistrz Europy juniorów (2015) na koncie ma wygrane etapowe Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków czy CCC Tour - Grody Piastowskie, a także triumf w Memoriale Henryka Łasaka, ale w ostatnich dwóch sezonach do formy z 2017 roku nie nawiązywał.

Norbert Banaszek ostatni sezon spędził w grupie Hurom BDC Development. W jej koszule zapisał podium Pucharu MON (1.2) i 8. miejsce w Dookoła Mazowsza (2.2). Jego starszy brat, Adrian, reprezentował z kolei Voster ATS Team, przed rokiem na 4. miejscu kończąc Dookoła Mazowsza i na 3. GP Doliny Baryczy.

Grupa Mazowsze Serce Polski według deklaracji Banaszka liczy już 9 kolarzy. Oprócz pozyskanej trójki kontrakty z grupą mają Paweł Bernas, Marek Rutkiewicz, Michał Podlaski, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak i Adrian Kurek.

Grupa Dariusza Banaszka pod nazwą Mazowsze Serce Polski

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Sektor Paryż-Roubaix otrzyma imię Johna Degenkolba

Czynione dobro wraca. Imieniem Johna Degenkolba zostanie nazwany najdłuższy brukowy odcinek Paryż-Roubaix. (więcej…)

25 stycznia 2020, 15:37

Pomiar mocy nie dla Vini Zabu-KTM

Pomiar mocy zabija myślenie w trakcie rywalizacji, a zawodnicy podczas wyścigu się nim kierujący zachowują się jak roboty. Tak uważa…

25 stycznia 2020, 12:53

Tour Down Under 2020. Peleton wspiera społeczność dotkniętą pożarami

Mitch Docker i Lachlan Morton zgolili głowy, właściciel Mitchelton-Scott nie pojedzie w aucie zespołu na Willunga Hill. Zawodnicy i zespoły…

25 stycznia 2020, 12:15

Tour Down Under 2020: etap 5. Giacomo Nizzolo wykorzystuje szansę

Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) triumfował w Victor Harbor na mecie przedostatniego odcinka australijskiego wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 07:26

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #6. Gloria polskich sprinterek i sprinterów w Milton

Polskie zespoły sprinterskie wywalczyły drugie lokaty w rywalizacji sprintu drużynowego i wygrały klasyfikacje generalne Pucharu Świata w tej konkurencji. (więcej…)

25 stycznia 2020, 04:31

Tour Down Under 2020. Szymon Sajnok poza wyścigiem

Szymon Sajnok (CCC Team) nie przystąpił do piątego odcinka Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 01:51