Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski.

Trójka w sezonie 2020 znajdzie się w składzie ekipy prowadzonej przez Dariusza Banaszka. Właściciel grupy o włączeniu w szeregi swojego projektu dwóch synów oraz bratanka poinformował w serwisie społecznościowym Facebook.

Alan Banaszek na polskie szosy wraca po roku spędzonym w Caja Rural-Seguros RGA. 22-latek wcześniej ścigał się w pro-kontynentalnym CCC Sprandi Polkowice i potrafił powalczyć na dobrze obsadzonych europejskich finiszach. Mistrz Europy juniorów (2015) na koncie ma wygrane etapowe Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków czy CCC Tour - Grody Piastowskie, a także triumf w Memoriale Henryka Łasaka, ale w ostatnich dwóch sezonach do formy z 2017 roku nie nawiązywał.

Norbert Banaszek ostatni sezon spędził w grupie Hurom BDC Development. W jej koszule zapisał podium Pucharu MON (1.2) i 8. miejsce w Dookoła Mazowsza (2.2). Jego starszy brat, Adrian, reprezentował z kolei Voster ATS Team, przed rokiem na 4. miejscu kończąc Dookoła Mazowsza i na 3. GP Doliny Baryczy.

Grupa Mazowsze Serce Polski według deklaracji Banaszka liczy już 9 kolarzy. Oprócz pozyskanej trójki kontrakty z grupą mają Paweł Bernas, Marek Rutkiewicz, Michał Podlaski, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak i Adrian Kurek.

Grupa Dariusza Banaszka pod nazwą Mazowsze Serce Polski

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Guajazyl

  13 grudnia 2019, 10:15 o 10:15

  Na dyrektora sportowego nieśmiało zaproponowałbym Bogdana Banaszka...

 2. M

  13 grudnia 2019, 10:39 o 10:39

  Odpowiedniejsza by była nazwa Banaszek Team, albo Grupa Banaszków 😀

 3. Mr E

  15 grudnia 2019, 09:28 o 09:28

  Całkiem fajna ekipa na polskie drogi. Bedzie ciekawiej. CCC devo, Wibatech z Paterskim, Vosters z Cieslikiem, Stoszem, Franczakiem i teraz Mazowsze z Banaszkami, Bernasem i Rutkiem.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: