Lars Boom zakończył karierę szosową

Lars Boom

Lars Boom został zmuszony do porzucenia roweru szosowego. 33-letni Holender nie znalazł zespołu na kolejny sezon, a grupa Roompot-Charles, z którą posiada umowę, zakończyła działalność.

Boom był jednym z większych talentów. W 2007 roku zdobył tytuł mistrza świata U23 w jeździe na czas, a kilka miesięcy po tym założył tęczową koszulkę elity w kolarstwie przełajowym. Do 2014 roku reprezentował Rabobank/Belkin, następnie Astanę (2015-16), LottoNL-Jumbo (2017-18) i Roompot.

W 2009 wygrał etap Vuelta a Espana, a w 2014 pamiętny, brukowy odcinek Tour de France. W sumie na szosie odniósł 24 zwycięstwa, ostatnie dwa lata temu, sięgając po klasyfikację końcową Tour of Britain.

Za mną wspaniała i długa kariera. Jestem z niej dumny, gdyż odniosłem wiele cennych zwycięstw. Upadek mojego ostatniego zespołu otworzył przede mną możliwość skoncentrowania się na pasji, która od jakiegoś czasu zacząłem cenić. To wyścigi gravelowe i plażowe, a także maratony MTB

– powiedział.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: