Wanty Gobert z nowym sponsorem i filią przełajową

Wanty-Gobert

Firma bukmacherska Circus zostanie pierwszym sponsorem belgijskiej grupy Wanty Gobert.

Nazwa Circus-Wanty Gobert figurowała już wczoraj na liście ekip, które otrzymały licencję na następny sezon. Z racji wysokich lokat na jednodniowych wyścigach w ostatnich latach, drużyna będzie zapraszana na wszystkie najważniejsze klasyki, zrzeszone w cyklu UCI Classics Series.

Według komunikatu prasowego, umowa została podpisana na trzyletni okres. Ponadto Circus wciąż będzie wspierać grupę przełajową Corendon-Circus, w składzie której ściga się m.in. Mathieu van der Poel.

Wpływ Circus na nasz projekt znów się zwiększył. Nasze struktury mocno rozrosły się, odkąd przejąłem pałeczkę w 2001 roku. Teraz, dzięki nowym przepisom UCI, jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani, aby utrzymać się w czołówce ekip UCI ProTeam, aby automatycznie kwalifikować się do wyścigów WorldTour

– powiedział dyrektor ekipy, Jean-François Bourlart.

Grupa ogłosiła również powstanie ekipy przełajowej, wspieranej przez agencję rekrutacyjną Tormans, początkowo mającą zostać sponsorem tytularnym ekipy szosowej. W barwach Tormans Cyclo Cross Team, która oficjalnie zadebiutuje 1 stycznia startem w belgijskim Baal, występować będą m.in. Quinten Hermans, Corné Van Kessel, Fabien Doubey i Xandro Meurisse.

Chcemy, aby to był jeden z najskuteczniejszych projektów w dyscyplinie, od następnej zimy opierający się na najlepszych kolarkach i zawodnikach U23

– dodał Bourlart.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: