Kategorie: Kolarstwo kobiet

Rolf Aldag dołączył do zespołu Canyon-SRAM

Rolf Aldag, po czterech latach spędzonych w Dimension Data, rozpoczął całkiem nowy rozdział w swojej trenerskiej karierze w grupie Canyon-SRAM.

Aldag, który objął funkcję dyrektora sportowego, przebywa już z zawodniczkami na obozie treningowym w Maladze. Szef Canyon-SRAM, Ronny Lauke, jest mu dobrze znany ze wspólnej pracy w zespole HTC Highroad w 2008 roku.

Czuję się jak debiutant, ponieważ nie było rozsądnie wkroczyć na pokład i próbować kopiować rzeczy, które sprawdziły się u mężczyzn. Muszę więc porozmawiać z kadrą Canyon-SRAM i zdobyć jak najwięcej informacji. Nie ma powodów do zdenerwowana, mam po prostu wrażenie, że wkraczam w nowy rozdział kariery zawodowej, zwłaszcza że czekają mnie nowe zadania

– powiedział Adlag, w komunikacie prasowym zespołu.

Lauke liczy na nowe pomysły ze strony starego kolegi.

Zbudowaliśmy profesjonalny zespół, ale zawsze są rzeczy, które można poprawić, dlatego świeża perspektywa jest mile widziana. Chociaż Rolf nie posiada doświadczenia z kobiecym wydaniem naszego sportu, to jestem przekonany, że stanie się dla nas ważny, dla dalszego rozwoju i stabilności.

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Sektor Paryż-Roubaix otrzyma imię Johna Degenkolba

Czynione dobro wraca. Imieniem Johna Degenkolba zostanie nazwany najdłuższy brukowy odcinek Paryż-Roubaix. (więcej…)

25 stycznia 2020, 15:37

Pomiar mocy nie dla Vini Zabu-KTM

Pomiar mocy zabija myślenie w trakcie rywalizacji, a zawodnicy podczas wyścigu się nim kierujący zachowują się jak roboty. Tak uważa…

25 stycznia 2020, 12:53

Tour Down Under 2020. Peleton wspiera społeczność dotkniętą pożarami

Mitch Docker i Lachlan Morton zgolili głowy, właściciel Mitchelton-Scott nie pojedzie w aucie zespołu na Willunga Hill. Zawodnicy i zespoły…

25 stycznia 2020, 12:15

Tour Down Under 2020: etap 5. Giacomo Nizzolo wykorzystuje szansę

Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) triumfował w Victor Harbor na mecie przedostatniego odcinka australijskiego wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 07:26

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #6. Gloria polskich sprinterek i sprinterów w Milton

Polskie zespoły sprinterskie wywalczyły drugie lokaty w rywalizacji sprintu drużynowego i wygrały klasyfikacje generalne Pucharu Świata w tej konkurencji. (więcej…)

25 stycznia 2020, 04:31

Tour Down Under 2020. Szymon Sajnok poza wyścigiem

Szymon Sajnok (CCC Team) nie przystąpił do piątego odcinka Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 01:51