Torowy Puchar Świata 2019/2020 #4. Pikulik i Płosaj 2. w madisonie

Daria Pikulik i Nikol Płosaj zajęły drugie miejsce w madisonie kobiet podczas czwartej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym.

Polski duet w nowozelandzkim Cambridge uległ tylko reprezentantkom Australii: Georgii Baker i Alexandrze Manly. Podium dopełniły Nowozelandki z Subway New Zealand Track Team: Michaela Drummond i Jessie Hodges.

Pikulik i Płosaj walczyły o zwycięstwa na lotnych finiszach na przemian z Australijkami, gromadząc na koncie 32 punkty. Australijki wygrały ostatni, podwójnie punktowany finisz i z dorobkiem 42 oczek wygrały rywalizację.

Rywalizacja drugiego dnia zmagań w Nowej Zelandii toczyła się również w sprincie i scratchu kobiet oraz keirinie i omnium mężczyzn.

Omnium mężczyzn

Nowozelandczyk Campbell Stewart triumfował w wieloboju mężczyzn. Dorobek 142 punktów pozwoli mu wyprzedzić Australijczyka Camerona Meyera, który uzbierał 133 punkty, oraz Kazacha Artyoma Zakharova, który rywalizację skończył ze 129 punktami.

Daniel Staniszewski wywalczył 6. miejsce, na koncie zapisując 107 oczek.

Rywalizację otworzył Białorusin Raman Tsishkou, który najszybciej finiszował w scratchu. Wyścig tempo wygrał za to Japończyk Eiya Hashimoto, a eliminator pad łupem Stewarta, który po dwóch piątych miejscach wyszedł na prowadzenie.

Staniszewski w tym punkcie zajmował 8. miejsce, a dobrze pokazał się w wyścigu tempo, gdzie sklasyfikowany został na 4. miejscu.

Do wyścigu punktowego Polak przystąpił żwawo i wygrał pierwszy lotny finisz, a w toku rywalizacji, podobnie jak cała pierwsza ósemka, nadrobił okrążenie. 107 punktów dało mu szóste miejsce, natomiast o zwycięstwo walczyli Stewart i Meyer. Kolarz z Nowej Zelandii wygrał trzy lotne finisze i losów wyścigu nie zmieniła nawet próba wygrania ostatniego sprintu przez Australijczyka.

Keirin mężczyzn

Malezyjczyk Mohd Azizulhasni Awang triumfował w finale keirinu, na kresce pokonując Australijczyków Shane'a Perkinsa i Matthew Glaetzera.

Krzysztof Maksel walczył w repasażach, ale nie zdołał zakwalifikować się do finału.

Scratch kobiet

Nowozelandka Holly Edmondston finiszowała najszybciej z czwórki zawodniczek, które nad resztą stawki nadrobiły okrążenie. Drugie miejsce zajęła reprezentująca Uzbekistan Olga Zabelinskaya, a trzecie Irlandka Lydia Gurley.

Łucja Pietrzak sklasyfikowana została na 8. miejscu.

Sprint kobiet

Rosjanka Anastazja Voinova pokonała Kanadyjkę Kelsey Mitchell w finale sprinterskich rozgrywek. Mistrzyni Europy w tej konkurencji potrzebowała trzech prób: pierwszy bieg wygrała Kelsey, a Voinova rywalkę rozgryzła w drugim i trzecim biegach.

Podium dopełniła Australijka Stephanie Morton, która w rywalizacji o trzecie miejsce odprawiła z kwitkiem Rosjankę Darię Shmelevą.

Na 23. i 26. miejscach sklasyfikowane zostały Marlena Karwacka i Nikola Sibiak.

Paweł Gadzała

Recent Posts

Jakub Kaczmarek zwycięzcą Cycling Tour of Szeklerland

Jakub Kaczmarek z grupy Mazowsze serce Polski wygrał rumuński wyścig etapowy Cycling Tour of Szeklerland (2.2).

9 sierpnia 2020, 21:32

Tour de Pologne 2020. Remco i Davide dla Fabio

Kolarze Deceuninck-Quick-Step wygrali trzy z pięciu etapów i klasyfikację generalną Tour de Pologne, mimo że po wypadku swojego kolegi na…

9 sierpnia 2020, 20:04

Czech Tour 2020: etap 4. Podwójny sukces Damiena Howsona

Damien Howson (Mitchelton-Scott) wygrał ostatni, królewski etap, Wyścigu Dookoła Czech oraz triumfował w klasyfikacji generalnej.

9 sierpnia 2020, 19:25

Tour de Pologne 2020: etap 5. Sukces Davida Balleriniego w Krakowie

Remco Evenepoel wygrał 77. edycję Tour de Pologne. Na ostatnim etapie w sprinterskim pojedynku w Krakowie najlepszy okazał się Włoch…

9 sierpnia 2020, 19:04

Tour de l'Ain 2020: etap 3. Roglic pokonał Bernala

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) triumfował na Grand Colombier i sięgnął po wygraną w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de l’Ain.

9 sierpnia 2020, 15:29

Tour de Pologne 2020. Richard Carapaz nie pojedzie do Krakowa

Richard Carapaz wycofał się w Tour de Pologne. Brytyjski zespół Ineos poinformował, że zwycięzca Giro d'Italia nie przystąpił do ostatniego…

9 sierpnia 2020, 15:07