Rutkiewicz i Kurek w zespole Dariusza Banaszka

Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek od nowego sezonu reprezentować będą barwy drużyny tworzonej przez Dariusza Banaszka.

Powracający po przerwie do polskiego peletonu Dariusz Banaszek stopniowo poszerza skład powstającej ekipy. Podczas gdy na informacje odnośnie nazwy i planów zespołu trzeba jeszcze poczekać, wiadomo już, że do teamu dołączyło dwóch kolejnych kolarzy - Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek.

Rutkiewicz jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników na polskim podwórku. Przez ostatnie 4 lata ścigał się pod banderą drużyny Wiesława Ciasnochy, Wibatechu. Choć wielu spodziewało się zakończenia kariery przez 38-letniego "Rutka", ten zdecydował się przedłużyć swoją obecność w peletonie o kolejny sezon.

Po 4 latach spędzonych w teamie Wibatech nadszedł czas na zmiany.

W sezonie 2020 będę reprezentował barwy teamu Dariusza Banaszka, którego nazwę poznamy w najbliższych dniach. Wszystko wskazuje na to, że będzie to ostatni sezon w mojej kolarskiej karierze, dlatego zdecydowałem się na zmianę teamu by nabrać nowej motywacji do ścigania i zakończyć karierę kilkoma sukcesami. A wiem, że w teamie Dariusza Banaszka będę miał taką możliwość

– napisał na swoim oficjalnym profilu na "Facebooku" Marek Rutkiewicz.

W teamie Wibatech spędziłem bardzo udane 4 lata. Wspólnie z chłopakami z teamu odnieśliśmy wiele zwycięstw. Dla mnie te najważniejsze to m.in. dwukrotne wicemistrzostwo Polski, wygrana w klasyfikacji generalnej Orlen ProLiga 2017 oraz wygranie takich wyścigów jak CCC Tour czy Bałtyk-Karkonosze Tour.

Chciałem podziękować Wiesiowi Ciasnosze oraz całej rodzinie Ciasnochów za to, że włożyli tyle pracy i serca w stworzenie teamu który dał mi możliwość w odniesieniu wielu sukcesów.

Z kolei Kurek jest były mistrzem Polski w wyścigu wspólnym. Po swój największy w karierze sukces sięgnął w 2017 roku, jako zawodnik ekipy CCC Sprandi Polkowice, w którym ścigał się przez 6 lat. Ostatni rok 31-latek spędził w zespole Hurom-BDC Development.

Poza powyższą dwójką, w zespole Banaszka zakontraktowani są już: Paweł Bernas, Jakub Kaczmarek i Michał Podlaski. W nadchodzących dniach spodziewać się można kolejnych informacji transferowych.

Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Redakcja rowery.org

Recent Posts

Jakub Kaczmarek zwycięzcą Cycling Tour of Szeklerland

Jakub Kaczmarek z grupy Mazowsze serce Polski wygrał rumuński wyścig etapowy Cycling Tour of Szeklerland (2.2).

9 sierpnia 2020, 21:32

Tour de Pologne 2020. Remco i Davide dla Fabio

Kolarze Deceuninck-Quick-Step wygrali trzy z pięciu etapów i klasyfikację generalną Tour de Pologne, mimo że po wypadku swojego kolegi na…

9 sierpnia 2020, 20:04

Czech Tour 2020: etap 4. Podwójny sukces Damiena Howsona

Damien Howson (Mitchelton-Scott) wygrał ostatni, królewski etap, Wyścigu Dookoła Czech oraz triumfował w klasyfikacji generalnej.

9 sierpnia 2020, 19:25

Tour de Pologne 2020: etap 5. Sukces Davida Balleriniego w Krakowie

Remco Evenepoel wygrał 77. edycję Tour de Pologne. Na ostatnim etapie w sprinterskim pojedynku w Krakowie najlepszy okazał się Włoch…

9 sierpnia 2020, 19:04

Tour de l'Ain 2020: etap 3. Roglic pokonał Bernala

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) triumfował na Grand Colombier i sięgnął po wygraną w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de l’Ain.

9 sierpnia 2020, 15:29

Tour de Pologne 2020. Richard Carapaz nie pojedzie do Krakowa

Richard Carapaz wycofał się w Tour de Pologne. Brytyjski zespół Ineos poinformował, że zwycięzca Giro d'Italia nie przystąpił do ostatniego…

9 sierpnia 2020, 15:07