Rutkiewicz i Kurek w zespole Dariusza Banaszka

Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek od nowego sezonu reprezentować będą barwy drużyny tworzonej przez Dariusza Banaszka.

Powracający po przerwie do polskiego peletonu Dariusz Banaszek stopniowo poszerza skład powstającej ekipy. Podczas gdy na informacje odnośnie nazwy i planów zespołu trzeba jeszcze poczekać, wiadomo już, że do teamu dołączyło dwóch kolejnych kolarzy - Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek.

Rutkiewicz jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników na polskim podwórku. Przez ostatnie 4 lata ścigał się pod banderą drużyny Wiesława Ciasnochy, Wibatechu. Choć wielu spodziewało się zakończenia kariery przez 38-letniego "Rutka", ten zdecydował się przedłużyć swoją obecność w peletonie o kolejny sezon.

Po 4 latach spędzonych w teamie Wibatech nadszedł czas na zmiany.

W sezonie 2020 będę reprezentował barwy teamu Dariusza Banaszka, którego nazwę poznamy w najbliższych dniach. Wszystko wskazuje na to, że będzie to ostatni sezon w mojej kolarskiej karierze, dlatego zdecydowałem się na zmianę teamu by nabrać nowej motywacji do ścigania i zakończyć karierę kilkoma sukcesami. A wiem, że w teamie Dariusza Banaszka będę miał taką możliwość

– napisał na swoim oficjalnym profilu na "Facebooku" Marek Rutkiewicz.

W teamie Wibatech spędziłem bardzo udane 4 lata. Wspólnie z chłopakami z teamu odnieśliśmy wiele zwycięstw. Dla mnie te najważniejsze to m.in. dwukrotne wicemistrzostwo Polski, wygrana w klasyfikacji generalnej Orlen ProLiga 2017 oraz wygranie takich wyścigów jak CCC Tour czy Bałtyk-Karkonosze Tour.

Chciałem podziękować Wiesiowi Ciasnosze oraz całej rodzinie Ciasnochów za to, że włożyli tyle pracy i serca w stworzenie teamu który dał mi możliwość w odniesieniu wielu sukcesów.

Z kolei Kurek jest były mistrzem Polski w wyścigu wspólnym. Po swój największy w karierze sukces sięgnął w 2017 roku, jako zawodnik ekipy CCC Sprandi Polkowice, w którym ścigał się przez 6 lat. Ostatni rok 31-latek spędził w zespole Hurom-BDC Development.

Poza powyższą dwójką, w zespole Banaszka zakontraktowani są już: Paweł Bernas, Jakub Kaczmarek i Michał Podlaski. W nadchodzących dniach spodziewać się można kolejnych informacji transferowych.

Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Tour Down Under 2020: etap 5. Giacomo Nizzolo wykorzystuje szansę

Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) triumfował w Victor Harbor na mecie przedostatniego odcinka australijskiego wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 07:26

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #6. Gloria polskich sprinterek i sprinterów w Milton

Polskie zespoły sprinterskie wywalczyły drugie lokaty w rywalizacji sprintu drużynowego i wygrały klasyfikacje generalne Pucharu Świata w tej konkurencji. (więcej…)

25 stycznia 2020, 04:31

Tour Down Under 2020. Szymon Sajnok poza wyścigiem

Szymon Sajnok (CCC Team) nie przystąpił do piątego odcinka Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 01:51

Voster ATS Team w top 3 ekip kontynentalnych

Międzynarodowa Unia Kolarska podała nazwy ekip, które dzięki wysokim lokatom w poszczególnych rankingach będą miały zagwarantowane zaproszenia na wyścigi z…

24 stycznia 2020, 21:27

Tour Down Under 2020. Yates i Impey kontra Porte

Stan zdrowia Simona Yatesa i możliwości Daryla Impeya przed etapem do Paracombe stanowiły największe zmartwienie ekipy Mitchelton-Scott. Australijska ekipa w…

24 stycznia 2020, 19:00

Trasa Saudi Tour 2020

W okolicach stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadu - przebiegnie pierwsza edycja wyścigu Saudi Tour (2.1), organizowanego siłami ASO. (więcej…)

24 stycznia 2020, 13:05