Mistrzostwa Polski 2020 w Dusznikach-Zdroju

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w roku 2020 odbędą się w Dusznikach-Zdroju, w województwie dolnośląskim.

Położona w powiecie kłodzkim miejscowość podjąć ma organizację czempionatu w dniach 18-21 czerwca 2020 roku. To oznacza, że nowych właścicieli i właścicielki biało-czerwonych koszulek poznamy na 6 dni przed startem Tour de France i 5 dni przed rozpoczęciem Giro Rosa.

Według informacji "Rowery.org", organizatorem imprezy będą Andrzej Sypytkowski i Dariusz Noceń.

Przyszłoroczny czempionat zaplanowany został na 4 dni. Zgodnie z przedstawionym nam programem, rywalizacje toczyć się będą w czwartek, sobotę i niedzielę, podczas gdy piątek będzie dniem odpoczynku.

Istotną informacją jest również ta, że - podobnie jak w tym roku - zawodnicy do lat 23 startować będą razem z elitą. Oznacza to, że przyjdzie im walczyć o medale nie tylko w swoim przedziale wiekowym, ale także w klasyfikacji "open". Takie samo rozwiązanie zastosowane będzie w przypadku orliczek i kobiecej elity.

Jakie trasy?

Zaplanowane na czwartek czasówki rozgrywane będą na trasach pomiędzy Międzylesiem (elita mężczyzn i orlicy) oraz Rudawą (pozostałe kategorie), a Parkiem Zdrojowym w Dusznikach-Zdroju. Panowie rywalizować będą na dystansie 44,5-kilometra, o przewyższeniu ok. 500m, zaś zawodnicy i zawodniczki z pozostałych kategorii do przejechania będą mieć 23 kilometry. Dziwić może długość trasy przygotowana dla juniorek, jednak - jak deklaruje organizator - druga połowa dystansu prowadzić będzie po zjeździe.

Wyścigi wspólne odbywać się będą z kolei na liczącej ok. 20 kilometrów rundzie, wiodącej m.in. przez Duszniki-Zdrój, Podgórze i Zieleniec. Także tu przewyższenie na jednym okrążeniu sięgać powinno ok. 500m. Panowie do przejechania będą mieć 9 rund, juniorzy i kobieca elita z orliczkami po 5, a na juniorki czekać będą 3 kółka.

Organizatorzy mistrzostw Polski zdecydowali się skorzystać z bogatego, biathlonowo-narciarskiego zaplecza, jakie oferuje im okolica Duszników-Zdroju. Meta wszystkich wyścigów wspólnych wyznaczona została w Jamrozowej Polanie, niewielkiej niecce położonej na Wzgórzach Lewińskich, która znana jest z licznych tras do uprawiania narciarstwa biegowego i biathlonu właśnie.

Ponadto z pobliskiej Duszniki Areny uczyniono swoistą "wisienkę na torcie" wyścigu wspólnego męskiej elity. Podczas gdy w pozostałych trzech wyścigach peleton kierować się będzie bezpośrednio na Polanę, panowie na koniec skierowani zostaną jeszcze na małą rundę z licznymi podjazdami, która powinna mieć spore znaczenie dla końcowego wyniku ich rywalizacji.

Pogram mistrzostw Polski 2020 w Dusznikach-Zdroju:

TerminRodzaj wyścigu
18 czerwca 2020 (czwartek)Jazda indywidualna na czas juniorów (23,5km)
Jazda indywidualna na czas juniorek (23,5km)
Jazda indywidualna na czas elity kobiet + U23 (23,5km)
Jazda indywidualna na czas elity mężczyzn + U23 (44,5km)
19 czerwca 2020 (piątek)Dzień przerwy
20 czerwca 2020 (sobota)Wyścig wspólny juniorów (100km)
Wyścig wspólny elity kobiet + U23 (100km)
Wyścig wspólny juniorek (60km)
21 czerwca 2020 (niedziela)Wyścig wspólny elity mężczyzn + U23 (180km)
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Jakub Kaczmarek zwycięzcą Cycling Tour of Szeklerland

Jakub Kaczmarek z grupy Mazowsze serce Polski wygrał rumuński wyścig etapowy Cycling Tour of Szeklerland (2.2).

9 sierpnia 2020, 21:32

Tour de Pologne 2020. Remco i Davide dla Fabio

Kolarze Deceuninck-Quick-Step wygrali trzy z pięciu etapów i klasyfikację generalną Tour de Pologne, mimo że po wypadku swojego kolegi na…

9 sierpnia 2020, 20:04

Czech Tour 2020: etap 4. Podwójny sukces Damiena Howsona

Damien Howson (Mitchelton-Scott) wygrał ostatni, królewski etap, Wyścigu Dookoła Czech oraz triumfował w klasyfikacji generalnej.

9 sierpnia 2020, 19:25

Tour de Pologne 2020: etap 5. Sukces Davida Balleriniego w Krakowie

Remco Evenepoel wygrał 77. edycję Tour de Pologne. Na ostatnim etapie w sprinterskim pojedynku w Krakowie najlepszy okazał się Włoch…

9 sierpnia 2020, 19:04

Tour de l'Ain 2020: etap 3. Roglic pokonał Bernala

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) triumfował na Grand Colombier i sięgnął po wygraną w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de l’Ain.

9 sierpnia 2020, 15:29

Tour de Pologne 2020. Richard Carapaz nie pojedzie do Krakowa

Richard Carapaz wycofał się w Tour de Pologne. Brytyjski zespół Ineos poinformował, że zwycięzca Giro d'Italia nie przystąpił do ostatniego…

9 sierpnia 2020, 15:07