Lars Bak dyrektorem sportowym w NTT Pro Cycling

Lars Bak został dyrektorem sportowym ekipy NTT Pro Cycling. 39-letni Duńczyk w tym roku zakończył profesjonalną karierę.

Zawodnik z Silkeborgu w barwach Dimension Data spędził rok, przejeżdżając Tour de France i kończąc Paryż-Tours na siódmym miejscu.

W 2020 roku kolarzami ekipy, której nazwa zmieniła się w ślad za sponsorem, Bak pokieruje zza kierownicy samochodu i zaadoptować się spróbuje do roli dyrektora sportowego.

Steve Morabito i Lars Ytting Bak kończą kariery

Razem ze zwycięzcą etapowym Giro d'Italia z 2012 roku do drużyny z Afryki Południowej przejdzie również jego rodak Lars Michaelsen, który został mianowany głównym dyrektorem sportowym.

To będzie duża zmiana dla mnie, wszystko będzie nowe. Muszę zatem słuchać i uczyć się ile się da od innych, doświadczonych chłopaków. Jestem w kolarstwie od lat i zawsze można się domyślić, czym zajmuje się dyrektor. Trzeba się jednak wiele nauczyć odnośnie taktycznych przygotowań do wyścigu, a także za kulisami

– powiedział Bak w komunikacie prasowym.

Mikołaj Krok

Recent Posts

Jakub Kaczmarek zwycięzcą Cycling Tour of Szeklerland

Jakub Kaczmarek z grupy Mazowsze serce Polski wygrał rumuński wyścig etapowy Cycling Tour of Szeklerland (2.2).

9 sierpnia 2020, 21:32

Tour de Pologne 2020. Remco i Davide dla Fabio

Kolarze Deceuninck-Quick-Step wygrali trzy z pięciu etapów i klasyfikację generalną Tour de Pologne, mimo że po wypadku swojego kolegi na…

9 sierpnia 2020, 20:04

Czech Tour 2020: etap 4. Podwójny sukces Damiena Howsona

Damien Howson (Mitchelton-Scott) wygrał ostatni, królewski etap, Wyścigu Dookoła Czech oraz triumfował w klasyfikacji generalnej.

9 sierpnia 2020, 19:25

Tour de Pologne 2020: etap 5. Sukces Davida Balleriniego w Krakowie

Remco Evenepoel wygrał 77. edycję Tour de Pologne. Na ostatnim etapie w sprinterskim pojedynku w Krakowie najlepszy okazał się Włoch…

9 sierpnia 2020, 19:04

Tour de l'Ain 2020: etap 3. Roglic pokonał Bernala

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) triumfował na Grand Colombier i sięgnął po wygraną w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de l’Ain.

9 sierpnia 2020, 15:29

Tour de Pologne 2020. Richard Carapaz nie pojedzie do Krakowa

Richard Carapaz wycofał się w Tour de Pologne. Brytyjski zespół Ineos poinformował, że zwycięzca Giro d'Italia nie przystąpił do ostatniego…

9 sierpnia 2020, 15:07