Canyon-SRAM kompletuje skład na sezon 2020

Katarzyna Niewiadoma w sezonie 2020 ponownie będzie jedną z liderek niemieckiego zespołu Canyon-SRAM.

Niemiecki zespół Canyon-SRAM w sezonie 2020 liczył będzie 16 zawodniczek. W składzie, na pozycji jednej z liderek, ponownie znalazła się Katarzyna Niewiadoma.

25-letnia Polka w zespole Ronny'ego Lauke'a ściga się od 2018 roku i niedawno podpisała prolongatę kontraktu na sezony 2020 i 2021.

W sezonie olimpijskim Niewiadoma będzie najsilniejsza kartą zespołu na wyścigi klasyczne, w których sukcesy notowała w ostatnich sezonach. Polka na koncie ma triumfy w Amstel Gold Race (2019) i Trofeo Alfredo Binda (2018), ale także zwycięstwo w OVO Energy Women’s Tour (2017). Niewiadoma w zakończonym sezonie wraz z koleżankami wygrała etap jazdy drużynowej na czas podczas Giro Rosa, co pozwoliło jej przewodzić rywalizacji przez pierwszą część zmagań.

Liderką na krótsze wyścigi etapowe powinna być Niemka Lisa Klein, która w zakończonym sezonie znakomicie spisywała się w imprezach, których program obejmował etap jazdy indywidualnej na czas. 23-latka to druga zawodniczka mistrzostw Europy i piąta zawodniczka mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas, a także zwyciężczyni BeNe Ladies Tour i Healthy Ageing Tour. Klein wygrała też etapy Lotto Thüringen Ladies Tour i Boels Ladies Tour, co pozwoliło ekipie częściej na nią stawiać.

Finisze z okrojonych grupek powinny za to odpowiadać Elenie Cecchini. Włoszka, wicemistrzyni Europy w wyścigu ze startu wspólnego, wygrała w tym sezonie etap Lotto Thüringen Ladies Tour i blisko podium kończyła m.in. Gandawa-Wevelgem czy Dwars door Vlaanderen.

Zespół Canyon-SRAM w swoich szeregach będzie miał także Francuzkę Pauline Ferrand-Prevot. Mistrzyni świata w kolarstwie górskim cross-country póki co skupia się na przełajach, a w roku 2020 startowała będzie na szosie z myślą przygotowania się do Igrzysk Olimpijskich, w których chce zdobyć złoto w kolarstwie górskim.

Zespół Canyon-SRAM potwierdził niemal cały skład na sezon 2020. Ostania zawodniczka wyłoniona zostanie podczas obozu ekipy w Hiszpanii spośród finalistek programu Zwift Academy, który przez serię testów, treningów i wyścigów rozgrywanych przy pomocy wirtualnej platformy Zwift zwyciężczyni oferuje kontrakt z ekipą Lauke’a. Program ten póki co pozwolił na dołączenie do zespołu Tanji Erath i Elli Harris.

Skład Canyon-SRAM na sezon 2020: Alena Amialiusik, Alice Barnes, Hannah Barnes, Elena Cecchini, Tiffany Cromwell, Tanja Erath, Pauline Ferrand-Prévot, Rotem Gafinovitz, Ella Harris, Lisa Klein, Hannah Ludwig, Katarzyna Niewiadoma, Christa Riffel, Alexis Ryan i Omer Shapira.

Paweł Gadzała

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

Tour Down Under 2020: etap 5. Giacomo Nizzolo wykorzystuje szansę

Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) triumfował w Victor Harbor na mecie przedostatniego odcinka australijskiego wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 07:26

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #6. Gloria polskich sprinterek i sprinterów w Milton

Polskie zespoły sprinterskie wywalczyły drugie lokaty w rywalizacji sprintu drużynowego i wygrały klasyfikacje generalne Pucharu Świata w tej konkurencji. (więcej…)

25 stycznia 2020, 04:31

Tour Down Under 2020. Szymon Sajnok poza wyścigiem

Szymon Sajnok (CCC Team) nie przystąpił do piątego odcinka Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 01:51

Voster ATS Team w top 3 ekip kontynentalnych

Międzynarodowa Unia Kolarska podała nazwy ekip, które dzięki wysokim lokatom w poszczególnych rankingach będą miały zagwarantowane zaproszenia na wyścigi z…

24 stycznia 2020, 21:27

Tour Down Under 2020. Yates i Impey kontra Porte

Stan zdrowia Simona Yatesa i możliwości Daryla Impeya przed etapem do Paracombe stanowiły największe zmartwienie ekipy Mitchelton-Scott. Australijska ekipa w…

24 stycznia 2020, 19:00

Trasa Saudi Tour 2020

W okolicach stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadu - przebiegnie pierwsza edycja wyścigu Saudi Tour (2.1), organizowanego siłami ASO. (więcej…)

24 stycznia 2020, 13:05