Canyon-SRAM kompletuje skład na sezon 2020

Katarzyna Niewiadoma w sezonie 2020 ponownie będzie jedną z liderek niemieckiego zespołu Canyon-SRAM.

Niemiecki zespół Canyon-SRAM w sezonie 2020 liczył będzie 16 zawodniczek. W składzie, na pozycji jednej z liderek, ponownie znalazła się Katarzyna Niewiadoma.

25-letnia Polka w zespole Ronny'ego Lauke'a ściga się od 2018 roku i niedawno podpisała prolongatę kontraktu na sezony 2020 i 2021.

W sezonie olimpijskim Niewiadoma będzie najsilniejsza kartą zespołu na wyścigi klasyczne, w których sukcesy notowała w ostatnich sezonach. Polka na koncie ma triumfy w Amstel Gold Race (2019) i Trofeo Alfredo Binda (2018), ale także zwycięstwo w OVO Energy Women’s Tour (2017). Niewiadoma w zakończonym sezonie wraz z koleżankami wygrała etap jazdy drużynowej na czas podczas Giro Rosa, co pozwoliło jej przewodzić rywalizacji przez pierwszą część zmagań.

Liderką na krótsze wyścigi etapowe powinna być Niemka Lisa Klein, która w zakończonym sezonie znakomicie spisywała się w imprezach, których program obejmował etap jazdy indywidualnej na czas. 23-latka to druga zawodniczka mistrzostw Europy i piąta zawodniczka mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas, a także zwyciężczyni BeNe Ladies Tour i Healthy Ageing Tour. Klein wygrała też etapy Lotto Thüringen Ladies Tour i Boels Ladies Tour, co pozwoliło ekipie częściej na nią stawiać.

Finisze z okrojonych grupek powinny za to odpowiadać Elenie Cecchini. Włoszka, wicemistrzyni Europy w wyścigu ze startu wspólnego, wygrała w tym sezonie etap Lotto Thüringen Ladies Tour i blisko podium kończyła m.in. Gandawa-Wevelgem czy Dwars door Vlaanderen.

Zespół Canyon-SRAM w swoich szeregach będzie miał także Francuzkę Pauline Ferrand-Prevot. Mistrzyni świata w kolarstwie górskim cross-country póki co skupia się na przełajach, a w roku 2020 startowała będzie na szosie z myślą przygotowania się do Igrzysk Olimpijskich, w których chce zdobyć złoto w kolarstwie górskim.

Zespół Canyon-SRAM potwierdził niemal cały skład na sezon 2020. Ostania zawodniczka wyłoniona zostanie podczas obozu ekipy w Hiszpanii spośród finalistek programu Zwift Academy, który przez serię testów, treningów i wyścigów rozgrywanych przy pomocy wirtualnej platformy Zwift zwyciężczyni oferuje kontrakt z ekipą Lauke’a. Program ten póki co pozwolił na dołączenie do zespołu Tanji Erath i Elli Harris.

Skład Canyon-SRAM na sezon 2020: Alena Amialiusik, Alice Barnes, Hannah Barnes, Elena Cecchini, Tiffany Cromwell, Tanja Erath, Pauline Ferrand-Prévot, Rotem Gafinovitz, Ella Harris, Lisa Klein, Hannah Ludwig, Katarzyna Niewiadoma, Christa Riffel, Alexis Ryan i Omer Shapira.

Paweł Gadzała

Recent Posts

Pierre Latour i Edoardo Affini zmieniają barwy

Plotki o zmianach w ekipie AG2R La Mondiale potwierdzone. Szeregi zespołu opuści Pierre Latour.

3 sierpnia 2020, 20:26

Gran Trittico Lombardo 2020. Sukces Gorki Izagirre, Kwiatkowski tuż za podium

Bask Gorka Izagirre, po ataku w końcówce, wygrał w Varese wyścig pod nazwą Gran Trittico Lombardo.

3 sierpnia 2020, 17:09

La Route d'Occitanie 2020: etap 3. Egan Bernal w gazie

Egan Bernal (Team Ineos) sięgnął na Col de Beyrede po królewski etap La Route d'Occitanie.

3 sierpnia 2020, 16:54

Majka i Schachmann liderami Bory na Tour de Pologne 2020

Rafał Majka i Maximilian Schachmann poprowadzą zespół Bora-hansgrohe podczas 77. edycji Tour Pologne.

3 sierpnia 2020, 12:37

Tour de Pologne 2020. Zakarin na czele CCC Team

Ilnur Zakarin poprowadzi polski zespół CCC na trasie Tour de Pologne (5-9 sierpnia).

3 sierpnia 2020, 12:01

Kolarskie transfery na sezon 2021

Transfery w kolarskim peletonie oficjalnie rozpoczęły się 1 sierpnia. Oto wykaz potwierdzonych i spodziewanych zmian.

3 sierpnia 2020, 10:58