Kolarstwo torowe

Torowy Puchar Świata 2019/20 #4. Polskie sprinty na podium w Cambridge

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wywalczy drugie miejsce w sprincie drużynowym podczas czwartej rundy Torowego Pucharu Świata, rozgrywanego w nowozelandzkim Cambridge.

Wygrały gospodynie Natasha Hansen i Olivia Podmore, uzyskując 32.877. Polski duet w ścisłym finale był wolniejszy o 22 tysięczne sekundy.

Łoś i Karwacka zmagania zaczęły od drugiego miejsca w kwalifikacjach (33.172), a w pierwszej rundzie pewnie pokonały Ukrainki, ustanawiając rekord Polski, po raz pierwszy schodząc poniżej 33 sekund (32.791).

W tej samej konkurencji Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk i Maciej Bielecki również zajęli drugą pozycję. W finale uzyskali 43.286, ulegając o 0.496 Japończykom, w których składzie jechali: Kazuki Amagai, Yudai Nitta i Tomohrio Fukaya.

Biało-czerwoni na drodze do finału wykręcili w klasyfikacjach trzeci wynik (43.434), za Nowo Zelandią i Japonią, a w pierwszej rundzie poprawili się na 42.872, nie dając szans Southern Spars Track Team.

W wyścigu drużynowym na dochodzenie Nikol Płosaj, Katarzyna Pawłowska, Łucja Pietrzak i Daria Pikulik rozpoczęły od szóstego miejsca w klasyfikacjach (4.31.234), a w pierwszej rundzie poprawiły się na 4.24.613 i zostały sklasyfikowane na piątym miejscu.

Zbliżając się do rekordu świata (4.10.236) zwyciężyły reprezentantki Nowej Zelandii, w finale uzyskując 4.10.705. Drugie miejsce przypadło Australijkom (4.12.460), trzecie Kanadyjkom.

W rywalizacji panów Szwajcaria (3.50.359) pokonała w finale Australię (3.52.359). Na trzeciej pozycji została sklasyfikowana Nowa Zelandia (3.50.712), w małym finale pokonując Rosję (3.55.195). W pierwszej rundzie Szwajcarzy zeszli poniżej 3.50 (3.49.982). Polacy nie startowali.

Redakcja rowery.org

Magnus Bäckstedt o Kasi Niewiadomej | Van Aert i Stuyven po operacjach

Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.

28 marca 2024, 17:35

Trasa Giro d’Abruzzo | Arnaud Demare musi odpocząć

Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.

27 marca 2024, 20:51

Dwars door Vlaanderen 2024. Matteo Jorgenson z chaosu

Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.

27 marca 2024, 16:46

[Aktualizacja] Wout van Aert kontuzjowany

Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…

27 marca 2024, 15:41

Anatomia zwycięstwa. Jak Mads Pedersen wygrał Gandawa-Wevelgem?

Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…

27 marca 2024, 08:55