Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020.

22-latek, zwycięzca ostatniej "Wielkiej Pętli", w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem "AS" potwierdził, że mimo krótkiej przerwy między dwoma wyścigami, chciałby podjąć wyzwanie przejechania dwóch Grand Tourów w jednym sezonie.

Bernal w 2019 roku miał być liderem Team Ineos na Giro, ale z wyścigu wykluczyło go złamanie obojczyka na treningu. Kolumbijczyk w lipcu, w wieku zaledwie 22 lat, wygrał za to Tour de France.

Bardzo chciałbym pojechać Giro i Tour. Giro jest wspaniałym wyścigiem, a ja we Włoszech mieszkałem, mam tam wielu przyjaciół. Występ w dwóch wyścigach trzytygodniowych w jednym roku to sprawa skomplikowana, ale nie jest to niemożliwe wyzwanie. Jestem otwarty na wszystkie możliwości

– zadeklarował.

Zespół Ineos nie podzielił jeszcze ról między liderami. Brytyjska ekipa będzie musiała pogodzić ambicje Gerainta Thomasa, Bernala, pozyskanego z Movistaru Richarda Carapaza, a także, jeśli zdrowie pozwoli, Chrisa Froome'a.

Egan Bernal: "ekipa zdecyduje o tym, czy pojadę Tour"

Giro d'Italia w tym roku zaplanowane jest na 9-31 maja, a Tour de France ruszy już 27 czerwca i zakończy się 19 lipca, by kolarzom zostawić czas na logistyczne działania przed wyścigami rozgrywanymi w ramach Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Pod uwagę musimy wziąć plany pozostałych zawodników. Program powinien być dla wszystkich komfortowy i odpowiadać rolom, które chcemy odegrać w danym punkcie kariery. To nigdy nie było dotychczas problemem

– zaznaczył Kolumbijczyk.

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org
Tagi: Egan Bernal

Recent Posts

Tour Down Under 2020: etap 5. Giacomo Nizzolo wykorzystuje szansę

Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) triumfował w Victor Harbor na mecie przedostatniego odcinka australijskiego wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 07:26

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #6. Gloria polskich sprinterek i sprinterów w Milton

Polskie zespoły sprinterskie wywalczyły drugie lokaty w rywalizacji sprintu drużynowego i wygrały klasyfikacje generalne Pucharu Świata w tej konkurencji. (więcej…)

25 stycznia 2020, 04:31

Tour Down Under 2020. Szymon Sajnok poza wyścigiem

Szymon Sajnok (CCC Team) nie przystąpił do piątego odcinka Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 01:51

Voster ATS Team w top 3 ekip kontynentalnych

Międzynarodowa Unia Kolarska podała nazwy ekip, które dzięki wysokim lokatom w poszczególnych rankingach będą miały zagwarantowane zaproszenia na wyścigi z…

24 stycznia 2020, 21:27

Tour Down Under 2020. Yates i Impey kontra Porte

Stan zdrowia Simona Yatesa i możliwości Daryla Impeya przed etapem do Paracombe stanowiły największe zmartwienie ekipy Mitchelton-Scott. Australijska ekipa w…

24 stycznia 2020, 19:00

Trasa Saudi Tour 2020

W okolicach stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadu - przebiegnie pierwsza edycja wyścigu Saudi Tour (2.1), organizowanego siłami ASO. (więcej…)

24 stycznia 2020, 13:05