Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe".

Total Direct Energie w sezonie 2020 otrzyma prawo startu we wszystkich wyścigach WorldTouru, dzięki zwycięstwu w klasyfikacji drużynowej ekip prokontynentalnych na koniec minionego sezonu. To plus powiększenie do 19 liczby WorldTeamów, skutkuje tym, że organizatorom Wielkich Tourów pozostaną do dyspozycji zaledwie dwie "dzikie karty". Włoskie kolarstwo obecnie nie posiada nawet jednej ekipy na najwyższym poziomie, a zatem jego reprezentacja w "Corsa Rosa" byłaby nader skromna.

Z tego powodu dyrektor Giro, Mauro Vegni, skontaktował się z Jeanem-René Bernaudeau. Menadżer Total Direct Energie miał dać się po rozmowie przekonać do wycofania się z majowej trzytygodniówki. Tym samym 9 maja w Budapeszcie na starcie zameldują się trzy włoskie formacje: Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani-CSF i Neri Sottoli-Selle Italia.

Aktualizacja

Total Direct Energie oficjalnie potwierdził, że nie wystartuje w Giro d'Italia 2020.

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Tour Down Under 2020: etap 5. Giacomo Nizzolo wykorzystuje szansę

Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) triumfował w Victor Harbor na mecie przedostatniego odcinka australijskiego wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 07:26

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #6. Gloria polskich sprinterek i sprinterów w Milton

Polskie zespoły sprinterskie wywalczyły drugie lokaty w rywalizacji sprintu drużynowego i wygrały klasyfikacje generalne Pucharu Świata w tej konkurencji. (więcej…)

25 stycznia 2020, 04:31

Tour Down Under 2020. Szymon Sajnok poza wyścigiem

Szymon Sajnok (CCC Team) nie przystąpił do piątego odcinka Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 01:51

Voster ATS Team w top 3 ekip kontynentalnych

Międzynarodowa Unia Kolarska podała nazwy ekip, które dzięki wysokim lokatom w poszczególnych rankingach będą miały zagwarantowane zaproszenia na wyścigi z…

24 stycznia 2020, 21:27

Tour Down Under 2020. Yates i Impey kontra Porte

Stan zdrowia Simona Yatesa i możliwości Daryla Impeya przed etapem do Paracombe stanowiły największe zmartwienie ekipy Mitchelton-Scott. Australijska ekipa w…

24 stycznia 2020, 19:00

Trasa Saudi Tour 2020

W okolicach stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadu - przebiegnie pierwsza edycja wyścigu Saudi Tour (2.1), organizowanego siłami ASO. (więcej…)

24 stycznia 2020, 13:05