Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe".

Total Direct Energie w sezonie 2020 otrzyma prawo startu we wszystkich wyścigach WorldTouru, dzięki zwycięstwu w klasyfikacji drużynowej ekip prokontynentalnych na koniec minionego sezonu. To plus powiększenie do 19 liczby WorldTeamów, skutkuje tym, że organizatorom Wielkich Tourów pozostaną do dyspozycji zaledwie dwie "dzikie karty". Włoskie kolarstwo obecnie nie posiada nawet jednej ekipy na najwyższym poziomie, a zatem jego reprezentacja w "Corsa Rosa" byłaby nader skromna.

Z tego powodu dyrektor Giro, Mauro Vegni, skontaktował się z Jeanem-René Bernaudeau. Menadżer Total Direct Energie miał dać się po rozmowie przekonać do wycofania się z majowej trzytygodniówki. Tym samym 9 maja w Budapeszcie na starcie zameldują się trzy włoskie formacje: Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani-CSF i Neri Sottoli-Selle Italia.

Aktualizacja

Total Direct Energie oficjalnie potwierdził, że nie wystartuje w Giro d'Italia 2020.

Redakcja rowery.org

Recent Posts

Jakub Kaczmarek zwycięzcą Cycling Tour of Szeklerland

Jakub Kaczmarek z grupy Mazowsze serce Polski wygrał rumuński wyścig etapowy Cycling Tour of Szeklerland (2.2).

9 sierpnia 2020, 21:32

Tour de Pologne 2020. Remco i Davide dla Fabio

Kolarze Deceuninck-Quick-Step wygrali trzy z pięciu etapów i klasyfikację generalną Tour de Pologne, mimo że po wypadku swojego kolegi na…

9 sierpnia 2020, 20:04

Czech Tour 2020: etap 4. Podwójny sukces Damiena Howsona

Damien Howson (Mitchelton-Scott) wygrał ostatni, królewski etap, Wyścigu Dookoła Czech oraz triumfował w klasyfikacji generalnej.

9 sierpnia 2020, 19:25

Tour de Pologne 2020: etap 5. Sukces Davida Balleriniego w Krakowie

Remco Evenepoel wygrał 77. edycję Tour de Pologne. Na ostatnim etapie w sprinterskim pojedynku w Krakowie najlepszy okazał się Włoch…

9 sierpnia 2020, 19:04

Tour de l'Ain 2020: etap 3. Roglic pokonał Bernala

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) triumfował na Grand Colombier i sięgnął po wygraną w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de l’Ain.

9 sierpnia 2020, 15:29

Tour de Pologne 2020. Richard Carapaz nie pojedzie do Krakowa

Richard Carapaz wycofał się w Tour de Pologne. Brytyjski zespół Ineos poinformował, że zwycięzca Giro d'Italia nie przystąpił do ostatniego…

9 sierpnia 2020, 15:07