Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Peleton na trasie Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe".

Total Direct Energie w sezonie 2020 otrzyma prawo startu we wszystkich wyścigach WorldTouru, dzięki zwycięstwu w klasyfikacji drużynowej ekip prokontynentalnych na koniec minionego sezonu. To plus powiększenie do 19 liczby WorldTeamów, skutkuje tym, że organizatorom Wielkich Tourów pozostaną do dyspozycji zaledwie dwie "dzikie karty". Włoskie kolarstwo obecnie nie posiada nawet jednej ekipy na najwyższym poziomie, a zatem jego reprezentacja w "Corsa Rosa" byłaby nader skromna.

Z tego powodu dyrektor Giro, Mauro Vegni, skontaktował się z Jeanem-René Bernaudeau. Menadżer Total Direct Energie miał dać się po rozmowie przekonać do wycofania się z majowej trzytygodniówki. Tym samym 9 maja w Budapeszcie na starcie zameldują się trzy włoskie formacje: Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani-CSF i Neri Sottoli-Selle Italia.

Aktualizacja

Total Direct Energie oficjalnie potwierdził, że nie wystartuje w Giro d'Italia 2020.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: