Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Dariusz Banaszek w sezonie 2020 prowadził będzie grupę kolarską. Zespół występować ma na poziomie kontynentalnym, a w jego składzie znaleźć się mają m.in. Paweł Bernas i Michał Podlaski.

Były prezes Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol) od końca listopada za pomocą mediów społecznościowych informuje o podpisaniu kontraktów z kolejnymi kolarzami. Póki co na pokładzie znaleźli się Paweł Bernas (w 2019 roku zawodnik CCC Team), Jakub Kaczmarek i Tobiasz Pawlak, którzy w 2019 roku reprezentowali ekipę Hurom BDC Development, a także Michał Podlaski (Wibatech Merx Wrocław).

Nazwa nowego zespołu, jego pełny skład ani sponsorzy nie są póki co znani.

Banaszek w 2019 roku pełnił rolę dyrektora sportowego ekipy Hurom BDC Development, co stanowiło cichy powrót do polskiego peletonu po roku przerwy.

Były kolarz, który na przestrzeni kilkunastu lat prowadził liczne polskie zespoły, od grudnia 2016 roku do końca stycznia 2018 roku sprawował funkcję prezesa Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol), a do rezygnacji w atmosferze skandalu zmusiła go presja ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki (MSiT). Struktury centralne i sponsorzy odmówili współpracy z prowadzonym przez niego Związkiem, który nie poradził sobie w obliczu walk o wpływy i wyjścia na jaw zarzutów o możliwość popełniania przestępstw seksualnych przez prominentnego byłego dyrektora sportowego Związku.

Banaszek w sezonie 2019 zorganizował także wyścig Tour Bitwa Warszawska 1920, który w przyszłym sezonie znajdzie się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Impreza zaplanowana jest na sierpień i oznaczona będzie kategorią 2.2.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

    • normalnie...swoją kasą zarządza się lepiej niż cudzą. Po drugie tutaj będzie działał w osamotnieniu i pod presją sponsorów,a tam działał przy współudziale innych destrukcyjnych pierdzistołków. Ja kibicuje...

  • Też kibicuję i życzę sukcesów. Rywalizacja nawet tylko na krajowym podwórku może pomóc ponieść poiziom.

Recent Posts

Jakub Kaczmarek zwycięzcą Cycling Tour of Szeklerland

Jakub Kaczmarek z grupy Mazowsze serce Polski wygrał rumuński wyścig etapowy Cycling Tour of Szeklerland (2.2).

9 sierpnia 2020, 21:32

Tour de Pologne 2020. Remco i Davide dla Fabio

Kolarze Deceuninck-Quick-Step wygrali trzy z pięciu etapów i klasyfikację generalną Tour de Pologne, mimo że po wypadku swojego kolegi na…

9 sierpnia 2020, 20:04

Czech Tour 2020: etap 4. Podwójny sukces Damiena Howsona

Damien Howson (Mitchelton-Scott) wygrał ostatni, królewski etap, Wyścigu Dookoła Czech oraz triumfował w klasyfikacji generalnej.

9 sierpnia 2020, 19:25

Tour de Pologne 2020: etap 5. Sukces Davida Balleriniego w Krakowie

Remco Evenepoel wygrał 77. edycję Tour de Pologne. Na ostatnim etapie w sprinterskim pojedynku w Krakowie najlepszy okazał się Włoch…

9 sierpnia 2020, 19:04

Tour de l'Ain 2020: etap 3. Roglic pokonał Bernala

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) triumfował na Grand Colombier i sięgnął po wygraną w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de l’Ain.

9 sierpnia 2020, 15:29

Tour de Pologne 2020. Richard Carapaz nie pojedzie do Krakowa

Richard Carapaz wycofał się w Tour de Pologne. Brytyjski zespół Ineos poinformował, że zwycięzca Giro d'Italia nie przystąpił do ostatniego…

9 sierpnia 2020, 15:07