Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Dariusz Banaszek w sezonie 2020 prowadził będzie grupę kolarską. Zespół występować ma na poziomie kontynentalnym, a w jego składzie znaleźć się mają m.in. Paweł Bernas i Michał Podlaski.

Były prezes Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol) od końca listopada za pomocą mediów społecznościowych informuje o podpisaniu kontraktów z kolejnymi kolarzami. Póki co na pokładzie znaleźli się Paweł Bernas (w 2019 roku zawodnik CCC Team), Jakub Kaczmarek i Tobiasz Pawlak, którzy w 2019 roku reprezentowali ekipę Hurom BDC Development, a także Michał Podlaski (Wibatech Merx Wrocław).

Nazwa nowego zespołu, jego pełny skład ani sponsorzy nie są póki co znani.

Banaszek w 2019 roku pełnił rolę dyrektora sportowego ekipy Hurom BDC Development, co stanowiło cichy powrót do polskiego peletonu po roku przerwy.

Były kolarz, który na przestrzeni kilkunastu lat prowadził liczne polskie zespoły, od grudnia 2016 roku do końca stycznia 2018 roku sprawował funkcję prezesa Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol), a do rezygnacji w atmosferze skandalu zmusiła go presja ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki (MSiT). Struktury centralne i sponsorzy odmówili współpracy z prowadzonym przez niego Związkiem, który nie poradził sobie w obliczu walk o wpływy i wyjścia na jaw zarzutów o możliwość popełniania przestępstw seksualnych przez prominentnego byłego dyrektora sportowego Związku.

Banaszek w sezonie 2019 zorganizował także wyścig Tour Bitwa Warszawska 1920, który w przyszłym sezonie znajdzie się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Impreza zaplanowana jest na sierpień i oznaczona będzie kategorią 2.2.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

  • Też kibicuję i życzę sukcesów. Rywalizacja nawet tylko na krajowym podwórku może pomóc ponieść poiziom.

    • normalnie...swoją kasą zarządza się lepiej niż cudzą. Po drugie tutaj będzie działał w osamotnieniu i pod presją sponsorów,a tam działał przy współudziale innych destrukcyjnych pierdzistołków. Ja kibicuje...

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Tour Down Under 2020: etap 5. Giacomo Nizzolo wykorzystuje szansę

Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) triumfował w Victor Harbor na mecie przedostatniego odcinka australijskiego wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 07:26

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #6. Gloria polskich sprinterek i sprinterów w Milton

Polskie zespoły sprinterskie wywalczyły drugie lokaty w rywalizacji sprintu drużynowego i wygrały klasyfikacje generalne Pucharu Świata w tej konkurencji. (więcej…)

25 stycznia 2020, 04:31

Tour Down Under 2020. Szymon Sajnok poza wyścigiem

Szymon Sajnok (CCC Team) nie przystąpił do piątego odcinka Tour Down Under. (więcej…)

25 stycznia 2020, 01:51

Voster ATS Team w top 3 ekip kontynentalnych

Międzynarodowa Unia Kolarska podała nazwy ekip, które dzięki wysokim lokatom w poszczególnych rankingach będą miały zagwarantowane zaproszenia na wyścigi z…

24 stycznia 2020, 21:27

Tour Down Under 2020. Yates i Impey kontra Porte

Stan zdrowia Simona Yatesa i możliwości Daryla Impeya przed etapem do Paracombe stanowiły największe zmartwienie ekipy Mitchelton-Scott. Australijska ekipa w…

24 stycznia 2020, 19:00

Trasa Saudi Tour 2020

W okolicach stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadu - przebiegnie pierwsza edycja wyścigu Saudi Tour (2.1), organizowanego siłami ASO. (więcej…)

24 stycznia 2020, 13:05