Sam Bennett i Shane Archbold w Deceuninck-Quick Step

Sam Bennett

Irlandczyk Sam Bennett i Nowozelandczyk Shane Archbold podpisali dwuletnie kontrakty z belgijską ekipą Deceuninck-Quick Step.

Dwójka odchodzi z niemieckiego zespołu Bora-hansgrohe i pod skrzydłami Patricka Lefevere'a wypełnić ma miejsce po odchodzącym do Cofidisu Eli Vivianim.

Bennett w tym roku wygrał dwa odcinki Vuelta a Espana i Paryż-Nicea, a także etapy UAE Tour, Vuelta a San Juan, Tour of Turkey, Criterium du Dauphine i BinckBank Tour. Te sukcesy uczyniły go jednym z najlepszych sprinterów globu, acz Irlandczykowi nie było dane rywalizować na trasach Giro d'Italia ani Tour de France.

29-latek w nowych barwach polegał będzie na umiejętnościach rozprowadzania nie tylko Archbolda, ale i doświadczonego Duńczyka Michaela Morkova. Bennett wraz z Alvaro Hodegiem i Fabio Jakobsenem powinien zapewnić grupie Patricka Lefevere'a sporą siłę rażenia w sprintach, a obecność takich kolarzy jak Mikkel Frolich Honore, Iljo Keisse, Florian Senechal czy Jannik Steimle da im dobrą pozycję wyjściową w przepychankach sprinterskich pociągów.

Droga mistrza Irlandii do belgijskiej ekipy nie była jednak łatwa: odejście z niemieckiego zespołu sfinalizowane zostało dopiero 7 listopada, gdy strony zgodziły się rozwiązać umowę. Wcześniej grupa Ralpha Denka chciała Bennetta zatrzymać na mocy złożonej podobno uprzednio ustnej deklaracji. Irlandzki sprinter zostać nie chciał, na uwadze mając, że w Bora-hansgrohe o pozycję lidera rywalizowałby z Peterem Saganem i Pascalem Ackermannem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: