Torowy Puchar Świata 2019/2020 #3. Wai Sze Lee tęczą Hongkongu

Reprezentantka Hongkongu Wai Sze Lee wygrała przed własną publicznością zmagania w sprincie indywidualnym kobiet podczas trzeciej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym.

32-latka, mistrzyni globu w sprincie indywidualnym i keirinie, na welodromie w Hongkongu pokonała w finale Niemkę Emmę Hinze.

Trzecie miejsce wywalczyła Kanadyjka Kelsey Mitchell.

Nikola Sibiak sklasyfikowana została na 29. miejscu.

Drugiego dnia rywalizacji na welodromie w Hongkongu toczyła się w konkurencjach sprinterskich oraz w omnium mężczyzn, madisonie i scratchu kobiet. Prym wiedli reprezentanci i reprezentantki Nowej Zelandii, którzy na koncie zapisali zwycięstwa w keirinie i omnium oraz drugie miejsce w wyścigu amerykańskim.

Omnium mężczyzn

Nowozelandczyk Campbell Stewart triumfował w wieloboju mężczyzn, po czterech wyścigach zapisując na koncie więcej punktów niż Niemiec Roger Kluge i Szwajcar Thierry Schir.

Bartosz Rudyk sklasyfikowany został na 19. pozycji.

Otwierającego scratcha wygrał Hiszpan Sebastian Mora Vedri, ale dwa kolejne wyścigi przejęli Kluge oraz Stewart. Niemiec najlepiej poradził sobie w wyścig tempo, a Nowozelandczyk nie miał sobie równych w eliminatorze. Do wyścigu punktowego duet przystępował na pierwszych dwóch pozycjach, a różnica dwóch punktów zapowiadała zażartą walkę.

Wyścig punktowy obfitował w akcje zaczepne, a okrążenia nadrobiło aż 12 zawodników. Stewart na czoło wysforował się na ostatnich 30 okrążeniach, dwoma wygranymi finiszami wychodząc na prowadzenie i całość rywalizacji wygrywając o 9 oczek przed Klugem i 17 przed Szwajcarem Thierrym Schirem.

Keirin mężczyzn

Nowozelandczyk Callum Saudners pokonał Brytyjczyka Jasona Kenny'ego w finale keirinu mężczyzn. Podium dopełnił Holender Mathijs Buchli.

Polacy nie startowali.

Madison kobiet

Dobrą passę w Hongkongu kontynuowała za to kadra Danii. Julie Leth i Trine Schmidt wygrały rywalizację w wyścigu amerykańskim, z 31 oczkami pewnie pokonując drugie Nowozelandki: Nicole Shields i Jessie Hodges.

Trzecie miejsce wywalczyły Włoszki Vittoria Guazzini i Chiara Consonni.

Polki nie startowały.

Scratch kobiet

Norweżka Anita Yvonne Stenberg wygrała rywalizację w scratchu, nadrabiając okrążenie nad resztą stawki.

Drugie miejsce zajęła Austriaczka Verena Eberhardt, a trzecie Portugalka Maria Martins.

Polki nie startowały.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: